Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Už dlouho mi leží v žaludku následující "vychytávka"-export blokového zařízení. Představte si situaci: přijdete ke kamarádavi s noťasem a chcete mu do kompu nakopírovat nějaké fotky. Nemáte u sebe žádný ethernetový kabel, CDRW, jen kabel USB-USB. Spojíte kompy kabelem, naťukáte např. export /dev/sda1
a v tom okamžiku se to v druhém PC objeví jako USB-mass-storage a můžete vesele kopírovat.
Existuje něco takového? Chystám se k tomu napsat modul do kernelu, tak abych nevynalézal kolo...
Tiskni
Sdílej:
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
/dev
nepovede při zachování práv k cíli. Přes FTP/SMB však klidně ano.
Zaměřil bych se spíš na modul jádra "Network block device". Více v Documentation/nbd.txt
u zdrojových textů.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
eth1394
nahodit síť (i s nastavením IP adres a směrování je to práce tak na minutu) 1. příkaz ifconfig
už je obsolete skoro osm let
2. Aby tohle fungovalo, potřebujete přeci jen pár dalších věcí - přinejmenším spuštěný portmapper (na obou stranách) a nakonfigurovaný a spuštěný NFS server.
To jo, ale je všude a route dělá hezčejš formátovanou routovací tabulku1. příkaz
ifconfig
už je obsolete skoro osm let
ifconfig
je i tam, kde příkaz ip
není, např. Solaris.
ifconfig
naprostým anachronismem, který jakž takž funguje jen díky emulaci (částečné a problematické). Na Solarisu také nenastavujete paketový filtr příkazem iptables
jen proto, že je "i jinde", stejně tak není důvod na Linuxu používat příkaz ifconfig
.
ifconfig
u? alias ifconfig='man ip'
? ifconfig
u nebyla řeč, k tomu se (bohužel) zatím AFAIK nikdo neodvážil. Odpovídal jsem (že nesouhlasím) na tvrzení, že v defaultní instalaci většiny současných linuxových distribucí není příkaz ip
.
ifconfig
předpokládá určité věci, které počínaje řadou 2.2 nejsou pravda. Takže ten wrapper by stejně nemohl být kompatibilní s původním ifconfig
em, takže nevidím důvod pro jeho existenci.
[mujkomp]# cat /dev/cdrom | nc -l -p 5678 [cizikomp]# nc mujkomp 5678 > cd.isona sprovozneni mnohem jednodusi nez nejake ftp a dosahovane rychlosti jsou obstojne