Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
notas:/home/cijoml# LANG=C apt-get install debian-linux debian-system-all Reading package lists... Done Building dependency tree... Done Suggested packages: debian-server-apps Recommended packages: debian-server-tools The following packages will be REMOVED: redhat-enterprise-linux redhat-package-system redhat-system-all The following NEW packages will be installed: debian-linux debian-server-tools debian-system-all 0 upgraded, 1 newly installed, 6 to remove and 0 not upgraded. Need to get 40.4MB of archives. After unpacking 52MB of additional disk space will be used. Do you want to continue [Y/n]? YUvital bych zaznam rozhovoru a nebo alespon puvodni zneni v anglictine, kdyz uz tu byla takova medialni masirka ;)
To takhle Skype praská běžně, nebo to dělá jen verze pro Linux (dotaz směrován na uživatele obou OS)?Nepraská...
Btw. zajímala by mě příčina těch "emotivních reakcí" v diskusi na adresu RedHatu.
To je jednoduché: lidská hloupost.
No vidím, že některým lidem vysvětlit, že není jen Debian, že jsou i jiné distribuce, které jsou v něčem lepší, je EXTRÉMNÍ problém.Něoc mi uniká? Že by někde byly nějaké příspěvky schované? Já zde vidím jen flame.
Tedy ten spot "Truth happens" (zde) je úžasná záležitost a před autory se hluboce skláním.
Jedná se dle mého názoru o jeden z nejlepších spotů který jsem viděl (ne jen na GNU/Linux)
Proc anglicka verze clanku je az pod tim ceskym?Protože abclinuxu.cz.
To neslo nahoru dat upozorneni, ze je i dostupny i v anglictine?Šlo. Ale to bych musel nejprve vědět, že by někomu mohlo vadit, když tam takové upozornění nebude.
levna pracovni sila je motivace, ktere malokdo odola.Jo, to je asi významný faktor. Ale na druhou stranu je pravda, že v současnosti už nejsme ti úplně nejlevnější, takže snaha o získání kvality tam bude také :-).
Mozna to muze znit jedovate, ale jsem krapet znechucen z nasilim vybudovaneho centra IT v Brne (Prahu sem netahejte) zatimco ve zbytku republiky se delaj akorat manufaktury.Brno je poměrně levné město, má 3 IT fakulty, dobré spojení do světa, prostor pro případnou expanzi firmy a magistrát se snaží přitáhnout investory. Ty "manufaktury" budou všude, kde nejsou předpoklady pro investory nebo se radnice dostatečně nesnaží...
Pak nema byt z D1 nejvetsi parkoviste v Evrope..Největší parkoviště Evropy jsou na německých dálnicích. Nejdelší souvislá kolona tam měla okolo 200 km, my se i přes snahu některých skupin řidičů stále pohybujeme o řád až dva níž.
Tiskni
Sdílej: