Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Neviem ako Vás ale mňa táto novinka veľmi potešila … „Adobe uvolnil Flash pro x86-64“. Až mi srdiečko poskočilo. Hneď som to išiel otestovať. Prvé čo nasledovalo:
nspluginwrapper -v -a -r
yaourt -R nspluginwrapper-flash
A už som sťahoval z oficiálnej stránky adobe vysnívaný flash. Nasledovali príkazy (samozrejme predtým som rozbalil archív)
cp libflashplayer.so ~/.mozilla/plugins/
A reštart firefoxu … chvíľka očakávania a funguje … youtube pekne spustilo video :) .
Ešte jeden test či natiahne flash cisco materiály na štúdium … a ide. Takže som spokojný … dúfam, že už budem len spokojný a nebudem musieť písať flash sux :)
Tiskni
Sdílej:
Ako tak mne sa zda , že 64bit system je celkovo taky sviznejsi ... mne vyhovuje 64 bit system.Aha, no muzu zkusit porovnat ruzny aplikace v debian stable i386 a amd64 a uvidim. Ale jinak mi na stanici 64bit nechybi a prave moc nechapu, co s tim lidi maji. Krome Flash jsem cetl i o problemech s Javou. Navic i na debianu me docela vytaci, kdyz instaluju 64bit debian, na to vmware-server 1.0.X a protoze mame LDAP autentizaci, ale vmware-server pouziva 32bit PAM knihovny a ia32-libs neobsahujou 32 bitovy nss-ldap a pam-ldap libs, tak vesele LDAP autentizace nefunguje, stejne tak jako LDAP SSH Public Keys ssh patch. Nekdy na to zkusim kouknout. Ale to je server, tam proste 64bit potrebuju pro Vmware guesty.
Krátký pohled do stránky ukáže, že se jedná RTMP proud (rtmp://www.palmtv.ru/tv), který se volí adresou z neveřejného rozsahu (udp://192.168.150.19:10011).
Dle Wikipedie se jedná o proprietární formát, jehož podpora v otevřeném softwaru není nijak dobrá.
Díky.
Nějak mi to hlava nebere: Jak to funguje? Jestli dobře chápu běžná videa (youtube) tak lokálně spuštěný přehrávač videa (flash v prohlížeči) přehrává proud z veřejné IP adresy. A jak to funguje tady? Jak se přistupuje k tomu videu, když nemá veřejnou IP adresu?
Jinak na wikipedii jsem našel, že VLC by to měl umět.
Ve Windows to jde chytat pomocí softu, který se jmenuje: "Replay Media Catcher" http://www.applian.com/replay-media-catcher/index.php jde to i v demoverzi.
Ve Windows se v nové verzi Orbit downloaderu objevila možnost RTMP nahrávat.