Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Mi…Smiem sa spýtať, čo znamená táto konštrukcia? V poslednej dobe som to už videl viackrát a zaujímalo by ma, či je mi v datíve spisovná čeština, alebo nejaký módny výstrelok
Tvrdil jsem snad, že má čeština pevnou skladbu věty? Pouze tvrdím, že ačkoli mně i mi jsou korektní tvary třetího pádu zájmena já, na začátku věty rovnocenné v žádném případě nejsou. To je celkem běžná záležitost a týká se třeba i vašeho jména: "napsat Milanovi" je OK, ale "napsat Milanovi Juríkovi" už ne. Pokud chcete vyjádření nějaké autority, doufám, že vám bude stačit ÚJČ AV ČR:
Ve 3. pádě se užívá i tvar mi, ten však s tvarem mně libovolně zaměnitelný není, neboť nemůže stát po předložce (pouze ke mně) a na začátku věty (můžeš mi i mně poslat zprávu, ale mně můžeš poslat zprávu).
"Mně můžeš poslat zprávu."Samozrejme, preto môžete povedať Mužeš mi poslat správu. Síce je tam výrazovo trochu iný odtieň, ale v konkrétnom prípade môžete povedať "Řekl jsem, že mi mužeš poslat správu." Hm, neviem ako napísať u s kolečom. ů nefunguje.
mysql_query("SET NAMES utf8;");? Nebo něco na ten způsob? Třeba to pomůže :)
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Samozřejmě že žádný program nikdy tak úplně nefunguje. Obvykle začínám tím, že si napíšu vlastní aplikaci. To teda málokdy jde, protože život je těžkej. Poté hledám jiný program, který by to uměl ... kde by se vzal, žeano. Ty jiné programy bývají spíš horší než ten první. Proč to tak je, nevím. Poté začnu problém řešit, což obvykle jde. Bud jsem to špatně nakonfiguroval, nebo si řešení vyguglím, nebo třeba spáchám i nějaký ten hek. Úplně nakonec si chodím stěžovat. Moje chyba, měl jsem s tím začít, bylo by to nejrychlejší. Co mám ted zaklikat v anketě, to fakt nevím.
Hezky píšeš, dlouze.
Tiskni
Sdílej: