Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
http://www.discworld.cz/ - informace ze světa zeměplochy.
Hezké!
lamer.cz - "vtipné" hlášky - občas něco vyčnívá, většinou bída
Zabiják času. Blésmrt. Radši tam nelezu.
Potom taky sleduji commity do různých programů (kate, krusader, tora, basket, rawtherapee...) a kde overlay.
Commit digest vychází na KDE.news.
Jo ten mám vlastně taky. Ale u některých programů se mi hodí mít informace "online". Navíc tora, basket a rawtherapee tam určitě nebudouPotom taky sleduji commity do různých programů (kate, krusader, tora, basket, rawtherapee...) a kde overlay.Commit digest vychází na KDE.news.
Dík.
ArsTechnica má RSS kanál: http://feeds.arstechnica.com/arstechnica/everything.
Vím, ale jak jsem psal, vychází tam hodně věcí hlavně o situaci v USA, což mě tak moc nebere.
zdravim, Sleduju tak nejak posledni dobou, ze na abicku a na root-u prestavaji pomalu vychazet clanky o Linuxu.Mě to taky přijde. Oba dva servery navíc jdou stejnou cestou. Píšou čím dál víc nekvalitních článků o programování. Z ohlasů lidí to ale vypadá, že se to líbí. Navíc v těch článcích totálně kašlou na jakoukoliv formu a jsou to spíš takové poznámky programátora (viz. třeba poslední článek o Go).
Na linuxsotfu to není o moc lepší. Články o CSV v roce 2010 to snad byl vtip. Dále stejně jako zde a na rootu vychází spousta nekvalitních článků o programování. Abych jenom nekritizoval, tak se mi líbí třeba článek o Evolution. Takové by mohly vycházet častěji a klidně i o méně známých programech.
Mě to taky přijde. Oba dva servery navíc jdou stejnou cestou.Problémem je shánění autorů. Rozdíl je v tom, že zatímco u Rootu je odklon dlouhodobý, protože pro ryze linuxové médium je obtížnější shánět inzerci (a nemyslím tím drobky po 10k), v případě Abc je to spíš problém najít autory, kteří budou skutečně psát. A shánět programátorské články je přece jen snazší než ty ryze linuxové.
LS jsem zabalil, když tam nevycházelo nic než jednou měsíčně ten Perl. Koukám, že teď se to lehce zlepšilo, ale nestojí mi to za to, abych to dlouhodobě sledoval. Když budu něco z toho potřebovat, Google to najde. Maximálně se tam jednou za několik měsíců objevím a pročtu si archiv.
Co jsou podle Vas zajimava temata clanku a co by jste chtel cist ?
To je samozřejmě subjektivní. Mně se líbí články Pavla Tišnovského na Rootu, rád si přečtu dobře napsanou recenzi (a nemusí to být ani recenze, stačí upozornění a vypíchnutí nějakých stěžejních vlastností) software/hardware, který neznám, něco aktuálního v rozsahu větším než zprávička, dobrý "tutoriál" na některá témata se občas hodí (třeba QML), uvítal bych články o střevech desktopových prostředí, hlavně o projektech KDE... líbilo se mi, jak tu vyšlo několik článků o Maemu 5.