Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Klasická soukromá diskotéka, hudbu pouští "poučený uživatel" z notebooku. Problém je ale s tím, že onen uživatel častokrát nepozná z názvu písničky o co jde. Je potřeba aby si písničku před puštěním poslechl.
Dělávali jsme to tak, že měl notebooky dva, nastílený disk, jeden měl na průzkum písniček se sluchátkama, druhý měl na pouštění do zesíku. Leto bych ale rád změnu, 1. chci hrát z linuxu, 2. chci dát do notebooku dvě zvukovky. jednu integrovanej na příposlech a druhou kvalitnější do USB na pouštění do zesilovače.
Jádro pudla je jaký software na toto použít. Moje předtsava je, že mám nějaký filemanager který v sobě obsahuje playlist, při poklikání na MP3 se přehraje do sluchátek, při přetažení myší do playlistu se přehraje do druhé zvukovky a tedy veřejně.Další nápady nechávám na vás... jak nejlépe řešit mé požadavky tak, aby poučený uživatel dokázal písničky pouštět :DDík, Johny
Tiskni
Sdílej:
Pokud by bylo něco jako mc a možnost nastavit že "enter" v lefém panelu přehraje do sluchátek, enter v pravém panelu hodí do playlistuMyslím, že takhle to nejde. Šlo by to ale přibližně udělat tak, že bys vytvořil symlink na adresář s hudbou - v jednom panelu otevřel původní adresář v druhém symlink. Na akci Open v mc.ext bys pro empétrojky nadefinoval příkaz, který spustí tvůj skriptík a který podle toho, z jakého jsi to pustil adresáře rozhodne, zda se má soubor přehrát nebo přidat do playlistu. Jednodušejc by to šlo tak, že nadefinuješ různě akce Open (enter - přehrání) a třeba View (F3 - přidání do playlistu).
V každém případě platí §38a, odst. 1 AutZ:
Do práva autorského nezasahuje ten, kdo provádí dočasné úkony rozmnožování děl, které jsou pomíjivé nebo podružné, tvoří nedílnou a nezbytnou součást technologického procesu, nemají žádný samostatný hospodářský význam a jejich jediným účelem je umožnit
a) přenos díla počítačovou nebo obdobnou sítí mezi třetími stranami uskutečněný prostředníkem, nebo
b) oprávněné užití díla.
Nevýhodou přehrávačů typu Rhythmbox (nevýhodou v tomto kontextu) je to, že je lze spustit jen v jedné instanci, tudíž nelze mít jeden na "testování" a druhý na přehrávání do reproduktorů. Jinak by např. Rhythmbox šel hezky použít.Jednoduché a univerzální řešení... - spouštět to pod různými uživateli.