abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
včera 10:00 | Komunita

Společnost PINE64 stojící za telefonem PinePhone, notebooky Pinebook a Pinebook Pro, IP kamerou PineCube, hodinkami PineTime, páječkou (pájecím perem) Pinecil, zdroji PinePower nebo RISC-V vývojovou deskou PineCone publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek. Opět společně s videem (YouTube, LBRY, TILvids). Od 18. ledna bude možné objednat PinePhone s předinstalovaným Mobianem aneb Debianem pro mobilní zařízení.

Ladislav Hagara | Komentářů: 11
včera 09:00 | Nová verze

Byla vydána nová verze 3.6 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek také na YouTube. Zdůrazněn je nový font Leland. Jeho představení na YouTube.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
15.1. 18:44 | Zajímavý projekt

Fedora Magazine představil projekt Fedora Kinoite aneb Fedoru Silverblue s prostředím KDE Plasma. Fedora Silverblue je neměnný systém s atomickými aktualizacemi, tj. základní systém je distribuován jako celek, s prostředím GNOME.

Ladislav Hagara | Komentářů: 4
15.1. 10:00 | IT novinky

Projekty Elasticsearch a Kibana, doposud distribuované pod licencí Apache 2.0, přejdou na duální licencování pod Server-Side Public License (původně používanou pro MongoDB a neschválenou jako open-source organizací OSI) a vlastní source-available licencí. Změna vejde v platnost počínaje vydáním 7.11.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
15.1. 09:00 | Komunita

Na Humble Bundle lze do neděle 17. ledna do 19:00 získat zdarma počítačovou hru Bomber Crew (YouTube, Wikipedie) běžící také v Linuxu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 1
15.1. 08:00 | Nová verze

Minimalistická linuxová distribuce Alpine byla vydána v nové stabilní řadě 3.13. Novinkou jsou např. oficiální obrazy v cloudu (AWS EC2), vylepšené síťové nástroje nebo podpora PHP 8.0.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
15.1. 07:00 | Bezpečnostní upozornění

Uživatelé Admineru verze 3.7.1 a starších mohli být 29. a 30. prosince napadeni. Útočníkovi se podařilo do souboru jush.js, který se do této verze ještě stahoval z adminer.org, vložit kód, který mu odesílal přihlašovací údaje. Pokud jste v tomto čase tuto více než 7 let starou verzi Admineru používali, tak změňte hesla databází, ke kterým jste se přihlašovali. Novější verze ovlivněné nejsou.

Ladislav Hagara | Komentářů: 2
15.1. 00:11 | Zajímavý článek

Ernie Smith píše o historii populárních routerů Linksys WRT54G, jejichž software byl založený na Linuxu, a proto posléze díky GNU GPL uvolněn jako open source, což vedlo k vývoji alternativního softwaru jako DD-WRT či OpenWrt a řadě dalších využití.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
14.1. 18:11 | Nová verze

Po roce vývoje od vydání verze 5.0 a více než 8 300 změnách byla vydána nová stabilní verze 6.0 softwaru, který vytváří aplikační rozhraní umožňující chod aplikací pro Microsoft Windows také pod GNU/Linuxem, Wine (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit core moduly ve formátu PE, Vulkan backend pro WineD3D, podporu DirectShow a Media Foundation nebo redesign textové konzole. Podrobnosti v poznámkách k vydání.

Ladislav Hagara | Komentářů: 4
14.1. 14:00 | Zajímavý článek

Guido Günther z Purism napsal článek Phosh Overview o uživatelském prostředí pro mobilní systémy Phosh. Přehledově popisuje co jednotlivé komponenty dělají a jak jsou propojeny.

joejoe | Komentářů: 1
Jestliže používáte distribuci CentOS, kterou náhradu plánujete vzhledem k oznámenému ukončení vydávání?
 (31%)
 (3%)
 (2%)
 (24%)
 (0%)
 (2%)
 (38%)
Celkem 146 hlasů
 Komentářů: 3, poslední 10.1. 13:01
Rozcestník

Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PostgreSQL

9. 7. 2008 | Zdeněk Zámečník | Návody | 5304×

Mnoho z vás určitě řešilo na první pohled vcelku primitivní záležitost - a to realizaci FTP serveru se snadnou správou a nízkými nároky. Dnes vám ukáži, že i obyčejný FTP server toho může umět opravdu hodně. Návod pro začátečníky.

