Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »chybí mi FoxyProxy (přepínání proxy na jedno kliknutí, nebudu přece vždy při přemístění mezi školou a domovem ručně vypisovat adresy)To by měl ale řešit systém nebo alespoň desktopové prostředí, že…
Napriklad u mna nie, proxy pouzivam len vo FF, obcas potrebujem Safari bez proxy a vo vsetkych ostatnych aplikaciach proxy nepotrebujem urcite.chybí mi FoxyProxy (přepínání proxy na jedno kliknutí, nebudu přece vždy při přemístění mezi školou a domovem ručně vypisovat adresy)To by měl ale řešit systém nebo alespoň desktopové prostředí, že…
Chtělo by to Mutt a centerim, jenže lidská lenost… A za Firefox jsem bohužel adekvátní náhradu nenašel.No, IM jsem vyřešil pomocí Bitlbee - šikovná věcička. Ohledně browseru - Greasemonkey, Firebug nebo HTTPs everywhere se nahrazují těžko. Ale nějaký slušný mail client by se sehnal. Claws mail?
Mně se Firefox rozežírá s časem - po spuštění má 160 MB, po dvou dnech 250 MB, po týdnu (500 MB) ho musím restartovat, protože vytlačuje z paměti ostatní aplikace.Jedu na SunRay a bohužel FFox opravdu nemůže těžit z trvalého sezení a pravidelně ho musím ukončovat (vlastně jsem se naučil před odchodem z práce zavřít FFox a TBird). Klidně si vylezl i přes 2GB a systém začal zuřivě swapovat a zpomalovat. Nutno ovšem podotknout: a) Přechodem od 2.x na 3.x znamenal znatelné zlepšení. b) FFox není svatoušek, ale na vině je ještě spíše Flash.
b) FFox není svatoušek, ale na vině je ještě spíše Flash.Já Flash skoro nespouštím a stejně to žere. A od 3.6.3 by měl být Flash ve zvláštním procesu, takže by mělo být vidět, kolik toho žere.
Teď jsem psal něco v AbiWordu (normálně píšu v OO Writeru)To já mám zase v seznamu úkolů udělat si nějakou pěknou šablonu pro LaTeX – pak budu psát v DocBooku z něj se to přeloží do TeXu a z něj vysází PDF. V podstatě jsem takhle dělal už diplomku, ale tam byl tenhle proces sestavování dokumentu strašně zbastlený
To je zajimave.
Ubuntu 10.04 s Firefoxem me jede s uptime i nekolik mesicu, Firefox mam skoro porad spusten s cca 3 taby i tydny a nikdy nic zvlastniho.
Notebook stary s 750 MB RAM.
Na stahovani velkych souboru pouzivam vyhradne wget. Pro fileservery FreeRapid.
Vypada ze problem bude opravdu jen pri stahovani onech velkych souboru.
Zkusim tohle pres Firefox a dam vedet.
Tak som zo zvedavosti skúsil to isté "tohle" (Knoppix). S RAM-kou to ani nehlo, do swapu išlo 3MB (pôvodne bol prázdny). Intel core duo, 1.86GHZ, 1GB RAM, ext4, Linux Mint 9 KDE, Firefox 3.6.8 upravený pre Mint, otvorené dva taby.
Ale zato, ako práve pozerám, táto stránka z ktorej pridávam komentár si cucne 20MB RAM
16979 prac 20 0 344m 87m 25m R 61.9 3.0 2:59.53 /opt/firefox/firefox-bina chvilku pred dokoncenim stahovani taky tak kolem 346m. Po dokonceni stahovani to padlo na
16979 prac 20 0 335m 62m 25m S 41.8 2.1 5:15.86 /opt/firefox/firefox-bin
me dokaze vic vytocit, kdyz mi nejakej tab vytuhne a kvuli nemu mi pak chcipnout ostatni okna a taby s necim dulezitym.V tomhle je brutální Chrome, každej tab ~ jeden proces.
ale vic nez pomalost kvuli swapovani (kterou nejak extremne nepocituji) me dokaze vic vytocit, kdyz mi nejakej tab vytuhne a kvuli nemu mi pak chcipnout ostatni okna a taby s necim dulezitymZatuhnutí sice nevím jak řešit, ani jak mu předcházet, už delší dobu ale spokojeně používám Session Manager. Zatím obnovil stav prohlížeče po všem -- od běžných "pádů" Firefoxu, přes aktivní killnutí rozežraného Firefoxu, až po stav po killnutí X po neobnovené relaci ze Suspend to disk (v poslední době velmi časté, nevím proč a nechce se mi s tím ztrácet čas; OpenOffice a Session Manager mi zajišťují obnovení stavu práce, takže problém zatím "řeším" zabitím X, nebo restartem compu). Nehodlám být otrokem počítače.
Tiskni
Sdílej: