Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Už je tomu více jak rok co jsem se pokoušel zkompilovat GNU/Linux kernel a pokaždé se vyskytla chyba přes kterou jsem se nedokázal překlenout, vždy to vypadalo, že se vše zdařilo,při kompilaci žádný výpis chyb. Jen při bootu do nově zkompilovaného kernelu systém zpanikařil a nedokázal jsem se hnout z místa.
Ale po dnešku v distribuci Debian-testing s mirrory na LMDE se mi to povedlo. Vskutku pomoci make menuconfig je to hračka, až na pár chyb. První nástraha byla když na mne kompilator vyplivl error o lguest, chyběla mu cesta k dokumentaci. Druhou chybou bylo špatné nastavení revision name. Na potřetí a uplynutí pár dlouhých chvil se zadařilo a systém nabootoval korektně. Tudíž už mi nebrání nic v tom, abych se vydal do světa gentoo, kde jsem se přes kompilaci kernelu nedokázal přehoupnout. Zbývá mi optimalizovat a vyházet z jádra nepotřebné věci, což bude na dlouhé čtení a hledání po internetu, ale to už k tomuto systému patří. Linux (i bsd systémy) jsou mou hrou a je třeba si hrát, tudíž tak na po desáté se mi to konečně povedlo, až se cítím trapně. No alespoň vím, že je tu metoda vcelku jednoduchá jak si vypilovat systém a hlavně jsem rád, že na tom není nic složitého. Ale dost povídání, přenechám slovo ostatním blogům.
Linux 3.0.0 gn
Tiskni
Sdílej:
GNU/Linux kernel
Tak tohle už je na mne moc… :-)
To je tím, že GNU/Linux není OS, ale náboženství :). Dokonce už si myslí, že konvertovali na svoji víru i kernel :D.GNU/Linux kernelTak tohle už je na mne moc… :-)