Byl vydán Debian 13.6, tj. šestá opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.15, tj. poslední patnáctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm, k dispozici je LTS. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
V jádře Linux byla nalezena a v upstreamu již byla opravena kritická zranitelnost GhostLock aneb CVE-2026-43499. Lokálnímu uživateli umožňuje získat práva roota a také obejít kontejnerovou izolaci. Zranitelnost existovala v Linuxu 15 let, tj. od roku 2011, od Linuxu verze 2.6.39.
Evropská komise předběžně shledala, že návykový design aplikací Instagram a Facebook od americké společnosti Meta porušuje unijní nařízení o digitálních službách (DSA). Návykový design zahrnuje například takzvané nekonečné posouvání, automatické přehrávání videí, tzv. push notifikace, kdy aplikace uživatele vybízí k návratu do jejího prostředí, či vysoce personalizovaný algoritmus, který rychle pozná, co uživatele baví a snaží
… více »Byla vydána verze 1.97.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Švýcarská společnost Punkt. má nově v nabídce telefon Punkt. MC03. Telefon byl navržen ve Švýcarsku s důrazem na soukromí a digitální suverenitu a vyroben v Německu. V telefonu běží operační systém AphyOS (Apostrophy OS) založený na AOSP (Android Open Source Project) 15. Cena telefonu je 745 eur.
TypeScript (Wikipedie), tj. JavaScript rozšířený o statické typování a další atributy, byl vydán v nové verzi 7.0. Kompilátor byl kvůli výkonu přepsán z TypeScriptu do Go.
Europarlament podpořil pozměněnou verzi výjimky známé jako „chat control 1.0“ umožňující firmám skenovat soukromou komunikaci na internetu kvůli ochraně dětí před zneužitím. Pozměňovací návrhy přijaté europoslanci však počítají s tím, že z výjimky bude vyřazena šifrovaná komunikace. Výjimka přestala platit začátkem dubna poté, co se Evropský parlament a Rada EU nedokázaly shodnout na jejím prodloužení. Rada následně přijala
… více »Nejnovější X.Org X server 21.1.24 a Xwayland 24.1.13 řeší 2 bezpečnostní chyby.
Clement "Clem" Lefebvre publikoval souhrn dění v Linux Mintu za červen 2026. Vypíchnuta je vylepšená podpora Waylandu. Už není považována za experimentální. V příští verzi Linux Mintu, plánována je na Vánoce, bude běh Cinnamonu plně podporován na X11 i Waylandu. V květnu na vývoj Linux Mintu přispělo 611 dárců celkovou částkou 19 612 dolarů. Dalších 2 326 patronů přispělo na Patreonu celkovou částkou 5 334 dolarů.
V Linuxu v KVM byla nalezena a v upstreamu již byla opravena kritická zranitelnost Januscape aneb CVE-2026-53359. Root na hostovaném počítači (virtuální stroj) může obejít izolaci a získat plnou kontrolu nad hostitelským systémem (DoS útok nebo vzdálené spuštění kódu s právy roota). Na obou hlavních architekturách – Intel i AMD. Zranitelnost v Linuxu existovala téměř 16 let (od srpna 2010 do června 2026).
já sedím zpříma, proto preferuji tvrdou židli, krom toho mám pracoviště uspořádané jaksi "všude kolem", takže mi vyhovují kolečka a otočná židle.
.
.
Co se týče klekátka (teď nevím, doufám že je to to samé jako klekačka)Jo, je to to samé (ale moje má kolečka - bez nich je to na houby), i když ta adresa "antiradary-detektory" mě dost zmátla.
. Vzal jsem prostě první odkaz z jyxa...
) v operadle.
[...] vetsi pruzeni (ja snad zacnu psat s hackamaMožná by to nebylo od věci, ale tohle se povedlo) v operadle.
Takze si skvele zidle uzivam v praci a doma ted sedim na tomhle. Mozna, ze je to jeste lepsi
. Před 10 lety bych nevěřil, že dobrá židle je zdrojem dobré nálady (a vice versa).
Každopádně, z vlastní zkušenosti vím, že návyk na kvalitní židle je nepřenositelný - každý si to musí zažít sám. Zkus ale někdy zajít někam, kde prodávají třeba ten Kinnarps a sedni si do jejich židle
.
http://kancelarskezidle.com/index.php?cont=katalog_detail&karta=460
Jinak kancelarsky zidle vetsinou maj v prodejnach kobercu, vetsinou si vyberes. Ja si nejprve vybral u nas ve meste a manik mi doporucil ze v centrale v cesky lipe maj vetsi vyber. Privezli mi ji primo k nam.
Zdenek
"Vím že je to málo, zajímavější výrobky jsou tak někde kolem pěti tisíc a výše, ale tolik do mého zdraví prostě investovat nebudu."
"Nechci po Vás, samozřejmě, abyste mi našli židli podle výše zmiňovaných kritérií, chtěl bych vás spíše poprosit o zkušenosti s vaším sezením u PC, jaké kancl. židle používáte, jak jste s nimi spokojeni, co je při výběru důležite, co méně atd. "Moje zkušenost je taková, že do toho chceš investovat o řád méně, než bys měl. Nemusíš kupovat zrovna IQ, i když někteří známí na ni nedají dopustit, ale i ten Verksam nebo Kläppe vypadají celkem rozumně, i když taký žádná sláva - většina těch kousků jsou designérské výstřelky. :-/ Pořád ještě se musím zeptat, kde že v práci sehnali tohle a koupit to taky. Radši peníze odříznu z fondu na počítač než z fondu na židli.
“...ale tolik do mého zdraví prostě investovat nebudu...buď to investuješ do židle, nebo do rehabilitace (což může stát ještě víc), to si asi nevybereš.“
Já jsem se rozhodl celkem jednoznačně.
. Za ty 2kKč je to poklad. Sice made in China, ale máš na to 3 roky záruku a já si ho nemůžu vynachválit. Pohodlné, stabilní, výšková stavitelnost velmi dobrá, dá se na něm houpat (jen mi chvíli trvalo pochopit, jak funguje západka blokující houpání
). Snad jediný zápor je, že v kontextu mého panelákového pokojíčku nabylo podezřele velkých rozměrů
.
Je dulezite mit dobrou zidli. Jinak nevydrzite dlouho u prace:)Ja jsem jsi poridil tehle typ.
http://www.manutan.cz/kancelarska-zidle-orlando_M217265.html S kreslem jsem spokojeny.
Za sebe můžu říct, že bych ultra drahou kancelářskou židli nekupoval. V minullém zaměstnání jsem měl poměrně drahou židli cca za 10 tis.- sice byla kvalitní a bezprobémová, ale nepřišlo mi, že by bylo nutno za ni dávat tak velké peníze. Pak jsem měl jednu z Asko nábytek v ceně cca 5 tis.- s tou jsem byl spokojený asi 2 roky, než se mi rozpadl spodní kříž. No a teď mám už asi 4 roky jednu relativně obyč. židli kupovanou v Mobelixu (stála cca 2,5 tis.) a s tou jsem maximálně spokojený. Hlavně bych ti poradil nekupovat koženou, nebo koženkovou židli- je opravdu hrůza na tom sedět celý den, i když při krátkém zkoušení někde na prodejně může materiál působit docela příjemně.
Tiskni
Sdílej: