Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Klasická soukromá diskotéka, hudbu pouští "poučený uživatel" z notebooku. Problém je ale s tím, že onen uživatel častokrát nepozná z názvu písničky o co jde. Je potřeba aby si písničku před puštěním poslechl.
Dělávali jsme to tak, že měl notebooky dva, nastílený disk, jeden měl na průzkum písniček se sluchátkama, druhý měl na pouštění do zesíku. Leto bych ale rád změnu, 1. chci hrát z linuxu, 2. chci dát do notebooku dvě zvukovky. jednu integrovanej na příposlech a druhou kvalitnější do USB na pouštění do zesilovače.
Jádro pudla je jaký software na toto použít. Moje předtsava je, že mám nějaký filemanager který v sobě obsahuje playlist, při poklikání na MP3 se přehraje do sluchátek, při přetažení myší do playlistu se přehraje do druhé zvukovky a tedy veřejně.Další nápady nechávám na vás... jak nejlépe řešit mé požadavky tak, aby poučený uživatel dokázal písničky pouštět :DDík, Johny
Tiskni
Sdílej:
Pokud by bylo něco jako mc a možnost nastavit že "enter" v lefém panelu přehraje do sluchátek, enter v pravém panelu hodí do playlistuMyslím, že takhle to nejde. Šlo by to ale přibližně udělat tak, že bys vytvořil symlink na adresář s hudbou - v jednom panelu otevřel původní adresář v druhém symlink. Na akci Open v mc.ext bys pro empétrojky nadefinoval příkaz, který spustí tvůj skriptík a který podle toho, z jakého jsi to pustil adresáře rozhodne, zda se má soubor přehrát nebo přidat do playlistu. Jednodušejc by to šlo tak, že nadefinuješ různě akce Open (enter - přehrání) a třeba View (F3 - přidání do playlistu).
V každém případě platí §38a, odst. 1 AutZ:
Do práva autorského nezasahuje ten, kdo provádí dočasné úkony rozmnožování děl, které jsou pomíjivé nebo podružné, tvoří nedílnou a nezbytnou součást technologického procesu, nemají žádný samostatný hospodářský význam a jejich jediným účelem je umožnit
a) přenos díla počítačovou nebo obdobnou sítí mezi třetími stranami uskutečněný prostředníkem, nebo
b) oprávněné užití díla.
Nevýhodou přehrávačů typu Rhythmbox (nevýhodou v tomto kontextu) je to, že je lze spustit jen v jedné instanci, tudíž nelze mít jeden na "testování" a druhý na přehrávání do reproduktorů. Jinak by např. Rhythmbox šel hezky použít.Jednoduché a univerzální řešení... - spouštět to pod různými uživateli.