Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tak a je to tady. Už zítra. Mám strach. Ne, to není starch. Je to ještě něco horšího. Ale co? A jak se proti tomu bránit? Toto byly myšlenky, které mě provázely celé dnešní ráno. Důvod prozrazuje už nadpis dnešního zápisku. Maturita - zkouška dospělosti, kterou prý proleze snad každej vůl. Ale jak se říká, po bitvě je každej generál . Jo jenže já měl, vlastně mám, před bitvou.
Vstávám, je mi zle. Nemůžu snídat. Mám křeče v břiše. Né já nechci, vlastně chci, aby to už bylo za mnou. Proč až zítra? Proč odpoledne? Je to úděs, čas beží pomalu. Nudím se. Nesmím se učit. Musím nic neumím. Čím se zabavit? Co porno? Ne nemám chuť. Je to zlé. Počítač? Nepomáhá. Jídlo? Nelze. Čas? Beží pomalu. Ve dvě hodiny pivko, super. Telefon - zvoní. Zvedám. Nepříjdu. Žádný pivko. Je mi hůř.
Babička, volá. Nóóó? Zavez mě. Nemůžu. Proč? Klepu se, boural bych. Ser na to. Tak jó. Řídím, nebourám - pohoda. Návštěva - zklidnění. Pohoda jím!!! Odjíždím. Jsem doma. A co teď. Učím se - pomáhá. Je mi líp. Nechápu. Novej film - relax. ICQ - podpora. Je to vše? Nevím sám. Je mi líp - asi jo.
Tiskni
Sdílej:
Z Duny mam vzpomínku na jedno rčení: "Strach zabíjí myšlení", čili snažim se s tim něco dělat, jedné osobě jsem radil následující ... představ si, že máš závrať a musíš přejít na úzké lávce propast, tak se hlavně nebudeš koukat pod sebe, do té dálky, ale jen na nějaký orientační bod.
Mam následující zkušenost z gymplu v Chebu: kantoři nás potopit nechtěli, když už, tak házeli pomocné lano. Čili měl jsem z toho větší strach, než bylo třeba
Dobrá nálada tvoje problémy nevyřeší, ale nasere všechny okolo tebe, takže je dobré si ji udržet.[1]
Trojka je přeci také pěkná známka. Dokažte, že si ji zasloužíte!?Jinak já bych to nehrotil. Na to, co jsi měl na maturitním vysvědčení, už se tě pravděpodobně nikdo ptát nebude a co jsi se naučil zase brzo zapomeneš :)
Ale z chování?