TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Berkeley Humanoid Lite (Onshape, GitHub) je open source humanoidní robot. V amerických cenách jej lze sestavit do 5000 dolarů.
Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Reseni je jednoduche, staci nainstalovat tri balicky s patchem pro cleartype. Na http://aur.archlinux.org/packages.php hledejte "cleartype". Vyjedou tri balicky (cairo, freetype a libxft) s timto patchem. Z nejakeho duvodu neni tento patch zaclenen v defaultni instalaci. Asi muzeme podekovat patentum.
Pak staci stahnout tarball, prikazem makepkg vytvorit balicek a ten nainstalovat. Protoze se mi ale nepodarilo pacmana primet aby napred odinstaloval drivejsi verzi, proste jsem balicky rozbalil do systemu.
Po instalaci opatchovane libxft spadly Xka, takze je to dobre delat v konzoli.
Subjektivni rozdil je obrovsky, nevidim zadne barevne artefakty a pisma jsou perfektne ostra. Mam obycejne 17" lcd. Pokud vas pod Archem trapi fonty doporucuju zkusit.
A nakonec screenshot
Tiskni
Sdílej:
Předpokládám, že jste ve své reakci použil hodně nadsázky, tak vás nebudu chytat za slovíčka. Já jsem přešel od ATi k nvidii, a rozhodně si nestěžuji. Ani když narazím oči na displej, nenajdu nějaké chyby. Vím, že před lety bylo známou skutečností, že karty ATi mají lepší obraz než nvidie. Sám jsem měl (pod Win) kdysi nesrovnatelně lepší obraz s ATi 3D Expression+ TV (moje první grafika) než kamarád s jakousi tehdejší GeForce. Ale doba se mění, a nedávno jsem četl test, kde borec dělal srovnání podle kvality obrazu a kupodivu na celé čáře zvítězila nvidia. (Samozřejmě těžko posuzovat objektivitu někde nějakých testů, ale byl to docela rozsáhlý test s fotografiemi detailů, a aspoň to, co nafotil, bylo dost jednoznačné)
Ještě dotaz na konec: použil jste s tou nvidií nativní rozlišení vašeho displeje??? (možná si teď pomyslíte, že nejste takový debil, abyste používal jiné rozlišení, ale stát se může každému)
Hezký test a krutá pravda, že se tam nvidia moc nevytáhla. Pokud bych se ale vrátil k původnímu tématu (DVI vs. D-SUB), tak i tam mají podobný názor, který jsem výše prezentoval:
Pokud tedy máte nějaký takový obdobný CRT monitor ... zvažte, zda se obou zmiňovaných GeForce raději vyvarovat. Pokud však doma sedíte u nějakého LCD, ideálně pak připojeného přes DVI, pak vás tato otázka nemusí nijak trápit. - tato věta se týkala klasického 2D zobrazení