Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Tiskni
Sdílej:
Vertikálně trefovat se nemusím, protože taskbar je na dolním okraji obrazovky, horizontálně taky skoro ne, protože ty tlačítka na taskbaru jsou dostatečně široká.No, mně osobně vadí i to, nevim, asi se neumim trefovat, např. ve FPS hrách jsem nikdy nebyl přeborník...
Nejlepší by bylo, kdyby šlo skrolovat okna přes WinKey + [skrol].Touhle zkratkou přepínám plochy (a taky zkratkou WinKey + klik na hraně obrazovky), ale šlo by to nakonfigurovat i na přepínání oken - teda alespoň v Compizu, kterej používám, nevim jak jinde... U mě v Compizu je scroll up reprezentován Button4 a scroll down je Button5.
Jak přepínáš taby v prohlížeči + přijde ti to míň pohodlný než Alt+tab?V Chromiu používám oboje, jak Ctrl[+Shift]+Tab, tak i kolečkem, podle toho, co je zrovna víc při ruce.
<takyrejp>Ne nadarmo Linus "vyfuckoval" nvidii.</takyrejp>
+1
pristi release planuji zakazat neschvalene aplikace i na desktopuTo se dá v nastaveních vypnout, dokonce to i systém myslím nabízí při prvním spuštění...
vim ~/.emacs
O tom vim, a proto rikam ze nedosahuji kvalit MS a jeho securebootu. Plus maji slusnost/koule nelhat, ze to je kvuli ebzpecnosti, a netaji se s tim, ze chteji rozhodovat za uzivatele.pristi release planuji zakazat neschvalene aplikace i na desktopuTo se dá v nastaveních vypnout,
dokonce to i systém myslím nabízí při prvním spuštění...Skutecne to dela? Pokud vim, ostra verze nevysla, a pokud to dela verze pro developery, nemusi to nic znamenat. Posledni verze kterou jsem videl psala pri pokusu spustit managery v Apple neschvalenou aplikaci neco jako "toto je nebezpecna aplikace, meli byste ji smazat. [smazat] [storno]."
Tak jsem asi kecal, teď to nemůžu najít. Asi to je jen v předvolbách. Každopádně Mountain Lion vyjde pravděpodobně zítra, takže budeme znát definitivní odpověď.dokonce to i systém myslím nabízí při prvním spuštění...Skutecne to dela?
pri pokusu spustit managery v Apple neschvalenou aplikaciTady je ale jedna nepřesnost - u Developer ID Apple neschvaluje aplikace, ale v podstatě vývojáře tím, že mu vystaví certifikát. Vývojáři pak můžou podepisovat svoje aplikace ("schvalovat" si je sami). Nápad je takový, že certifikát dostane v podstatě kdokoliv, že se jedná jen o identifikaci vývojáře při instalaci, a jestli pak nějaký vývojář publikuje malware, tak mu ten jeho certifikát zneplatní. Těžko říct, jestli to nějaký útočník stejně neobejde certifikátem na falešnou firmu/identitu... Na Mac App Storu samozřejmě zůstává nezměněno, tam Apple schvaluje každou aplikaci i její update.
vim ~/.emacs
Pokud chci maximální podporu komerčního SW, tak to bych měl použít Windows, ne?Spíš bych řekl, že pokud jsou aplikace a funkčnost, které potřebuji, dostupné pro některý unixový, či unix-like systém, tak se MS Windows velkým obloukem vyhnu.
zároveň se výrazně neliší od Linuxu po uživatelské stránceV čem? Mluvíme o desktopu, ne? To si dovedu představit dva argumenty podle úrovně zkušenosti uživatele A) Gnome, KDE, Xfce, Windows a MacOSX jsou úplně jiné systémy; B) jsou všechny v podstatě stejné. Ale nedovedu si představit, že MacOSX a linuxové desktopy (všechny?) jsou jedna skupina, zatímco Windows jsou druhá.