Úvodem

Já sám jsem několik programů z těchto řad vyzkoušel, ale nejvíce si mě získal Pure-FTPd, který je šířen pod licencí GPL. Měl jsem dva základní požadavky - podpora virtuálních uživatelů (nikoliv unixových) umístěných v PostgreSQL nebo MySQL databázi a možnost virtuálních kvót. Obojí Pure-fptd splňuje a umí toho i mnohem více. Tento návod popisuje instalaci Pure-FTPd s podporou PostgreSQL na Debianu. Základním předpokladem je, že máte nainstalovanou PostgreSQL a zvládáte alespoň základní operace s ní (vytvoření databáze, tabulky a její naplnění daty). Pokud preferujete MySQL, můžete tento návod s malými úpravami použít také, protože se jedná o velmi podobnou konfiguraci.

Instalace Pure-FTPd

Začneme instalací z repozitářů příkazem:

apt-get install pure-ftpd-postgresql

Nejdříve je třeba nastavit, aby Pure-FTPd běžel trvale jako démon. To provedeme editací souboru /etc/default/pure-ftpd-common, kde nastavíme parametr STANDALONE_OR_INETD=standalone. Rovněž je nasnadě zapnout volbu VIRTUALCHROOT=true, aby nám nikdo nemohl "běhat" po celém filesystému.

Konfigurace

Teď přistoupíme k základní konfiguraci, editujeme soubor /etc/pure-ftpd/db/postgresql.conf. V první řadě musíme programu říci, na kterou databázi a jakým způsobem se má připojit:

PGSQLServer   localhost
PGSQLPort    5432
PGSQLUser    ftpdaemon
PGSQLPassword  tajneheslo
PGSQLDatabase  ftp

Nenašel jsem způsob, jak heslo pro přístup k databázi uložit šifrovaně, proto zdůrazňuji, abyste výše zmíněného uživatele ftpdaemon vytvořili pouze s právy pro čtení a souboru postgresql.conf nastavili práva 600.

V dalších odstavcích už konfigurujeme samotné chování FTP. Nastavíme, že uživatelská hesla v databázi jsou pouze MD5 hashe. Můžete také použít volbu cleartext, ale není příliš chytré ukládat hesla v plaintextu.

PGSQLCrypt   md5

Následuje SQL dotaz, který při autentizaci hledá platného uživatele s odpovídajícím heslem:

PGSQLGetPW   SELECT password FROM users WHERE username='\L' AND active='true'

Další dva dotazy načítají user ID a group ID autentizovaného uživatele, což oceníte zejména při konfiguracích s větším počtem uživatelů:

PGSQLGetUID   SELECT uid FROM users WHERE username='\L'
PGSQLGetGID   SELECT gid FROM users WHERE username='\L'

Pokud je nepotřebujete využívat, můžete nastavit tyto parametry, kterými dosáhneme statického nastavení:

PGSQLDefaultUID 2000
PGSQLDefaultGID 2000

Možná je vhodné poznamenat, že tyto dva parametry přepisují předchozí PGSQLGetUID a PGSQLGetGID

Nyní cesta k adresáři, do kterého bude mít uživatel přístup:

PGSQLGetDir   SELECT directory FROM users WHERE username='\L'

A nakonec zde máme volby kvót a omezování uploadu/downloadu:

PGSQLGetQTAFS SELECT quotafiles FROM users WHERE username='\L'
PGSQLGetQTASZ SELECT quotasize FROM users WHERE username='\L'
PGSQLGetBandwidthUL SELECT uploadbw FROM users WHERE username='\L'
PGSQLGetBandwidthDL SELECT downloadbw FROM users WHERE username='\L'

Soubor uložíme a přejdeme k dalšímu kroku.

