Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Nikdy asi nepochopím snahu lidí nacpat všechno do jednoho programu. Já osobně preferuji mít vše oddělené. A proč? Protože v tom mám větší přehled a pořádek a používám jen to co nepotřebuji.
Trochu vám závidím. Asi to máte vyřešené. Mě se nikdy nepodařilo uspokojivě synchroznizovat kalendář v mobilu, v PC, na webu, o kontaktech v Kmailu, na google, v PSI, KMyMoney ani nemluvím. Nevím, jak tohle chcete řešit bez integrace. Prozradíte?
Například má za každou cenu v názvu nacpané nějaké velké K.Což je IMHO celkem dobré. Aspoň člověk včas ví, že má dát ruce pryč.
"Člověk nemusí dostat to co chce, ale má právo si o to říct."
má většinou stylově ošklivou KDE grafikuTy seš ale hroznej troll, grrr
(byl to jeden z návrhů... jestli se to zrealizuje netuším, on DCOP je v KDE všude, takže by to nemuselo být jednoduché... a navíc některým vyhovuje i to, že je DCOP jednodušší na používání a uživatelsky přívětivější než DBUS)Četl si prosím ten odkaz číslo tři?
vyhodili DCOP a nahradily ho D-BUSem!Hezký obraz skutečného světa. Kluci to rozmontují a zničí, chudinky holky to pak dávají dohromady
Hezký obraz skutečného světa. Kluci to rozmontují a zničí, chudinky holky to pak dávají dohromadyFreude, Freude, vždycky na tě dojde
xorg.conf
. Ale něco, co dokáže uložit můj bashrc i konfigurák v sendmailu. Sdílet data (zvláště typu kontaktlist) je oproti tomu legrace.
Jediné, v čem s ním souhlasím jsou různá místa některých konfiguráků v různých distribucích, což se bohužel asi nezmění nikdy. To by muselo pořádně uhodit, než by se RH vzdal /etc/sysconfig
, nebo Patrik napsal pořádné init skripty <defun name="factorial"> <argument_list> <argument name="n" /> </argument_list> <if expression="<= n 1"> <T value="1" /> <F>* n (factorial (- n 1))</F> </if> </defun>Teď jenom doufám, že ábíčko nečte nikdo z W3C, věřím, že by XML-Lisp dokázali standardizovat do daleko šťavnatější formy
Tiskni
Sdílej: