Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »./configure --prefix=/opt/kde-3.5.1 --disable-debug --disable-dependency-tracking --enable-fast-malloc=full --without-artsAle nemám čas a chuť to zkoušet...
ale inak, ten "app-dir" by nebol zlý ... ale čo registry? tie tiež dokážeš (korektne) zdielať medzi rôznymi winshitmi?
je to otázka vkusu, schopností človeka a jeho návykov, imho je bezpečnejšie partície používať.
Poprvé bych autorův zápis ohodnotil jako neúplný, matoucí, nepřesný atd. ... blábol. Prostě jako provokaci.
Ohledně chroot, mám pocit a pokud se mýlím tak mě prosím opravte, že pouze nastaví standartní root "/" na mnou zvolený adresář, třeba na "/ubuntu". Celý systém se bude chovat, jako by byl nainstalován standartně do "/", ikty tomu tak nebude.Je to tak. Společná data být mohou, od toho je
mount --bind
PATH
dlouhé několik kilometrů prasárna není, co? PATH
dlouhou 662 znaků a LD_LIBRARY_PATH
má pro změnu 103 znaků a nijak mě to nebrzdí.
/opt/Acrobat7/bin
) na jednu cestu, tak najednou máme PATH
asi 5000 znaků dlouhou.
/usr
...
chroot
a mount -o bind
(a ještě možná mount proc
), sice to může dát více práce (správné nastavení prostředí), ale jde to. Jak mount
, tak chroot
jsou součástí POSIXu, takže co nativnějšího si v unixech vlastně představuješ? To, že s tím většina instalátorů nepočítá vůbec neznamená, že to nejde, protože jiné distribuce (Gentoo, LFS) tohle naopak mají jako výchozí instalační metodu.
Tiskni
Sdílej: