Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
du -sh
jinak na kbfx mam stejnej nazor - nebrat!
Tesi me, ze jako jeden z mala jste byl aslespon schopen vyjadrit PROC se vam nelibi a to pomoci vecne argumentace. K vasim argumentum bych podotknul tohle, poporade:
AD pouzivane aplikace "na panelu" (asi myslite Kicker nebo jeho Gnome ekvivalent) KO je mnohem ergonomictejsi, aplikace na panelu zabiraji misto dalsim aplikacim na panelu, hlavne taskbaru a tray ikonam (stav baterek, stav cpu, mam jich tam docela dost a rad na ne stale vidim) Panel sam plytva cenne misto na obrazoce, udrzuji ho tudis co nejmensi. Aplikace na obrazovnce se musi udrzovat, KO se udrzuje sam, nepotrebuje uzivatelsky zasah.
Vynechal jste nejzasadnejsi vyhodu KO - integrovany vyhledavac dokumentu! Ten predstavuje ve skutecnosti 90% pouziti KO, alespon v mem pripade. Zadam jen "mama narozeniny datum" ;) a nemusim premyslet 1. kde to je ulozeny 2. jestli to vubec nekde mam ulozeny 3. pres jakou aplikaci se k tomu dostanu 4. proklikavat se k souboru atd. at. A hlavne, uz vubec nemusim premyslet kdy jsou ty narozeniny )
ja taky (9 asi, a 3 hlavni slozky), s KO se to nevylucuje.A nevylučuje se to ani s klasickými nabídkami.
zbyle aplikace mi KO najde podstatne rychleji, staci zadat tak 2-3 pismena a jsme doma. Vyhoda je, ze klicove slovo nemusi byt nazev programu ale treba jeho funkce, napisu email a KO nabidne Thunderbird a KMail, zalezi jak inteligentne je to naindexovane (a jak kvalitni ma distribuce *.desktop soubory). Vycejazycne vyhledani je samozrejmosti.Tohle všechno umí např. Deskbar.
Proklikavani se hierarch. menu je zdlouhave, moc klikani, kazda distribuce ma jiny system skupin. S KO najdu aplikaci rychle at uz sedim u jakehokoliv pocitace s Linuxem (a KDE a KO). Vim o cem mluvim, na jednom laptopu mam SUSE na druhemAle proklikávání není třeba! Jak jsem řekl, důležité (= často používané) věci jsou na panelu nebo na klávesové zkratce, takže k nim přes nějaké složité menu nejdu. A ty méně používané jsou tak málo používané, že mi ani nevadí, že se k nim "složitě" proklikávám.
Proklikavani je pro "klikace", vyuziti klavesnice je efektivnejsi. Trochu jako by se to vracelo zpaky k CLI utilite which, ale je to mnohem vykonnejsi.Souhlasím, proto třeba ty klávesové zkratky nebo Deskbar. Ale často nechci přehmatávat na klávesnici, když zrovna držím v ruce myš, a tak používám i panel (i když i na něj lze zaměřit klávesami).
napoledy pouzite aplikace taky moc nepouzivam, ale naposledy pouzite dokumenty uz obcas prijdou vhod.Ano, naposledy použité dokumenty jsou světlejší stránkou KO. Já osobně je mám v nabídce Místa, ale do GNOME Bugzilly jsem i ohlásil požadavek na samostatný aplet na panel -- aby to bylo ještě rychlejší. Měl by být v GNOME 2.22.
nerozumimČemu?
KO je mnohem ergonomictejsi, aplikace na panelu zabiraji misto dalsim aplikacim na panelu, hlavne taskbaru a tray ikonam (stav baterek, stav cpu, mam jich tam docela dost a rad na ne stale vidim) Panel sam plytva cenne misto na obrazoce, udrzuji ho tudis co nejmensi. Aplikace na obrazovnce se musi udrzovat, KO se udrzuje sam, nepotrebuje uzivatelsky zasah.Devět ikon moc místa nezabere. Kromě toho si je mohu dát do Zásuvky (to je takový kontejner pro objekty panelu). Do Zásuvky si ostatně mohu dát i aplet stavu baterek, CPU atd.
Vynechal jste nejzasadnejsi vyhodu KO - integrovany vyhledavac dokumentu! Ten predstavuje ve skutecnosti 90% pouziti KO, alespon v mem pripade. Zadam jen "mama narozeniny datum" ;) a nemusim premyslet 1. kde to je ulozeny 2. jestli to vubec nekde mam ulozeny 3. pres jakou aplikaci se k tomu dostanu 4. proklikavat se k souboru atd. at. A hlavne, uz vubec nemusim premyslet kdy jsou ty narozeninyTohle zvládá Deskbar taky.)
Jeste se koukni, jestli se ti nedelaji nejake ty temp fily v home. Par lidi tohle resilo v SAM Linuxu. Koukni kdyztak k nam forum.
Projel jsem ~/tmp
a pohoda. Jinak ty podivné balíky v ~/
jsou doménou jen SAM Linux Desktopu.
Co se Stardictu tyce, tak ten zadny afrikaans, ci co, nepotrebuje. Schvalne jsem ho ted nahodil.
Po mně to chtěl. Nějaký ten pátek zpátky.
Btw. Vzdy bych delal aktualizace z hlavniho repozitare (ibiblio). Jakej mas zapnuty ty?
ČVUT.
/var/cache/apt/archives
ideální a pro takové Ubuntu by to mohlo být ve výchozím nastavení ...
BTW: mě se stalo to stejné, jenom mi systém už nenabootoval. To jsem se divil, když rm * vyhodilo chybu o příliš dlouhém příkazovém řádku. Prostě upgrade ze stable (Etch) až na unstable si pár balíčků sebral