Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
ps: doufám, že se seriál bude zabývat více Beamerem než běžnými konstrukcemi LaTeXu.
Zdravím, cílem článku bylo popsat tvorbu prezantace tak nějak lidsky, krok za krokem. Předpokládám jistou malou znalost LaTeXu, ale i tak jsem se těm běžným konstrukcím, jak říkáte, nedokázal vyhnout.
V příštím díle bude to, co je napsáno v pokračování :), takže trocha LaTeXu i trocha Beameru.
Ten článek od pana Olšáka jsem četl, chtěl jsem si u něj dokonce zapsat předmět o TeXu, ale těsně předtím ho zrušil.
LaTeX používám na čistě uživatelské úrovni, tak je ostatně zaměřen i článek. Nemám ambice (zatím), jít nějak moc do hloubky. Prostě to používám k mé spokojenosti.
S těmi chybami máte pravdu. Zatím se mi ji většinou povedlo odhadnout, ale občas to určitě může být oříšek.
Díky za bugreport, překontruluji to až se dostanu ke svému počítači.
Tak Evince 0.4.0 na Ubuntu Breezy to zobrazí korektně.
Otestoval jsem to alespoň v Acrobat Readeru 6.0 na WinXP v internetové kavárně. Vše se zdá být OK.
Pěkné. No hlavně v příštím díle naznačte, jak přepnout styl. Tady ta ujetá modrá se mi teda vůbec nelíbí - jsem spíš minimalista. Něco jednoduchého.
Téma změníte jednoduše: místo Warsaw
si vyberete takové, které se vám bude líbit. Jinak řečeno, místo
\usetheme{Warsaw}
použijete
\usetheme{Vase_Oblibene_Tema}
Témat je řada, popis (obrázky) najdete v User Guide.
Tiskni
Sdílej: