Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Proč bugreport? Když to přeinstalovává Firefox a nějaké knihovny, které potřebuje, tak ten Firefox asi holt nepůjde do doby, než se to doinstaluje...
proč by to mělo vadit? Nejsme ve Windows, kde je třeba ukončit program, než ho začnu aktualizovat. Nehledě na to, že při otevření nového panelu (ctrl+T) funguje vše normálně. Takže problém je IMHO někde jinde.
To záleží na tom, jak (a v čem) je Firefox napsán. Pokud si něco načítá ne před spuštěním, ale v za běhu, tak je to jasné a to samé se ti stane i u RPM nebo čehokoli jiného.
Wow, tak to je v řiti, co s tím budeš dělat?
Akoze kritizujes teraz apt? Dovolim si tvrdit ze si riadne vedla a ze chyba je medzi klavesnicou a stolickou. Uz dlhsie sledujem Tvoje zabomysie vojny, ktore nevedu k nicomu, kedze zva:csa nie su ani objektivne.
Ja pouzivam Debian a instalujem ho z netinstall CD (iso o velkosti ~147MB). Instalujem len zakladny system, po reboote nabehne iba terminal. Zvysok doinstalujem jednoriadkovym commandom via apt-get. Cela instalacia aj s konfiguraciou (vratane stiahnutia) trva ~20min. Nasledne reboot pod novy kernel s tym ze tentokrat uz prihlasenie cez kdm do KDE4. Rychlost linky je 5Mbit/s.
ještě ho možná stihnu aktualizovat z internetu! [opensuse]A cely update na OpenSUSE je kolko MB? tusim ze naposledy co som instaloval oS 11 to bolo nieco cez 190M...
umí APT nějaké delta-DEB aktuaizace?
Zeptám se jinak. V programu abc dojde k opravě bugu. Změní se 1% kodu. Bude APT stahovat 100% velikosti baliku (cely znova) nebo jen to 1% + rezie?
> V programu abc dojde k opravě bugu. Změní se 1% kodu.
I kdyz dojde k oprave bugu, ktera zmeni jen par radku ve zdrojaku, je mozne, ze vysledna binarka bude signifikantne odlisna (napr. hodnoty ruznych offsetu se mohou zmenit). Je pravda, ze ostatni (zejmena datove) soubory by mely byt stejne.
Ty jsi snad ještě větší lama než byl PT....on už je ale asi normální, nevím kdy Tě tohle přestane bavit, ale už by jsi se měl probrat..
A to jsou jen opravy a nějaké menší funkce. Alespoň je vidět že se furt něco opravuje což je jenom dobře. Jinak díky za Delta balíčky. O tom, že něco takového existuje jsem neměl do dnes nejmenší ponětí.
No prosim. Tyto diskuse uz se stavaji slavnymi i na ostatnich serverech. Viz. www.linuxexpres.cz/blog/zrychlete-sve-aptitude Alespon vznikl clanek s docela dobrou informacni hodnotou. Na rozdil od vetsiny zdejsich zbytecnych komentaru...
"I když jsem ani přesně nepochopil na co si tvůrce tohoto zápisku vlastně stěžuje..."
tato veta mne opravdu dostala
Tiskni
Sdílej: