Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Pro platby do zahraničí jsem si zvykl používat Paypal - systém není složitý, používá jej velké množství zahraničních firem i fyzických osob (zejména při nákupech na eBay), s nimiž obchoduji a hlavně - převody peněz jsou nesrovnatelně levnější než klasickým bankovním převodem.
Pro platby do zahraničí jsem si zvykl používat Paypal - systém není složitý, používá jej velké množství zahraničních Mbankový účet umožňuje paypal využívat za pomocí platební karty, jež ke svému účtu zdarma nabízí. Na stránkách Paypalu stačí ke svému účtu kartu přiřadit, je k tomu potřeba jen pár čísel z karty a IBAN, který ze spočítat na této kalkulačce z vašeho čísla účtu. Samotná platba přes Paypal účet pak probíhá zpravidla tak, že od adresáta částky obdržíte emailem money request, potvrdíte jej a systém pak automaticky stáhne z Vašeho účtu potřebnou částku. Poplatky neplatíte žádné, ale příjemci se stáhne cca 3,4% z přijaté částky (procenta jsou tím menší, čím vyšší částku převádíte).
Tiskni
Sdílej:
Timto pro me paypal temer skoncil.??? A to má nějakej význam? Jako, že když autobus co s nim deně jezdíš do práce přemalujou z červenýho na zelenej, tak u tebe taky skončí? Rači 3x přesedat?