Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
tak zrovna na stavbě se hodí mít kopie smluv lidí co tam jsou - u vlastních, je to sice přitažené za vlasy, ale zase jeden šanon (více/méně neměnný) se dá vydržet a u subdodavatelů je to spíš nutnost - včetně podepsaných pravidel BOZP, PO a podobně
Problém je spíše v tom, že při opomenutí to už nelze dokázat zpětně.Podle mě by s tím u soudu neuspěli. Jako důkaz o legálnosti práce může zaměstnavatel předložit například potvrzení o přihlášení zaměstnance k sociálnímu pojištění. Především ale má úřad prokazovat nelegálnost, ne že bude někdo dokazovat legálnost. Jinak musím též reagovat na toto:
„Nepřípustná je pro mne praxe, kdy se doklady mohou kontrole předávat zpětně, někdy i s prodlevou dnů či týdnů. Takový postup dával pochopitelně prostor pro případné machinace a například vytváření dosud neexistujících smluv či dohod,“ vysvětluje Jaromír Drábek, ministr práce a sociálních věcí.Takže: „Nepřípustná je pro mne praxe, kdy může ministr podezřelý z propojení s dodavatelskými firmami zůstávat ve funkci. Takový postup dává pochopitelně prostor pro případné machinace na ministerstvu a například vytváření dosud neexistujících smluv či dohod, anebo naopak jejich tiché ničení.“
... ocekavam, ze potvrzeni o zamestnani budeme muset mit v OP.nojo, ale zato nejsou fronty na banány!
Banány si můžou strčit mezi půlky. Už přes dvacet let je nežeru.Kdyz Vam to mezi ty pulky vyhovuje, tak proc ne. Delejte si s nima co chcete.
u me zatim vede vstupni prohlidka u DPP.To je taky dobrá věc - velmi motivující k legálnímu zaměstnávání, zejména u prací na pár hodin
Podle platné současné legislativy sice není nutné mít u sebe občanský průkaz neustále, ale každý by měl být schopen prokázat svou totožnost. Z mého pohledu je proto nejlepší občanka a pod prokázat totožnost si představuju, že pokud nemám občanku u sebe, tak mám možnost jí v rozumné době sehnat (typu vlézt do domu a najít ji).K tomuhle bych doplnil, že totožnost můžeš prokázat i prohlášením třetí osoby. OP mám doma v šuplíku víceméně trvale, spoléhám na to, že se neocitnu v žádné ze situací vyjmenovaných v § 63 zák. č. 273/2008 Sb. Tvé tvrzení "každý by měl být schopen prokázat" je příliš silné.
Do výše uvedených situací se však člověk běžně nedostane, tudíž není třeba ho kontrolovat, přesto je jedno „gumové“ ustanovení, které lze, a taky tomu tak v reálu je, použít jako univerzální záminku pro všechno. Tou dikcí je, že odpovídáte popisu hledané nebo pohřešované osoby (Městská policie může pouze tehdy, odpovídáte-li popisu hledané osoby).http://www.epravo.cz/top/clanky/obcansky-prukaz-a-prokazovani-totoznosti-32411.html Jinak řečeno, co mi udělá, když mám u sebe občanku, abych se mohl prokázat a měl klid? A ano, ten zákon zmiňuje i jiné možnosti, ale proč si zbytečně komplikovat život, když mám takový pěkný nástroj a nic mně nestojí ho s sebou nosit?
Jinak řečeno, co mi udělá, když mám u sebe občanku, abych se mohl prokázat a měl klid?Třeba to, že ti ji někdo ukradne a pak ti místní mafie sebere střechu nad hlavou .
občanku ale nosit musímNemusíš...
Prokázáním totožnosti se rozumí prokázání jména, popřípadě jmen, příjmení, data narození a v případě potřeby také adresy místa trvalého pobytu, adresy místa pobytu nebo adresy bydliště v zahraničí, rodného čísla a státní příslušnosti. Rozsah a způsob zjišťování osobních údajů musí být přiměřené účelu zjišťování totožnosti.§ 63 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky Pokud si tyto údaje zapamatuješ tak u seme občanský průkaz nosit nemusíš, je to pak o důvodu oveřování tvé totožnosti, pokud to bude jen nějaká namátková kontrola můžeš v klidu odkráčet, pokud se bude jednat o spáchání přestupku taky by ti to mohlo přejít (v závislosti jaký přestupek si spáchal), pokud se bude jednat o trestný čin, tak pravděpodobně půjdeš na služebnu pro otisky,... Jako občan ČR máš povinnost občanský průkaz vlastnit, ale ne jej mít přisobě, tvou poviností je pouze prokázat totožnost.
Jako občan ČR máš povinnost občanský průkaz vlastnit, ale ne jej mít přisobě, tvou poviností je pouze prokázat totožnost.Jako občan mající trvalý pobyt na území ČR. Pokud zruším trvalý pobyt na území ČR, tak občanský průkaz ani mít nemůžu.
Pokud zruším trvalý pobyt na území ČR, tak občanský průkaz ani mít nemůžu.vs.
Občanský průkaz lze na žádost vydat i občanovi mladšímu 15 let nebo občanovi, který nemá trvalý pobyt na území České republiky.http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx
Nemusíš...Zajímavé, čekal jsem, že když řídím (kolo), musím mít OP.
Ano, pokud se to budě dělat po trotlovsku, tak to může být opruz, jako skoro cokoliv jiného. Pokud se to naopak bude dělat smysluplně, pak to může mít positivní efekt.U nás to se to většinou dělá spíš po trotlovsku. Mám pocit, že samotná koncepce kontinentálního práva je nakloněné trotlovské variantě, narozdíl od anglosaského systému, kde je spousta zákonů ,které se v praxi nevynucují, ale stále jsou součástí právního systému (např. většina tzv. dumb laws, hlavně v USA). Například v jednom městě v USA platí zákon, že tam ženy nesmějí chodit v jehlových podpatcích. Nikdo ho ale nevyncucuje, protože tento zákon je tam jen z toho důvodu, aby se ženy, které si na městské dlažbe a dírách od kanálů zničí boty a/nebo poraní nohu, nemohly s městem soudit. Dokážete si představit, jak by to dopadlo, kdyby něco podobného zavedli v nějakém městě v ČR?
To je přesně ten přístup "jsem mladý a zdravý s nadprůměrným příjmem a je přece jasné, že to tak bude vždycky".kdo chce holí bít, psa si vždycky najde, nebo tak nějak? tak si místo spekulací o tom, jak dobře mi zaměstnavatel platí, dosaďte plat průměrný - o tom to platí taky
A i ten, kdo platí víc, než "se mu vrací",pro jistotu zopakuju, že v souvislosti "se mu vrací" mluvím o tom, že z těch peněz žijeme se ženskou a s dcerou, tedy moje práce živí tři lidi, a to je státu ještě pořád málo a ještě mi z toho ukrojí na svoje parazitování - aneb podpora porodnosti v praxi, abychom měli dost nových pracujících, až současná generace rodičů zestárne ... a to nemluvím o tom, že z peněz, které dostanu na ruku, mi ještě ukrajuje formou DPH a spotřebních daní
se může velmi snadno bez vlastního přičinění dostat mezi ty druhé (a zůstat tam déle, než byl v té první skupině).jistě, a proto se snažím zajistit "na horší časy" - jenže když mi stát sebere těch 45% navrch k tomu desátku, tak už mi moc volných financí na to zajišťování nezbývá a já mluvím právě o tom, že za všechny ty daně nedostanu odpovídající protislužbu, abych se mohl na to zajišťování vlastními silami vykašlat s tím, že dnes jsme přeci na jiné úrovni než za Habsburků můj táta nedávno zaplatil za dost podstatnou operaci bez pár drobných 100 kKč, sorry, pojišťovna prostě neproplácí, a hlavní starostí personálu bylo, jestli zaplatil regulační poplatek za pobyt v nemocnici sotva se tam ukázal, i když ještě ani nebylo jasné, jestli ho ten den vůbec uloží upřímně lituju těch, co jsou stejně jako on staří a nemocní, ale bez onoho nadprůměrného příjmu (v jeho případě nikoli z důchodu, nýbrž z prodeje domu po rodičích)
Obávám se, že vám uniká podstata problému. Idea, že by se ten, kdo si spočítá, že se mu to vyplatí, vykašlal na systém a postaral se sám o sebe, naráží na dva podstatné problémy. Za prvé: většina z nich se, i když si to jako vy nepřipouštějí, může velmi rychle a bez vlastního zavinění ocitnout v situaci, kdy nejen že bude potřebovat víc, než si může dovolit, ale ani nebude mít našetřeno dost na to, aby "horší časy" přečkali (zvlášť pokud budou trvat až do smrti); co s ním potom? Za druhé: pokud ze systému vyjmeme ty, kterým se to vyplatí, celkem logicky nebude pro ostatní z čeho brát; co s nimi?
