Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Tak právě jsem se rozhodl udělat možná největší krok svého života. Po minulém týdnu, který jsem kompletně celý propil a prohýřil, jsem se rozhodl skoncovat se životem, který jsem dosud vedl. Tak mi držte palce.
Jelikož jsem člověk zvýdavý a hračičkářský, tak musím mít vše nejnovější. Což má někdy své výhody, ale často taky nevýhody(bezpečnostní chyby, nestabilita...).
Dnes píši poslední blog v tomto měsíci. Zítra totiž odjíždím na deset dní pryč. Jedu pracovat na jižní moravu, přesněji do Velkých Pavlovic. Budu zde na „meruňkové brigádě“. Asi se ptáte, proč je to v uvozovkách. Je tomu tak, proto že se tam sbírají višně a ne meruně, název je zažitý z minulých let. A proč je v uvozovkách i slovo brigáda, pochopíte později.
Tato brigáda se koná každé prázdniny. Zajišťuje nám ji náš trenér atletiky Květoslav Vykydal. Já jsem tam byl zatím jen jednou a to v loni. Jak to tam vypadá a chodí vám teď popíši.
1 :D
prá vě jsem dopsal snad nejdeší text svěho životy byl to blog o Jedničce jak jsem sliboval jenže jse mi zhrotil epiphany a já stih dát náhled a ne ulozit nedá se to nejak obnovit asi ne ja se zabiju. Proč???
cestina 5 matika 2 fyzika 1 linux 1 Aj 1 zbytek 5 chovani 5
No tak si tak sedím u svého komplu, když to zazvoní zvonek. Říkám si, co kdo zase chce, a když sejdu dolů po schodek a uvidím dědu, tak je mi to hned jasné, zase mě čeká nějaká práce. Když jsem se ho zeptal, o co jde, tak mi odpověděl, že mě potřebuje tak na nejvýš půl hodinky. "Ok", řekl jsem si, to není zas tak dlouho. Co ode mě potřebuješ. No potřeboval bych shrabat kousek louky, mám tam seno pro koně a nedostanu se tam s obracečem. Slíbil mi malou odměnu, a tak jsem šel.
Když jsem začal s linuxem a postupně si an nej zvykal a seznamoval se s jeho programy, tak jedním s prvních programů, se kterými jsem se seznámil, byl wget a jeho parametr -c. Tento program mě na tolik uchvátil, že jsem jej používal i ve woknech.