Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Klasická soukromá diskotéka, hudbu pouští "poučený uživatel" z notebooku. Problém je ale s tím, že onen uživatel častokrát nepozná z názvu písničky o co jde. Je potřeba aby si písničku před puštěním poslechl.
Dělávali jsme to tak, že měl notebooky dva, nastílený disk, jeden měl na průzkum písniček se sluchátkama, druhý měl na pouštění do zesíku. Leto bych ale rád změnu, 1. chci hrát z linuxu, 2. chci dát do notebooku dvě zvukovky. jednu integrovanej na příposlech a druhou kvalitnější do USB na pouštění do zesilovače.
Jádro pudla je jaký software na toto použít. Moje předtsava je, že mám nějaký filemanager který v sobě obsahuje playlist, při poklikání na MP3 se přehraje do sluchátek, při přetažení myší do playlistu se přehraje do druhé zvukovky a tedy veřejně.Další nápady nechávám na vás... jak nejlépe řešit mé požadavky tak, aby poučený uživatel dokázal písničky pouštět :DDík, Johny
Tiskni
Sdílej:
Pokud by bylo něco jako mc a možnost nastavit že "enter" v lefém panelu přehraje do sluchátek, enter v pravém panelu hodí do playlistuMyslím, že takhle to nejde. Šlo by to ale přibližně udělat tak, že bys vytvořil symlink na adresář s hudbou - v jednom panelu otevřel původní adresář v druhém symlink. Na akci Open v mc.ext bys pro empétrojky nadefinoval příkaz, který spustí tvůj skriptík a který podle toho, z jakého jsi to pustil adresáře rozhodne, zda se má soubor přehrát nebo přidat do playlistu. Jednodušejc by to šlo tak, že nadefinuješ různě akce Open (enter - přehrání) a třeba View (F3 - přidání do playlistu).
V každém případě platí §38a, odst. 1 AutZ:
Do práva autorského nezasahuje ten, kdo provádí dočasné úkony rozmnožování děl, které jsou pomíjivé nebo podružné, tvoří nedílnou a nezbytnou součást technologického procesu, nemají žádný samostatný hospodářský význam a jejich jediným účelem je umožnit
a) přenos díla počítačovou nebo obdobnou sítí mezi třetími stranami uskutečněný prostředníkem, nebo
b) oprávněné užití díla.
Nevýhodou přehrávačů typu Rhythmbox (nevýhodou v tomto kontextu) je to, že je lze spustit jen v jedné instanci, tudíž nelze mít jeden na "testování" a druhý na přehrávání do reproduktorů. Jinak by např. Rhythmbox šel hezky použít.Jednoduché a univerzální řešení... - spouštět to pod různými uživateli.