Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Už jen 6 příspěvků a je 300.000.
Odhadněte, kolik jste utratili za hardware. Pouze počítače – nezahrnujte do odhadu příslušenství jako např digitální fotoaparát, mobilní telefon, mp3 přehrávač, hifivěž a další obecná elektronika.tiskárny, skenery a monitory?
Vadí vám, pokud školy vychovávají jistým firmám nové zákazníky (učí s jejich softwarem)? Pokud byste situaci mohli ovlivnit, mělo by se: 1. učit více nesvobodného softwaru; 2. učit více svobodného softwaru; 3. dát studentům na vybranou, s čím chtějí pracovat.Ty volby jsou přece na houby! Samozřejmě, že je blbě vychovávat zákazníky jistých firem, ale to přece neznamená, že by se mělo učit víc nebo míň svobodného SW. Nebo dokonce dávat na výběr! Co je to za blbost? U této otázky jsem to přestal vyplňovat, mou spotřebu blbých anket plně naplňuje ABC.
Samozřejmě, že je blbě vychovávat zákazníky jistých firem, ale to přece neznamená, že by se mělo učit víc nebo míň svobodného SW. Nebo dokonce dávat na výběr! Co je to za blbost?Asi myslel míň/víc než se učí dnes…