Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Klasická soukromá diskotéka, hudbu pouští "poučený uživatel" z notebooku. Problém je ale s tím, že onen uživatel častokrát nepozná z názvu písničky o co jde. Je potřeba aby si písničku před puštěním poslechl.
Dělávali jsme to tak, že měl notebooky dva, nastílený disk, jeden měl na průzkum písniček se sluchátkama, druhý měl na pouštění do zesíku. Leto bych ale rád změnu, 1. chci hrát z linuxu, 2. chci dát do notebooku dvě zvukovky. jednu integrovanej na příposlech a druhou kvalitnější do USB na pouštění do zesilovače.
Jádro pudla je jaký software na toto použít. Moje předtsava je, že mám nějaký filemanager který v sobě obsahuje playlist, při poklikání na MP3 se přehraje do sluchátek, při přetažení myší do playlistu se přehraje do druhé zvukovky a tedy veřejně.Další nápady nechávám na vás... jak nejlépe řešit mé požadavky tak, aby poučený uživatel dokázal písničky pouštět :DDík, Johny
Tiskni
Sdílej:
Pokud by bylo něco jako mc a možnost nastavit že "enter" v lefém panelu přehraje do sluchátek, enter v pravém panelu hodí do playlistuMyslím, že takhle to nejde. Šlo by to ale přibližně udělat tak, že bys vytvořil symlink na adresář s hudbou - v jednom panelu otevřel původní adresář v druhém symlink. Na akci Open v mc.ext bys pro empétrojky nadefinoval příkaz, který spustí tvůj skriptík a který podle toho, z jakého jsi to pustil adresáře rozhodne, zda se má soubor přehrát nebo přidat do playlistu. Jednodušejc by to šlo tak, že nadefinuješ různě akce Open (enter - přehrání) a třeba View (F3 - přidání do playlistu).
V každém případě platí §38a, odst. 1 AutZ:
Do práva autorského nezasahuje ten, kdo provádí dočasné úkony rozmnožování děl, které jsou pomíjivé nebo podružné, tvoří nedílnou a nezbytnou součást technologického procesu, nemají žádný samostatný hospodářský význam a jejich jediným účelem je umožnit
a) přenos díla počítačovou nebo obdobnou sítí mezi třetími stranami uskutečněný prostředníkem, nebo
b) oprávněné užití díla.
Nevýhodou přehrávačů typu Rhythmbox (nevýhodou v tomto kontextu) je to, že je lze spustit jen v jedné instanci, tudíž nelze mít jeden na "testování" a druhý na přehrávání do reproduktorů. Jinak by např. Rhythmbox šel hezky použít.Jednoduché a univerzální řešení... - spouštět to pod různými uživateli.