Intelektuálský pravičácký radikál na obě otázky odpoví "ať chcípnou" (ti citlivější "to je jejich starost"), ale naštěstí už je dnešní společnost trochu dál a lidí, kteří tohle myslí vážně, není dost na to, aby svou vůli prosadili.
Ještě poznámku k tomu rodičovskému příspěvku: pokud si dobře vzpomínám, tak ten se platí z nemocenského pojištění, jehož sazby nijak horentní nejsou. Nemocenské pojištění je sice zlodějna, ale tím okrádaným nejste vy, ale váš zaměstnavatel. Je to totiž zaměstnavatel, kdo platí výraznou většinu plnění při neschopnosti, ale z nemocenského pojištění nedostane ani korunu.
ale tím okrádaným nejste vy, ale váš zaměstnavatelTo je jak ten trik se superhrubou mzdou. kavol je jenom o jeden hop dál, takže co se sebere zaměstnavateli, o to míň může kavolovi zaplatit.
Za druhé: pokud ze systému vyjmeme ty, kterým se to vyplatí, celkem logicky nebude pro ostatní z čeho brát; co s nimi?Háček je v tom, že spoustě lidí z těch, kterým se tenhle systém vyplatí, se vyplatí jenom proto, že je tenhle systém obírá o peníze. (Jaký smysl má obrat lidi o spoustu a čím dál tím víc peněz na daních - sem počítám i zdravotní a sociální daň - když jim následně ty peníze vracíš v podobě různých rodičovských a jiných příspěvků.) Jo a pak je tu další skupina lidí, které se tenhle systém vyplatí: nemakačenkové; u nich se klidně ztotožním s tím "ať chcípnou" a to se nepovažuju za žádného radikála. Tím zbývá podstatně menší počet lidí, kteří jsou opravdu závislí na sociálních službách státu a které by tudíž bylo možné snadno uživit z menších daní.
Obávám se, že vám uniká podstata problému. Idea, že by se ten, kdo si spočítá, že se mu to vyplatí, vykašlal na systém a postaral se sám o sebe, naráží na dva podstatné problémy. Za prvé: většina z nich se, i když si to jako vy nepřipouštějí, může velmi rychle a bez vlastního zavinění ocitnout v situaci, kdy nejen že bude potřebovat víc, než si může dovolit, ale ani nebude mít našetřeno dost na to, aby "horší časy" přečkali (zvlášť pokud budou trvat až do smrti); co s ním potom? Za druhé: pokud ze systému vyjmeme ty, kterým se to vyplatí, celkem logicky nebude pro ostatní z čeho brát; co s nimi?obávám se, že je to stále o koze a o voze ... jestliže je systém nastaven tak, že vynětí z něj se silně vyplatí při průměrném platu, tak je něco špatně se systémem notabene, když tento těm "podprůměrným" příslušnou péči neposkytuje
Pokud se týká mě, já jsem si střílel pouze z učitelů ve škole.ten čo sedí s Čuřilom?))