NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
S hrůzou jsem právě tento měsíc v jakési diskusi zjistil, že Ejsr se dosud nevypořádal s asi 5 let starým problémem (tehdy kulminoval a Ejsr to sváděl na dodavatele plastů) - praskáním pantů.
A v EULA je napsano, ze pokud s ni nesouhlasim, muzu tu licenci vratit a dostanu zpet penize za licenci. Nechci zpatky prachy za celej notas, ale vyuzit sveho prava, ktere mi vyrobce v teto smlouve nabizi, a nepouzivat Windows, odmitnout licenci a dostat za ni penize zpet, vse v souladu s textem EULA, kterou se vyrobce musi ridit, pokud ji ma jako soucast produktu. V EULA neni nikde napsano, ze je nedilnou soucasti toho notebooku a ze musim vratit celej notebook, jenom ze muzu vratit licenci a dostanu zpatky jeji cenu.Prosim, tahle debata nema smysl. Zaprve nemas pravdu, protoze EULA rika pouze
Pokud je nepřijímáte, software nepoužívejte. Místo toho se obraťte na prodejce nebo instalátora a zjistěte jeho zásady náhrad ve formě peněz či zboží.a za slovy "zasady nahrad" se muze skryvat temer cokoliv. A zadruhe se tu toto tema resilo uz milionkrat. Pro zacatek lze pouzit treba clanek z blogu Kamila Parala. V naslednem flamewaru (ktery ale nejspis tak jako tak prijde) bych proto doporucil pouze linkovat komentare pod odkazovanym blogem. Tam uz bylo receno snad vse a vlakno se tim podstatne zkrati.
Mě vadí, že nemohu koupí notebooku bez OS dát najevo, že o takový vnucený produkt nestojím!Nebylo by snazsi prodejci proste zatelefonovat?
No, vzhledem k tomu že názor na Amilo mi potvrdil i náš dodavatel, který jich do měsíce prodá cca pět, pak si nemyslím že jsem nějaký expert který plácá bez vlastní zkušenosti.
BTW když už koupit noťas do 15k, pak bych si vzal (a taky jsem to už dvakrát udělal a notebooky mám dodnes) repas IBM TP z USAnotebook.cz. Je to sice repas, ale dostaneš novou baterku a min. půl roku záruku od IBM, a jde o kvalitní notebook, žádný plastový krámy.
V ruce jsem měl dva
mi potvrdil i náš dodavatel, který jich do měsíce prodá cca pět,
nemyslím že jsem nějaký expert který plácá bez vlastní zkušenosti.jinak repas nebo jen pulrocni zaruka.... toho bych se u notasu docela bal.
Ale v porovnání s tím, na co jsem zvyklá já, jsou všechny notebooky za patnáct tisíc krámy - můj už je sice čtyři roky starý, ale stál něco jako šedesát...Doba se mění. Dnes jsou krámy notesy které se pohybují mezi 25-45 tisíci. Od těch levnějších se liší jen značkou a blbostma, které většinou nikdy nepoužijete. Až u notesů kolem 50-60 tisíc se dá najít skutečný rozdíl. Na druhou stranu co se prodává nad 60 tisíc je zbytečný luxus, který během dvou let zastará a stane se šedým průměrem.
Tiskni
Sdílej: