Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Neviem ako Vás ale mňa táto novinka veľmi potešila … „Adobe uvolnil Flash pro x86-64“. Až mi srdiečko poskočilo. Hneď som to išiel otestovať. Prvé čo nasledovalo:
nspluginwrapper -v -a -r
yaourt -R nspluginwrapper-flash
A už som sťahoval z oficiálnej stránky adobe vysnívaný flash. Nasledovali príkazy (samozrejme predtým som rozbalil archív)
cp libflashplayer.so ~/.mozilla/plugins/
A reštart firefoxu … chvíľka očakávania a funguje … youtube pekne spustilo video :) .
Ešte jeden test či natiahne flash cisco materiály na štúdium … a ide. Takže som spokojný … dúfam, že už budem len spokojný a nebudem musieť písať flash sux :)
Tiskni
Sdílej:
Ako tak mne sa zda , že 64bit system je celkovo taky sviznejsi ... mne vyhovuje 64 bit system.Aha, no muzu zkusit porovnat ruzny aplikace v debian stable i386 a amd64 a uvidim. Ale jinak mi na stanici 64bit nechybi a prave moc nechapu, co s tim lidi maji. Krome Flash jsem cetl i o problemech s Javou. Navic i na debianu me docela vytaci, kdyz instaluju 64bit debian, na to vmware-server 1.0.X a protoze mame LDAP autentizaci, ale vmware-server pouziva 32bit PAM knihovny a ia32-libs neobsahujou 32 bitovy nss-ldap a pam-ldap libs, tak vesele LDAP autentizace nefunguje, stejne tak jako LDAP SSH Public Keys ssh patch. Nekdy na to zkusim kouknout. Ale to je server, tam proste 64bit potrebuju pro Vmware guesty.
Krátký pohled do stránky ukáže, že se jedná RTMP proud (rtmp://www.palmtv.ru/tv), který se volí adresou z neveřejného rozsahu (udp://192.168.150.19:10011).
Dle Wikipedie se jedná o proprietární formát, jehož podpora v otevřeném softwaru není nijak dobrá.
Díky.
Nějak mi to hlava nebere: Jak to funguje? Jestli dobře chápu běžná videa (youtube) tak lokálně spuštěný přehrávač videa (flash v prohlížeči) přehrává proud z veřejné IP adresy. A jak to funguje tady? Jak se přistupuje k tomu videu, když nemá veřejnou IP adresu?
Jinak na wikipedii jsem našel, že VLC by to měl umět.
Ve Windows to jde chytat pomocí softu, který se jmenuje: "Replay Media Catcher" http://www.applian.com/replay-media-catcher/index.php jde to i v demoverzi.
Ve Windows se v nové verzi Orbit downloaderu objevila možnost RTMP nahrávat.