Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Pro zástupce Open Source komunity, podnikové sféry či veřejné správy, stejně jako pro zájemce z řad veřejnosti, je LinuxExpo každý rok tradičním místem setkávání.
Microsoft bude mít svého zástupce i v panelové diskuzi. Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje se jí zúčastní spolu s vedoucím českých vývojářů v Google Janem Šedivým, předsedou sdružení OSS Alliance Filipem Molčanem, předsedou Iniciativy informatiky pro občany Michalem Radou, a vývojářem na platformě Open Source ze společnosti Red Hat a lobistou za otevřené standardy Janem H. Wildeboerem, který svou přednáškou o nových trendech také LinuxExpo zahájí.
V rámci programu se návštěvníci budou moci seznámit se zálohovacím řešením IBM Tivoli Storage Manager v6.1, zcela novou technologickou platformou Jazz, možnostmi vývoje a testování aplikace s využitím Open Source databáze MySQL, případovou studií realizace podnikového workflow systému na platformě Jboss či způsoby, jak se bránit před počítačovými hrozbami, které se na Linuxu vyskytují.
Část LinuxExpa je již tradičně věnována neziskové vývojářské komunitě a nekomerčním projektům. Letos se na konferenci a výstavě představí většina významných komunitních distribucí. Ukázány budou chystané novinky v distribuci Fedora 11, systému Mandriva Linux či openSUSE. Bude představeno také nové Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope. Za pozornost bude jistě stát i přednáška o české Wikipedii či o profesionální grafice, která je považována za jednu z oblastí, ve kterých se stále nepodařilo prosadit Linuxu a Open Source aplikacím.
LinuxExpo se uskuteční ve dnech 15. až 16. dubna 2009 v konferenčním centru pražského hotelu Olympik Artemis. Podrobné informace včetně kompletního programu a registračního formuláře pro vstup zdarma najdete na www.linuxexpo.cz.
Za pořadatele:
Pavla Kratochvílová
Exponet s.r.o.
E-mail: pk@expo-net.cz
Tel.: +420 226 066 933
http://www.expo-net.cz
Společnost Exponet s.r.o. je pořadatel odborně zaměřených konferencí, veletrhů a výstav. Portfolio služeb zahrnuje i pořádání firemních prezentací, seminářů, tiskových konferencí a společenských akcí a realizaci výstavních expozic a stánků na tuzemských i zahraničních veletrzích. Mezi největší pořádané akce patří konference a výstavy IT Security Workshop, LinuxExpo, Mobile & Wireless Solutions, Data Storage Workshop a IP Telephony Workshop.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Microsoft zjavne trpi schyzofreniou. Na jednej strane idu podporovat open source na druhej strane robia problemy kde sa len da:
http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/microsoft-zaluje-tomtom-kvoli-linuxovemu-jadru
Je to docasne pomatenie mysle alebo podpora opensource "na oko"?
zdravim,
uz asi tyden se mi zda sen po precteni seznamu hlavnich partneru Linuxexpa o tom, jak jednou clovek prijde na odbornou konferenci/vystavu Microsoftu a
tam budou stanky RedHatu, Novellu, Mandrivy (nebo i Apple) a budou tam nabizet sve produkty, delat svoje prednasky. Samozrejme, ze budou stahovat
Microsoftu zakazniky a nikomu to nebude vadit.
Hezky sen, ze ?
Co dodat ?
Microsoft sice udelal par zajimavych a vstricnych tahu. Ale asi hlavni chybou je to, ze velke firmy, co se tvari jak propaguji Linux nejsou schopni zaplatit partnerstvi na Linuxexpu za par drobnych nebo jim za to Linuxexpo jiz nestoji. Chapu, ze veletrh neni zadarmo.
Clovek by mel byt tolerantni. Ale ne, kdyz mu nekdo bere ksefty. Do obchodu totiz tolerance nepatri.
Microsoft sice udelal par zajimavych a vstricnych tahu. Ale asi hlavni chybou je to, ze velke firmy, co se tvari jak propaguji Linux nejsou schopni zaplatit partnerstvi na Linuxexpu za par drobnych nebo jim za to Linuxexpo jiz nestoji. Chapu, ze veletrh neni zadarmo. Clovek by mel byt tolerantni. Ale ne, kdyz mu nekdo bere ksefty. Do obchodu totiz tolerance nepatri.Výstižné.
Skoda ze LinuxExpo na vsech upoutavkach hlasa, ze tam bude hlavne Microsoft. Tahle akce byvala zamerena jinak ..