abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:00 | Komunita

    V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 19:22 | IT novinky

    Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:33 | Nová verze

    Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.

    karkar | Komentářů: 0
    včera 12:11 | Humor

    Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 10:44 | IT novinky

    Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    včera 09:55 | IT novinky

    Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 09:33 | IT novinky

    Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 08:11 | Nová verze

    Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 20:55 | Nová verze

    Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 497 hlasů
     Komentářů: 19, poslední včera 11:32
    Rozcestník

    Remember The Milk

    2.8.2006 03:13 | Přečteno: 1342× | seriózne | poslední úprava: 2.8.2006 03:20

    Zabúdate? Alebo toho máte veľa, aby ste si všetko zapamätali? Mám pre Vás dve riešenia:

    Buď začnete užívať medikamenty s extratkom z Ginkgo biloby

    alebo

    si skúste službu Remember The Milk.

    Remember The Milk (RTM) je organizátor zoznamov, webová aplikácia s príjemným google-like vzhľadom a AJAX rozhraním. Môžete si vytvárať ľubovoľný počet zoznamov a na každý môžete umiestniť ľubovoľný počet záznamov.

    Každý záznam obsahuje niekoľko nepovinných údajov. Napríklad termín splnenia (due), dobu opakovania (repeat), ľubovoľne veľa tagov (tags), súvisiace URL a ľubovoľne veľa poznámok. Záznamy môžete zdieľlať s ostatnými užívateľmi RTM a využiť RTM ako týmový nástroj. Zoznam môžete aj publikovať ako iCal kalendár, alebo Atom feed - ja som takto spojil RTM s mojím Google Calendarom.

    Termínované záznamy vám ochotne RTM ochotne pripomenie cez email, ICQ, Jabber, MSN, alebo ďalšími službami. Záznamy môžete dokonca pridávať zaslaním emailu na adresu, ktorú vám RTM priradí.

    Záznamy môžete vyhľadávať podľa tagov, alebo podľa určených kritérií a kritéria uložiť ako "šikovné zoznamy". Užitočný môže byť aj prehľadný týždenný súhrn všetkých záznamov, ktorý "sa rýchlo skamaráti aj s vašou tlačiarňou".

    Pekné je, že svoje konto môžete zmazať, aby vás vôbec netrápilo, že za sebou na internete zanechávate potopu. Samozrejmosťou sú široké možnosti konfigurácie, prehľadná a kompletná príručka, site blog, a čo je pre programátorov najdôležitejšie - Webové API.

    API je pekne popísané, nie príliš zložité a veľmi podobné API Flickr-u. Zatiaľ je dostupný len API Kit pre jazyk C (aj zdrojáky), ale nie je problém ho prepísať pre iný jazyk. Sám som za necelý deň napísal (nekompletnú) verziu pre JavaScript a JavaScript-XPCOM (použiteľný v rozšíreniach pre Firefox a iné aplikácie).

    Osobne si vytváram zoznami na všetko - Pre každého zamestnávateľa, pre každého človeka a každú ľudskú činnosť, ktorú vykonávam (napr. nákupy, nápady, obľúbené jedlá, distribúcie linuxu, a podobne). Každé ráno si len prebehnem zoznamy a prípadne poznámky k niektorým záznamom a skontrolujem si týždenný súhrn - A výsledky vidieť na mojej schopnosti zapamätávať si. Takže už toľko nelenošte a zaregistrujte sa na Remeber The Milk!

    Och... a nezabudnite na mlieko!

           

    Hodnocení: 75 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Skúsite RTM?
     (13 %)
     (0 %)
     (15 %)
     (70 %)
     (0 %)
     (0 %)
     (2 %)
     (0 %)
    Celkem 46 hlasů

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    2.8.2006 03:23 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Remember The Milk
    Neskusím... žeru Gingko bilobu...
    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)
    2.8.2006 04:14 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Remember The Milk
    Jako normální aplikace by to bylo supr, ale kvůli tomu udělali asi to API, aby to nějaký dobrovolník doprogramoval :-) Víc by se mi líbil obrácený postup – nejdřív tedy klasická aplikace a volitelně synchronizace s webem.
    2.8.2006 15:07 Martin Böhm | skóre: 17 | blog: Martinův stánek | Je mi to MFFUK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Remember The Milk
    Přesně tak ... taky bych si přál aplikaci, co umí synchronizovat online a offline kalendář tak, abych měl přístup i z webu i z PC. Ale hlavně aby to bylo otevřené, nechci, aby se mi v tom google hrabal! :o)
    5 z 0 přetečení bufferu doporučuje Korespondenční seminář z programování (pro středoškoláky programátory).
    2.8.2006 04:52 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Remember The Milk
    KAlarm - funguje, i když vypadne připojení k netu.
    Quando omni flunkus moritati
    Marek Bernát avatar 2.8.2006 08:37 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Remember The Milk
    Nemá to byť RTFM? :-)
    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.