Příprava databáze

Nejdříve vytvoříme tabulku users se strukturou odpovídající předchozí konfiguraci:

CREATE TABLE "public"."users" (
 "id" SERIAL, 
 "username" VARCHAR(20) NOT NULL,
 "password" VARCHAR(32) NOT NULL, 
 "active" BOOLEAN DEFAULT true,
 "uid" INTEGER DEFAULT 2000,
 "gid" INTEGER DEFAULT 2000,
 "directory" VARCHAR(100) NOT NULL,
 "quotasize" INTEGER DEFAULT 0,
 "quotafiles" INTEGER DEFAULT 0,
 "downloadbw" INTEGER DEFAULT 0,
 "uploadbw" INTEGER DEFAULT 0,
 CONSTRAINT "users_pkey" PRIMARY KEY("id")
) WITH OIDS;

Poté do tabulky přidáme jednoho uživatele na vyzkoušení:

INSERT INTO public.users (username, "password", active, uid, gid, directory, quotasize, quotafiles, downloadbw, uploadbw)
VALUES ('test','098f6bcd4621d373cade4e832627b4f6',true,2001,2001,'/var/www/test',10,0,50,0);

Tímto jsme vytvořili uživatele test s heslem test, uživatel je aktivní, jeho UID i GID je 2001, má přístup do složky /var/www/test, kde má k dispozici 10 MB prostotu, počet souborů pro něj není omezen, stahovat může rychlostí 50 kB/s a uploadovat neomezenou rychlostí.

Spuštění

Nyní spustíme démona #/etc/init.d/pure-ftpd-postgresql start. Odpovědí by mělo být přibližně toto:

Starting ftp server: Running: /usr/sbin/pure-ftpd-postgresql-virtualchroot -l pgsql:/etc/pure-ftpd/db/postgresql.conf -l pam -u 1000 -E -O clf:/var/log/pure-ftpd/transfer.log -B

Nyní, jestliže jste nikde neudělali chybu, by mělo fungovat připojení přes standardní port 21. V případě neúspěchu si zkontrolujte, zda jste zmíněnou složku uživatele nezapomněli vytvořit, popřípadě při připojování sledujte syslog (tail -F /var/log/syslog). Pokud funguje vše, kromě omezování rychlosti, popř. i diskových kvót, zkontrolujte si řádně postgresql.conf, zda v něm jsou stejné názvy sloupců jako v databázi. Pokud se nedaří ani inicializovat spojení, není na škodu pokus o připojení telnetem přímo na stroji s FTP.

telnet localhost 21

Měl by vám odpovědět přibližně takto:

220---------- Welcome to Pure-FTPd [privsep] [TLS] ----------
220-You are user number 2 of 50 allowed.
220-Local time is now 14:31. Server port: 21.
220-This is a private system - No anonymous login
220-IPv6 connections are also welcome on this server.
220 You will be disconnected after 15 minutes of inactivity.

V případě, že se tak nestane, je také možné, že se vám zobrazí nějaká klíčová chybová hláška, která může významně pomoci s hledáním příčiny. Mám zkušenosti, že ani logování na vyšší úrovni nic nezaznamenalo, ale v telnetu mi server odpověděl chybovým hlášením.

Několik tipů na závěr

Zobrazování skrytých souborů

Pure-FTPd umí také zobrazovat skryté soubory, neboli soubory, jejichž název začíná tečkou. To ocení zejména provozovatelé webových serverů. Na mnoha hostingách tato funkce chybí, což občas může způsobit spoustu problémů, pokud nevidíte soubor .htaccess. Takže jak na to? Jednoduše!

echo yes > /etc/pure-ftpd/conf/DisplayDotFiles

A restartujeme démona:

/etc/init.d/pure-ftpd-postresql restart

Automatické vytvoření adresáře

Také vám při větším počtu uživatelů vadí, že má každý svoji vlastní složku a že ji musíte vždy s odpovídajícími právy vytvořit? K tomu je tady možnost existence dalšího konfiguračního souboru:

echo yes > /etc/pure-ftpd/conf/CreateHomeDir

Opět nezapomeňte opět restartovat démona.

Zakázání příkazu chmod

Jsou případy, kdy nechceme, aby si uživatel mohl měnit přístupová práva souborů příkazem chmod:

echo yes > /etc/pure-ftpd/conf/NoChmod

Vypnutí DNS překladu

Zrychlení FTP lze docílit vypnutím reverzního DNS překladu, který v drtivé většině případů nepotřebujeme:

echo yes > /etc/pure-ftpd/conf/DontResolve

Nastavení doby neaktivity před odpojením

Ve výchozím nastavení Pure-FTPd odpojuje relace neaktivní 15 minut. To můžete změnit takto:

echo 30 > /etc/pure-ftpd/conf/MaxIdleTime

V tomto případě jsme dobu prodloužili na 30 minut.

Nastavení maximálního počtu spojení

Pure-FTPd normálně povoluje 50 současných spojení. Pokud jich chcete povolit například 100, zadejte:

echo 100 > /etc/pure-ftpd/conf/MaxClientsNumber

Zákaz zapisování do skrytých souborů

Může dojít i k situacím, kdy nechceme, aby uživatelé mohl zasahovat do souborů začínajících tečkou.

echo yes > /etc/pure-ftpd/conf/ProhibitDotFilesWrite

Podobně funguje také parametr ProhibitDotFilesRead.

Zákaz mazání jakýchkoliv souborů

Užitečná funkce na veřejných FTP určených k uploadování anonymními uživateli.

echo yes > /etc/pure-ftpd/conf/KeepAllFiles

U této volby jsem se setkal s nemožností uploadu souboru začínajícího tečkou.

Závěrem

Pure-FTPd je mocný nástroj. Umí toho mnohem více, v tomto článku jsem se pokusil o výtah toho všeobecně nejvyužitelnějšího. Jako velké plus vidím možnost postavení si vlastních SQL dotazů pro autentizaci, což nám může umožnit například omezování IP adres, ze kterých se jednotliví uživatelé mohou připojovat. V manuálu naleznete spoustu dalších parametrů týkajících se např. anonymních uživatelů, nastavení globálních diskových kvót, masek pro nové soubory, TLS apod. Věřím, že si u nejednoho uživatele či správce linuxového systému najde domov.

       

Hodnocení: 100 %

        špatnédobré        

Nástroje: Tisk bez diskuse

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

GandY avatar 9.7.2008 09:00 GandY | skóre: 3 | blog: Zo života | Bratislava
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PosgreSQL
Ako je to s ochranou pred SQL injection?
9.7.2008 09:43 vrx
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PosgreSQL
Prepáč, ale to si napisal len preto aby tu niečo bolo? Čo má spoločné ftp server a SQL injection? O SQL injection by si mohol hovoriť len vtedy ak si vytvoríš (alebo nájdeš) nejaký webový frontend, kde sa pripájaš k db a používaš dotazy na získanie informácii a ich zadávanie do DB.
GandY avatar 9.7.2008 10:04 GandY | skóre: 3 | blog: Zo života | Bratislava
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PosgreSQL
No podľa mňa SQL injection hrozí všade tam, kde vkladáš do SQL príkazu neošetrené data. Čo mi bráni, pri prihlásení sa cez FTP, zadať používateľské meno v tvare
'; drop table users;
(brať iba ako príklad, s pg nemám žiadne skúsenosti). Odporúčam prečítať si minimálne definíciu na wikipedii.
9.7.2008 11:41 vrx
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PosgreSQL
Môžeš mi prosím ťa vysvetliť kde je možné vložiť sql dotaz pri prihlasovaní na FTP??? Veď tie dotazy sú v konfiguračnom súbore, do ktorého (ak je zabezpečený komp) sa nikdo nedostane a ak by sa aj dostal tak nebude sa snažiť zmazať tabuľku keď má ku nej prístupové login a heslo aj keď len na čítanie(podľa článku), alebo sa posnaží získať heslo root-a a nie vkladať do konfigurákov také veci.

Pozn.: Rôzne frontendy vynechávam tam už ide o php, resp. inú technológiu, cez ktorú sú sql injection aktuálnejšie.
9.7.2008 12:03 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PosgreSQL
A co myslíš, že se asi děje s loginem, kterým se přihlašuješ? Vkládá se do SQL dotazu. Takže teoretická šance pro SQL injection tu je. Nicméně pochybuji, že někdo, kdo dokáže implementovat FTP server (nebo modul do něj) nedokáže SQL injection ošetřit, takže tipuji, že je to bezpečné :-)

Jestli si myslíš, že SQL injection se týká jen webu, tak aby ses někdy krutě nedivil... Myslíš si snad, že když zrovna nepíšeš web, tak žádné ošetřování dat dělat nemusíš? (Samozřejmě to záleží na použité klientské knihovně, pokud se SQL příkaz sestavuje funkcí ve stylu printf nebo se používají parametrizované dotazy, pak musí být umění to udělat špatně.)
GandY avatar 9.7.2008 15:42 GandY | skóre: 3 | blog: Zo života | Bratislava
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PosgreSQL
No to je to čo ma zaujíma, či je to ošetrené na úrovni toho ftp servera (premenná /L prechádza cez nejaké filtre), alebo na úrovni práv pri prihlasovaní sa do DB (nastavené iba čítanie a tým pádom odstránené problémy s DML a DDL). Bolo by fajn, keby to autor článku preveril.
9.7.2008 15:12 jahoda
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PosgreSQL
a ty si nam odkial spadol?
xkucf03 avatar 10.7.2008 16:58 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PosgreSQL
SELECT password FROM users WHERE username='\L' AND active='true'
SQL injekce není jen záležitostí webu - týká se každého softwaru, který má nějaké vstupy od uživatele a ty se dostávají do SQL dotazů. Docela bych se divil, kdyby v tomto FTP serveru možnost SQL injekce nebyla ošetřená - to by byl hodně velký amatérismus, ale i to se stává.

