Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
FY07 Matching Grant Program
EMEA Education & Research Special Programs
8. února 2007 - 20. května 2007
Zaškrtněte v tabulce hardware, o který by vaše organizace měla zájem. Náš zástupce vás kontaktuje. Grantový program se řídí těmito podmínkami.
ŽÁDOSTI O MG MUSÍ BÝT V SUNU PŘIJATY NEJPOZDĚJI 20. KVĚTNA 2007!
MG OBJEDNÁVKY MUSÍ BÝT V SUNU PŘIJATY NEJPOZDĚJI 20. ČERVNA 2007!
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Bože, on jeden Sun Ray client stojí 800€! Tak to už chápu, že je Sun vnutí akorát tak na univerzity, kde to nikdo neplatí ze "svého". Za tuhle cenu máte 2 PC (a to nepočítám náklady na server!) a mnohem hezčí uživatele, neb jim nešediví vlasy z čekání na odezvu Sun Rayů...
Vidim jedinej SunRay v nabídce, mam s nějakejma tu čest pracovat a dá se to ... tak nějak si představuju X terminál (podle něj).
Já mám taky s nějakejma tu čest pracovat. A tak nějak si představuju peklo...
No jestli není chyba někde jinde - na Sun Ray jsem chvilku (pár dní celodenně) pracoval a žádný problém jsem opravdu nezaregistroval (a pomalou odezvu už vůbec ne).Já mám taky s nějakejma tu čest pracovat. A tak nějak si představuju peklo...
Nejenom. Jsem teď na ERASMU na TU-Berlin a mají tady stejné Sun Raye. A když říkám stejné, tak myslím stejě pomalý...
A rozhodne jsou pro ne nejake nVidia quatro deco kilo nezajimave, herni segment neni jejich domenou.Quadro jsou právě nehráčské - profesionální. Ta karta je dobrá, ale ovladače ne. Nevím, co bych dělal, kdybych si takový stroj pořídil a měl problém s ovladači nvidia. Reportnete bug -> nvidia ho zpracuje -> možná dostanete bug #123456 s tím, že musíte počkat na další verzi ovladačů. Ta bude "až bude" (tohle byla přímá odpověď někomu, kdo se dožadoval podpory a měl nějaké HP stroje). Ten, kdo vám poskytne podporu, vám v případě nouze dá neveřejnou betu, ale ta má tolik dalších chyb, že to snad ani nestojí za to (opět vlastní zkušenost s betou od HP).
Chápu to správně, že si na tom certifikovaném HW někdo namastí kapsu, protože někdo jiný si ušetří práci, kterou musejí dělat herní společnosti laděním SW na různém HW?IMHO je lepší, když ten někdo se soustředí na funkčnost svého software místo aby ztrácel čas obcházením chyb laciného PC hardware. Třeba Ultru 40 mám na stole a není problém u ní vydržet ani když jede několik dní na plný výkon všech čtyř procesorových jader (což je naše oblíbená kratochvíle, protože jako na nejvýkonnějším stroji široko daleko na ní počítají i kolegové). Jejího předchůdce (s "lepším" poměrem ceny a výkonu) musíme držet ve sklepě, protože v místnosti se s ním vydržet nedá...![]()