Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
pár zdejších předpojatých hovadTakhle mluvíš o svých věrných a jediných čtenářích?
To přece není nic nového.
Není, ale kvůli návštěvám některých webů bych Gecko pod KDE uvítal.
jinak taky je to samozrejme sila zvyku, ff mam uz dlouho a operu ani poradne neznam, protoze ji poustim malokdy.
z x 1 2Co to je za klávesy a co to má dělat? A ostatní?
(resp. ctrl a sipky, ktore, a to ma vazne drzte, vo firefoxe zavisia od priameho focusu na widgete tabu xD)Co tím máš na mysli? Ctrl a šipky jezdí s panelem, to se moc často nepotřebuje. Mě stačí Ctrl + PgDn/Up.
Ta zkratka jde realizovat přes klávesu vlevo i vpravo od mezerníku,a ake rozsirenie mi na to treba?
bagr@fenix:~$ ls -lh total 16M -rw-r--r-- 1 bagr bagr 8.3M 2008-03-11 18:30 firefox-3.0b4.tar.bz2 -rw-r--r-- 1 bagr bagr 7.5M 2008-03-11 18:34 opera-9.50b-20071024.1-static-qt.i386-en.tar.gzPo rozbalení, v případě Opery ještě spuštění
install.sh
, spuštění a v obou prohlížečích otevření www.google.cz mám v top
u:
PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND 23319 bagr 15 0 128m 43m 20m S 0 1.1 0:02.43 firefox-bin 2200 bagr 15 0 94644 23m 11m S 0 0.6 0:00.58 operaOtevírat milión stránek už nebudu, just my 2 cents…
Tím porovnáním velikosti instalačních balíků jste chtěl ukázat co?Paranoia. Chtěl jsem ukázat to, co jsem použil za verze, jak sis v dalším bez potíží všiml.
Aha. Jinak jsem čekal, že se aspoň budou srovnávat vývojové (beta)verze produktů z jara 2008, a ne jeden z jara a druhý zastaralý z podzimu 2007Použil jsem to, k čemu jsem se na první pokus doklikal. Jestli má někde Opera ukryté novější verze, dej link. Ale z homepage jsem se doklikal k tomuto.
Obávám se, že to je prostě věc těch prohnilých, neefektivních vrstev vespod, v systému.To si nemyslím. Qt4 programy jsou velmi rychlé i tak a multiplatformní přitom mohou být také.
Vím, že na Linuxu je to s rychlostí Firefoxu horší, to mě osobně nemusí trápitNo jo, ale tady to osobně trápí většinu populace. Neber to jako urážku, ale opěvovat rychlost Firefoxu ve Windows (která je, nepopírám, výborná), na serveru zabývající se Linuxem (kde je ona rychlost úplně jiná) je tak trochu míjení se cíle.
tedy verze ze stejného období a ne s odstupem téměř půl rokuTomu jsem neporozumněl.
a už vůbec se nedokáže rozdílově aktualizovat...A Firefox snad ano? A ptám se na Linuxovou verzi... Jestli jo, tak jsou vývojáři docela čuňata...
Argumenty o vyšší rychlosti a menší náročnosti Opery oproti Firefoxu jsou tedy již minulost.Nejsou, budu dál tvrdit, že je Opera rychlejší, protože je - a to tak, že mnohem. A jestli bere 96880kB RAM tam, kde Opera 110800kB, tak ať, to mě opravdu v týhle době žere.
Čísla mluví jasně.Argumenty o vyšší rychlosti a menší náročnosti Opery oproti Firefoxu jsou tedy již minulost.Nejsou
A jestli bere 96880kB RAM tam, kde Opera 110800kB, tak ať, to mě opravdu v týhle době žere.Kde jsou ty časy, když nebohý Firefox bral o 10 M více a byl ztělesněným zla. A když přijde čas, kdy je tomu přesně naopak, tak je asi nějaká nová móda říkat, že na tom nezáleží. Divné. Každopádně množství RAM není nekonečné a když jsou spuštěné ještě nějaké další programy, tak se to hodí. Nelze popřít, že nižší náročnost je jedině výhodou, neumím si představit nikoho, kdo by tvrdil opak. Můžeš si s tím taky chvíli pracovat, jak to bude vypdat za pár hodin nebo dní.
chod do politiky, viem si ta zivo predstavit ako pred ff3 hovoris, ze pre uzivatelov je podstatnejsie pohodlie firefoxu nez tych par MBJistěže je to podstatnější. Ale určitě je výhodou, když to lide šetří HW a CPU. To nemůžeš popřít. ;)
inac pravda, useri visty su radi za kazdych 640 KiB :DNevím, za co jsou rádi jiní uživatelé Windows, ale já jsem rád za to, že startují, reagují a vypínají se rychleji než kterákoliv Liuxová distribuce, obsluhují se snáze a především mi tam jde úplně vše, co chci a potřebuju, kdežto na Linuxu bych si ani neškrtl.
Každopádně množství RAM není nekonečnéTo asi ne, ale těch 15MB se ve 4GB docela snadno ztratí...
Stačí, že je relevatní, když si Opera vede hůře v Acid3 testu a rychlosti načítání stránek s JS. Zanedlouho to bude stejně tak s nároky na HW v Linuxu.To je maximálně tvoje zbožné přání...
Blbost!!! Testuju to skoro kazdej tyden vzdy na poslednich snapsotech a co se tyce firefoxu3 tak tusim od beta1 se pametova narocnost cim dal tim zhorsuje, jen po startu zabira pres 50 MB v ramce.No ještě mi tu zkus tvrdit, že jsem udělal fotomontáž. To už by bylo na pováženou.
Opera tusim neco pres 30, a kdyz clovek pootvira 15 tabu, tak zabira opera stale o neco min a je hlavne stale sviznejsi. Jinak pokud taby po vypuname tak opera behem chvile pamet uvolni kdezto f3 jak kdy a jak kolik, vetsinou i kdyz zustane jen jeden tab tak pak f3 zabira kliden 140 MB v ramce.Nemůžeš porovnávat jabka a hrušky, ale stejný stránky. Existují takové, které vystřelí zabranou RAM markantně nahoru o stovky MB. A pak jsou takové, které to zvednou jen o pár set Kb. Mě Firefox uvolnil prakticky celou paměť, jakmile jsem panely zavřel. Pokud jsi objevil memory leak v Linuxové verzi, reportuj ho, když už to testuješ.
netsh
.
Tiskni
Sdílej: