Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Nikdy asi nepochopím snahu lidí nacpat všechno do jednoho programu. Já osobně preferuji mít vše oddělené. A proč? Protože v tom mám větší přehled a pořádek a používám jen to co nepotřebuji.
Trochu vám závidím. Asi to máte vyřešené. Mě se nikdy nepodařilo uspokojivě synchroznizovat kalendář v mobilu, v PC, na webu, o kontaktech v Kmailu, na google, v PSI, KMyMoney ani nemluvím. Nevím, jak tohle chcete řešit bez integrace. Prozradíte?
Například má za každou cenu v názvu nacpané nějaké velké K.Což je IMHO celkem dobré. Aspoň člověk včas ví, že má dát ruce pryč.
"Člověk nemusí dostat to co chce, ale má právo si o to říct."
má většinou stylově ošklivou KDE grafikuTy seš ale hroznej troll, grrr
(byl to jeden z návrhů... jestli se to zrealizuje netuším, on DCOP je v KDE všude, takže by to nemuselo být jednoduché... a navíc některým vyhovuje i to, že je DCOP jednodušší na používání a uživatelsky přívětivější než DBUS)Četl si prosím ten odkaz číslo tři?
vyhodili DCOP a nahradily ho D-BUSem!Hezký obraz skutečného světa. Kluci to rozmontují a zničí, chudinky holky to pak dávají dohromady
Hezký obraz skutečného světa. Kluci to rozmontují a zničí, chudinky holky to pak dávají dohromadyFreude, Freude, vždycky na tě dojde
xorg.conf
. Ale něco, co dokáže uložit můj bashrc i konfigurák v sendmailu. Sdílet data (zvláště typu kontaktlist) je oproti tomu legrace.
Jediné, v čem s ním souhlasím jsou různá místa některých konfiguráků v různých distribucích, což se bohužel asi nezmění nikdy. To by muselo pořádně uhodit, než by se RH vzdal /etc/sysconfig
, nebo Patrik napsal pořádné init skripty <defun name="factorial"> <argument_list> <argument name="n" /> </argument_list> <if expression="<= n 1"> <T value="1" /> <F>* n (factorial (- n 1))</F> </if> </defun>Teď jenom doufám, že ábíčko nečte nikdo z W3C, věřím, že by XML-Lisp dokázali standardizovat do daleko šťavnatější formy
Tiskni
Sdílej: