Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Poměrně často jsou v diskuzi u komponent vidět otázky "jaký to má chipset?" a odpovědi "tento parametr bohužel výrobce neudává".Rozumný člověk si v takovém případě napíše výrobci o požadované informace. Pokud je neposkytne, tak nemá cenu od takového výrobce něco kupovat.
Vir říkám důmyslnému kusu kódu, který dokázal modifikovat spustitelné soubory tak, aby i nadále prováděly původní činnost, ale součastně spustily daný kód, který se rozšířil do všech ostatních souborů. Nejlepší viry dokázaly měnit samy sebe (a tím oklamat antivirus). Přibližně od 1995 snad takové ani neexistují.
A když defaultně nainstalované Windows XP (pravda, raději nějaké starší, bez SP2) připojíš k Síti, máš nakoupeno během minuty
Tak to nevím, tam zřejmně bude důležitá ta podmínka "nějaké starší". Někde jsem četl test s defaultní instalací nějaké distribuce, která byla ve výchozím stavu napadnuta (úspěšně), behěm tří dnů - útočník ji použil na rozesílání spamu. Čemuž bych i věřil, četné útoky na naše ssh (brute force nebo co), to dokládají.
Pod to bych se klidně podepsal.
Tiskni
Sdílej: