abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Gnome automount externího disku do stejného adresáře

    7.11.2008 01:48 | Přečteno: 1134× | poslední úprava: 9.11.2008 20:42

    Při automatickém připojování externího disku muže dojít k problemu kdy je pokaždé připojen do jiného adresáře - což vadí např. při použití amarok/rhythmbox/.. a music library. První odkazy v google nepomohly, napadlo mě nastavit label k filesystemu a překvapivě to opravdu pomohlo (v Ubuntu se ted vždy použije /media/LABEL).

    Jelikož všude kolem jsou jen MS Windows, je prakticky nutnost použít NTFS či FAT32 * (pokud není potřeba podpora soborů > 4GB). Na NTFS se label nastaví například

    ntfslabel /dev/DISK LABEL # prip. s -f (force)
    

    nebo naklikat v gparted. Bohužel kvuli vendor lock-in stragii redmondu - změna labelu na ntfs tímto způsobem skončila chybou(alespoň u mně) a musel jsem to nastavit na Windows stroji.

    Ve škole jsou okýnka nastavený tak aby neumožnila změnit volume name usb disku vloženého uživatelem, ale spustit z něj jakýkoliv kód není problém. Taky jsem se musel trápit s Windows i kvuli omezenosti Cisco :-/

    Mimochodem, chtěl jsem si takhle pustit nějaký gabber z di.fm na čerstvě nainstalovaném systému, na tom který má přes 60% trhu jen díky nesporné uživatelské přivětivosti a alespoň jsem si uvědomil jak moc můžu být rád za Ubuntu.

    * zajimavé že v anketě co tu byla tak týden zpátky jen 10% místních hlasovalo že jim nevadí že ostatní použivají okýnka (přitom odhaduju že nejvíc problému v místní poradně způsoboje právě jejich monopol)

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Wikipedii
     (0 %)
     (0 %)
     (5 %)
     (5 %)
     (41 %)
     (50 %)
    Celkem 22 hlasů

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    andree avatar 7.11.2008 08:50 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome automount externího disku do stejného adresáře
    problem s montovanim by sa dal kludne elegantne vyriesit aj pomocou udev skriptu... takto nejak napr.:

    KERNEL=="sd?1", SYSFS{size}=="488392002", SUBSYSTEM=="block", NAME="disk_myextern", SYMLINK+="usbdevices/disk_myextern", RUN+="/root/mount_disks"

    ...alebo miesto SYSFS{size} sa daju este vyuzit aj ine parametre (napr. uuid a pod.) ;-) ale je fakt, ze ak to robi pomocou labelov samo, preco nie... :)
    Jardík avatar 7.11.2008 21:23 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome automount externího disku do stejného adresáře
    No vidíte, takhle se s tím srát. Ve Windows kliknu na změnu písmenka či adresáŕe připojení ve správci disků a příště mi ho připojí kam jsem si nastavil.
    Věřím v jednoho Boha.
    7.11.2008 22:12 phero | skóre: 17 | blog: techblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome automount externího disku do stejného adresáře
    zase ty famy. V realnym pouziti to neni "kliknu", ale musim vedet kam kliknout a nebo doufat ze tam takova moznost je a beznadejne je prolizat nekolik minut/googlit.

    V ubuntu jak ma disk nastaveny label tak ho ani nenapadne pripojit ho dvakrat na jiny misto.
    7.11.2008 22:17 phero | skóre: 17 | blog: techblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome automount externího disku do stejného adresáře
    a vubec i nastavit mount point natvrdo je intuitivnejsi v Gnome, kde nemusis znat nejaky "spravce disku" ale kliknes pravim tlacitkem na disk a v tabu "Volume" vyplnis "Mount Point" (:
    andree avatar 8.11.2008 15:59 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome automount externího disku do stejného adresáře
    uznavam ze na nastavenie na jednom pocitaci je toto mozno komplikovanejsie (pre BFU) ako to naklikat v tom spravcovi (ak o nom clovek vie.. do tych zakuti windows sa len tak niekto tiez nedostane - resp. neviem o az tak vela ludoch, ktori by to poznali...) - problem sa ale objavi, ked to clovek chce takto isto mat napr. na dalsich 20tich PC v sieti...

    na linuxe si ten jeden konfigurak prekopirujem a hotovo, co by si ale robil s windows netusim ;-) snad sa to drzi niekde v registroch - ale ze by k tomu bola nejaka dokumentacia, o tom silne pochybujem...

    dalsia vec je ze ani v tych windows to nie je 2x intuitivne.. ani srnka netusi, ako dlho to bude ten disk pripajat na pismenko ktore vyberies.. ani podla coho vlastne zisti, ze to je ten disk...
    Jardík avatar 9.11.2008 10:40 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome automount externího disku do stejného adresáře
    Pravým na ikonu "Počítač", vybrat "Spravovat" a ve stromu kliknout na "Sráva disků". Ale zase má windows vadu, že neumí pracovat s více oddíli na USB disku, ani ja tam neumí vytvářet a mazat. Za to bych vraždil.
    Věřím v jednoho Boha.
    8.11.2008 22:22 Krystl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome automount externího disku do stejného adresáře
    To je mozna pouzitelne do doby, kdy pouzivate jednu flashku, jakmile jich mate vic a chcete je mapovat na stejny disk, tak mate smulu. Pokazde, kdyz to nastavite pro jednu se to pro ty ostatni zrusi. Navic maji XPcka vybornou vlastnost mapovat flashky na prvni "volny" disk a ze je tam namapovat sitovy disk jim nejak nevadi ...
    andree avatar 9.11.2008 14:49 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome automount externího disku do stejného adresáře
    a nevadi im, ani ked je tam disk namapovany pomocou subst... ale je fakt ze ten sietovy je veselsia zalezitost - sa nam v praci z casu na cas useri cuduju, preco nevidia flashku..

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.