Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Přešel jsem od eBanky k mBance, ke změně prvního písmenka peněžního ústavu, jímž proženu denně horentní sumy peněz mne nakonec donutila výše transakčních poplatků. Přeci jen 1000 Kč na bankovních poplatcích měsíčně je už trochu moc. Založení konta, převzetí a aktivace karty, vše proběhlo bez problémů. Internetové bankovnictví má mBanka lehce nepřehledné a oproti eBance o některé možnosti chudší, pro mé účely to ale stačí.
Dnes jsem se pokoušel zřídit kumulovaný přípis plateb z poštovních poukázek. Účet je totiž poměrně dosti nepřehledný, když jej zahlcují desítky položek z připsaných poštovních poukázek. Ebanka to řešila elegantně - připisovala položky kumulovaně a následně poslala poštou soupis VS a plateb (resp. zasílání soupisů řešila Česká Pošta). Přišlo mi to jako dobrý nápad, tak jsem dnes zavolal do mBanky. První telefonát obstaral jakýsi slovák, když jsem mu náležitě vysvětlil o co jde, zmizel na dvě minuty a pak mi oznámil, že se "s týmto eště nestretol". Zkusil jsem zavolat ještě jednou a problém jsem vyložil dámě, dle hlasu ve středních letech. Ta mi oznámila, že to nejde, protože nemám podnikatelský účet (proč by tahle služba měla proboha fungoat jen na podnikatelském účtu?), takže mám smůlu, ale že prý si to můžu tisknout a pak se ve výpisech budu lépe orientovat. MBanka podnikatelské účty samozřejmě nenabízí (vlastně nechápu, proč by měla, pro podnikání lze přeci využívat i běžný účet...). Děkuju pěkně...
Kumulované přípisy pro mě nejsou klíčové a zatím je budu muset oželet, z reakce mBanky (resp. jejich zaměstnanců) jsem ale poněkud na rozpacích.
Tiskni
Sdílej:
- moznost nemat kartu ani internet banking pre dany ucet - ked pridem k okienku (cca raz za mesiac) nech mi neponukaju ziadne sluzby - moznost nastavit povolene precerpanie na 0 s tym ze mi to nebudu svojvolne zvysovat - nebudu mi posielat spami, ani normalnou postou - vypis z uctu raz mesacne postou - poplatok za vyber v banke do 50,- - mesacny poplatok za vedenie uctu do 100,-
- moznost nemat kartu ani internet banking pre dany ucet // určitě jde nemít e-banking, ale jak je to s kartou, to nevím k té žádná zvláštní smlouva nebyla, takže nevím - ked pridem k okienku (cca raz za mesiac) nech mi neponukaju ziadne sluzby // žádné další služby mi necpou, jen jednou... když jsem dovršil 18 se zeptali (telefonicky) jestli chci možnost přečerpání, odmítl jsem a od té doby klid - moznost nastavit povolene precerpanie na 0 s tym ze mi to nebudu svojvolne zvysovat // viz předchozí komentář, přečerpání nemám a protože s nimi o přečerpání nemám ani podepsanou smlouvu... - nebudu mi posielat spami, ani normalnou postou // neposílají žádnou poštu (ani výpisy ale AFAIK to jde objednat za 15kč) - vypis z uctu raz mesacne postou // viz předchozí komentář - poplatok za vyber v banke do 50,- // za 30kč - mesacny poplatok za vedenie uctu do 100,- // já to mám zdarma (student :D )Jo a afaik příchozí platba je za 6kč? Myslím
a je bezpečná úplně stejně jako kalkulačkaTak to je velmi silné tvrzení.
Hm, typická banka s internetovým bankovnictvím typicky hledá klienty především mezi lidmi, kteří nevědí, jak funguje https, a přesto by jim chtěla udržet konto v bezpečí.No jo, ona to byla narážka na Petra Tomeše, který se tady v jedné diskusi čertil, jak musí v internetové kavárně pro přístup do internet bankingu používat IE a já mu tam lehce naznačil, že pokud leze do internet bankingu z internetové kavárny, tak že mu nepomůže ani tisíc firefoxů a linuxů.
celý přenos probíhá šifrovaně...To je málo :). Lepší, když probíhá (dostatečně) bezpečně a s tím, s kým chceš komunikovat.
Přeci jen 1000 Kč na bankovních poplatcích měsíčně je už trochu moc.Tyjo, co na tom uctu delate??? Vetsina obycejnych poplatku je zdarma i u eKonta.