Parametry dotazů se zásadně mají předávat jako parametry, nikoli slepovat SQL příkaz jako kousky textu!
Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
Milan Vít avatar 9.7.2008 09:32 Milan Vít | skóre: 23 | blog: about:linux | Orlová
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PosgreSQL
S trochou nadsázky nebo trochou úprav? :-) Možná je na mě moc brzo ráno a ještě mi to nemyslí, ale domnívám se, že každé znamená něco trochu jiného :-)
„There is no dark side of the Moon really… as a matter of fact it's all dark.“
9.7.2008 10:04 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PosgreSQL
Pravda :-)
9.7.2008 12:57 xxxx
Rozbalit Rozbalit vše ftp2sql
existuje nejaky ftp server, ktery by mel vsecko virtualni a vse tahal jen z databaze? napr. soubory by byly ulozeny jen jako bloby v databazi, proste zadna vazba na filesystem.
Věroš avatar 9.7.2008 15:24 Věroš | skóre: 24 | blog: Co není v hlavě | 49.29 s.š., 16.54. v.d.
Rozbalit Rozbalit vše Re: ftp2sql
Existují knihovny pro implementaci FTP serveru do každého slušného jazyka, takže by to neměl být velký problém napsat. Otázka spíš zní, proč by to někdo dělal, bo režie databáze bude nemalá...
Školím Ansible
9.7.2008 20:37 Kvakor
Rozbalit Rozbalit vše Re: ftp2sql
Mozna by to slo pomoci FUSE, pro ktere existuji implementace souborovych systemu, co jedou ciste z databaze, viz Database File Systems.
10.7.2008 11:13 bluemoon
Rozbalit Rozbalit vše Re: ftp2sql
na svym webu jsem popsal virtualni pristup jak na ftp, tak mail, dns, jabber, jde i prihlasovani do htaccess atd. ve skutecnosti jde cokoli, co podporuji PAM knihovny, ty jsou jak pro mysql, tak pro pgsql ci ldap.
10.7.2008 11:17 bluemoon
Rozbalit Rozbalit vše Re: ftp2sql
toto bych ti jinak nedoporucoval, nebot by ti databaze snadno zabirala na disku vic mista nez ve skutecnosti a po vetsich uploadech bys v tom mel snadno bordel. pochopil jsem vsechna prihlasovani z databaze, tak mne omluvte.
stybla avatar 9.7.2008 19:18 stybla | skóre: 28 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše chybka v textu
Užitečná fuUnkce na veřejných FTP
muze to nektery z adminu opravit? *pls*
Luboš Doležel (Doli) avatar 9.7.2008 19:32 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
Rozbalit Rozbalit vše Re: chybka v textu
Hotovo, díky,
9.7.2008 20:02 Aldagautr | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: chybka v textu
rovnez PostgreSQL v nadpisu, jestli to jeste jde
o svobodu prichazi nejsnaze ten, kdo o ni nikdy nebojoval
Luboš Doležel (Doli) avatar 9.7.2008 21:54 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
Rozbalit Rozbalit vše Re: chybka v textu
Hotovo.
9.7.2008 23:05 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
Rozbalit Rozbalit vše Re: chybka v textu
Tak to se opravdu nepovedlo... sorry.
Dragon Jake avatar 9.7.2008 19:54 Dragon Jake | blog: Drakův zápisník | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PosgreSQL
Pěkný a hezky vysvětlený článek pro začátečníky. Dovolím si ale přidat odkaz na malinký patch, který jsem kdysi v zápalu zuřivosti nad tím, proč nemůžu pure-ftpd přizpůsobit všem svým potřebám, spatlal :) Je sice dělaný pro MySQL, ale věřím, že pro PgSQL by se jednalo o podobnou úpravu. Takže tedy patch umožňující vykonání více SQL dotazů oddělených středníkem v konfiguračním souboru ;)
xkucf03 avatar 10.7.2008 17:08 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PostgreSQL
Hezký článek, chválím i výběr SŘBD :-) Ale pro praktické použití bych příště uvítal i obdobný postup pro SFTP, přecejen význam FTP je dneska spíš jen pro nechráněný anonymní přístup.
Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
17.7.2008 14:54 Richard Kotal
Rozbalit Rozbalit vše Pure-FTPd problém s velkými soubory
Dobrý den,

z podobných důvodů jsem začal používat pure-ftpd.

Bohužel jsem ale narazil na jeden problém a do je práce s velmi velkými soubory (download, upload) a to přes 2GB. Jedná se o to, že při stahování nebo ukládání takových souborů přes internet a na dosti rychlé lince se spojení ukončí, aniž by došlo k dokončení akce. Na lokální síti, kde se soubory stahují rychle problém není. Napadlo mě, že může být problém v nějakých timeoutech, ale ať ho nastavím, jak chci (i několik dnů) problém přetrvává.

Zatím jsem to obešel tím, že server je spuštěn přes xinetd. V tom případě se soubor nahraje/stáhne. Akorát po dokončení se už nedá se serverem pracovat, klient se musí násilím ukončit a spustit znova a znova přihlásit.

Pokud někdo máte nějaký nápad, byl bych rád.

Děkuji
13.8.2008 15:36 king_2
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PostgreSQL
Ahoj, nainstaloval jsem si ten to ftp server, ale s tim rozdilem ze bych to chtel provozovat s mysql(veskera nastaveni jsem udelal tak ze jsem prepsal postgreSQl na mysql). vse jsem nastavil podle postupu, ale na server se nepripojim.
Zdeněk Zámečník avatar 22.9.2008 20:36 Zdeněk Zámečník | skóre: 26
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pure-FTPd s virtuálními uživateli v PostgreSQL
A jak se to konkrétně chová? Děje se něco zajímavého v logu nebo nějaká chybová hláška už při spouštění? Pokud ano, hoď to sem.

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.