Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Pokud jste se už setkali se Solarisem verze 10, určitě jste si všimli změn proti starším verzím, které prodělal. Jednou z nejvýraznějších změn je postupné upouštění od klasického systému init scriptů a jejich nahrazení sadou "divných" nástrojů - SMF (Service Management Facility).
Procházím zápisky co mám k Solarisu a narazil jsem na takový jednoduchý tahák, který jsem si udělal když jsem se připravoval na certifikaci. Doufám, že se neurazíte, že ho sem strčím
boot -m verbose
boot -m milestone=1
boot -s
)výpis všech služeb a jejich stavu
vypis parametru sluzby, hlavne pro skripty
archive > /root/backup.xml
- vypíše stav všech služeb, vhodné pro archivaci
apply /root/nove.xml
- natažení nové konfigurace
svccfg -v import /var/svc/manifest/application/neco.xml
svcs -vx neco
* inetadm(1M) * inetconv(1M) * inetd(1M) * kernel(1M) * smf(5) * smf_bootstrap(5) * smf_method(5) * svc.startd(1M) * svcadm(1M) * svccfg(1M) * svcprop(1) * svcs(1)
Tiskni
Sdílej:
Je snaha neco stvorit v ramci budoucnosti opensolaris.cz, ale tezko rici, zda k tomu nekdo bude mit chut a cas. Ovsem otazka zni, zda pro lokalni ceske prostredi to ma opravdu smysl, treba i jen prekladat.Obchodně to smysl má. Chodíme po zákaznicích a velmi často se setkáváme s požadavkem českých postupů nastavení, kdy jsou vděčni za každý byť jen jednoduchý postup.
Tak jako tak asi nejvice ted dela prave Tsunami tady svou blogovaci aktivitou, jak tak sleduju. Jen tak dalPozitivně aktivních lidí ohledně Solarisu je v ČR vícero. Napadají mne Martin Červený nebo Lukáš Rovenský nebo nějaký Milan Juřík.
Obchodně to smysl má. Chodíme po zákaznicích a velmi často se setkáváme s požadavkem českých postupů nastavení, kdy jsou vděčni za každý byť jen jednoduchý postup.OKi, v tom pripade je to jasne, potrebujeme asi decentni fork genunix wiki, jak specificky ceske veci, tak preklady ci FAQ. Jen to chce najit ty aktivni, kteri se tomu budou radi venovat. Snad aspon Opensolaris.cz se zacne behem mesice formovat. Ted jsme vsichni prilis ponoreni v zajisteni Xen Bootcampu.
Pozitivně aktivních lidí ohledně Solarisu je v ČR vícero. Napadají mne Martin Červený nebo Lukáš Rovenský nebo nějaký Milan Juřík.
Ovšem na to, že ČR má Sun vývojové centrum se stovkami vývojářů a testerů (někteří dokonce i na Solaris kernel) je informací o Solarisu na českém webu poskromnu.I my vnitrne fungujeme prevazne anglicky, takze asi je to hodne o zvyku.
Snazime se aspon zuzitkovat neco v ramci CZOSUGu, ale publikacni cinnost je hodne casove narocna a treba ja uz pocitacum nerad obetuju vikend. A tak treba tvorba clanku totalne stagnuje.Chce to podporu ze strany vedení firmy a troška úsilí ze strany přispěvovatelů. U nás publikuje každý systémák, tak proč by to nešlo i u Sunu.
I my vnitrne fungujeme prevazne anglicky, takze asi je to hodne o zvyku.Přepsat manuál z angličtiny do češtiny je již to poslední.
Chce to podporu ze strany vedení firmy a troška úsilí ze strany přispěvovatelů. U nás publikuje každý systémák, tak proč by to nešlo i u Sunu.Coz o to, podpora ze strany vedeni je hodne velka (a diky Lukasovi Rovenskemu saha opravdu hodne vysoko, cesky Sun ma diky shode nahod hodne zajimave postaveni okolo podpory pro uzivatele). Jenze nas vice bavi nahanet chyby v Solarisu nez sepisovat clanky. Vis jako praci mi da treba vubec ukecat kolegy, aby prednesli verejne sve znalosti aspon na OSUGu? Zlaty Tsunami, ten souhlasil nadsene sam (a tak se na nej snad muzeme v prosinci tesit)
... Vis jako praci mi da treba vubec ukecat kolegy, aby prednesli verejne sve znalosti aspon na OSUGu? Zlaty Tsunami, ten souhlasil nadsene sam (a tak se na nej snad muzeme v prosinci tesit)Kupodivu mam velmi konkretni predstavu, s presvedcovanim kolegu k prezentovani mam bohate zkusenosti.