Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tiskni
Sdílej:
TI 89? No to jsou věci, jak jde ten pokrok kupředu. Já pamatuju TI 57, to měl kdysi táta a jako kluk jsem se na té věci učil "programovat". PC v té době neexistovaly a programování na kalkulačce, která měla limit tuším 50 instrukcí na program, naučí člověka přemýšlet nad programováním líp, než jakýkoliv z "moderních programovacích jazyků".
...Ona ta aplikace toho umí víc, než se zdá...
No nevim, podle toho co se píše na webu aplikace neumí symbolické výpočty (zejména integraci a derivaci), což je u kalkulátorů typu ALGEBRA FX2.0 či TI89 stěžejní funkce...
Jinak k původnímu příspěvku - těžko radit, co si máš koupit, když neuvádíš jedinej požadavek na to, co to má umět. Pro střední školu každopádně bohatě stačí kalkulačka, jejíž cena se pohybuje řádově jinde...
Ale abych jenom neremcal: Co by měla kalkulačka bezpodmínečně umět jsou výše zmiňované symbolické výpočty, práce s komplexnímy čísly kreslení 2D grafů a algebra (matice, soustavy rovnic, kořeny polynomů...), to se využije téměř vždy. Všechno toto ale umí všechny grafické kalkulačky z nejvyšší kategoriie, ať už je vyrábí kdokoliv. Dále se hodí diferenciální rovnice a tady má navrch TI - ALGEBRA FX2.0 je umí řešit pouze graficky. Co už se použije méně (záleží ale samozřejmě na typickém využití kalkulačky) jsou 3D grafy (jedinej okamžik, kdy by se mě osobně bejvaly hodily byla písemka z M3 ) - ALGEBRA FX2.0 neumí vůbec. A nakonec ten nejdůležitější parametr - kolik lidí z tvého okolí má stejnou kalkulačku a kolik programů (ale i jiných materiálů jako jsou taháky...) pro tvůj obor je dostupných ve formátu pro danou kalkulačku
Jo a při pohledu na tvoje příspěvky tady na ABClinuxu - jelikož jsi očividně přešel na jediné náboženství - víru v boha OpenSource - tak by tě asi zajímalo, jak je to s podporou jednotlivejch modelů v LINUXU. Co vim, tak pro TIx je ovladač pro datovej kabel přímo v jádře (takže bude pravděpodobně existovat i nějakej komunikační program pro LINUX), zatímco pro ALGEBRU FX2.0 o žádném software nevím (pravda, pro mě to není žádná vada, takže jsem ho ani moc nesháněl...)
Sečteno a podtrženo - místo oněch 2 modelů od CASIA bych bejt tebou, chceš-li mermomocí mít něco na hraní, zauvažoval o nějaký TI. A to říkám jako spokojenej uživatel ALGEBRY FX2.0...