Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Pod mým minulým zápiskem se objevil komentář, který stojí za to vypíchnout do popředí:
ja uz mam "zautomatizovano" :) kompletne funkcni topeni s IRC (individual room control) tydenni programovani, php web interface pro vzdalenou zpravu, cely to bezi na MySQL databazi.
Jako ridici hardware sem pouzil I/O modul od papouch.com a Digitalni teplomery pres RS485 od teze firmy. Jinak veskery sotware je moje vyroba. System je v provozu cca rok a po mensi uprave hystereznich krivek (vyvavazeni topne soustavy) funguje ke spokojenosti vsech obyvatelu :)
Puvodne sem to chtel napsat jako commandlajnou aplikaci v linuxu a kotel spoustet cronem , ale pritelkyne byla proti :) tak ma user-friendly obrazkovy interface.
koho by to zajimalo muze mrknout sem: www.smart-house.cz/admin-f16.html
Velmi pěkné, bravo!
Já jsem zatím s vlastním projektem moc nepokročil, protože nějak prostě není vůbec, ale vůbec, žádný čas.
A teď ta blbinka. Vymýšleli jsme reklamní slogan. To je děsně složitá věc. Mnohem složitější než vymyslet nějakou aplikaci. A když už nějaký slogan vznikne, tak je třeba ověřit jeho jedinečnost, protože podvědomí člověka pravidelně zásobuje slogany, které slyšel nebo četl v hluboké minulosti a použit stejný slogan je jednak plagiátorství a jednak děláte reklamu zpravidla původnímu uživateli sloganu a ne sobě. (Paralela s novým sloganem českého rozhlasu je čistě náhodná.)
Takže lidé vymýšlí slogany a potom se přes Google a pod. ověřuje jak moc jsou profláklé. V tom někoho napadlo, když už je Internet plný porna, ověřit četnost našeho sloganu proti četnosti porna. Klik dal klik a nechali jsme Googlem hledat to co vidíte na obrázku. Že jako první výskyt najdeme klávesnici nečekal skutečně nikdo:
Tiskni
Sdílej: