Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Mozna je to zrejme, ale stejne to zminim :) Pro naklikani grafickeho rozhrani pro KDE lze pouzit Qt Designer, KDE si s qtackym .ui souborem umi poradit.
Jinak hezke srovnani. Ja pouzivam stridave oboje, ale ani u jednoho mi pouzivani verzovacich systemu nejak neprirostlo k srdci, radeji mam vzdycky otevreny terminal a commity delam rucne, prijde mi to pohodlnejsi nez klikatky.
Další super vlastností je formátování kódu podle vámi zvolené šablony. Toto přispívá k jednotnosti a přehlednosti kódu, což v Qt Creatoru úplně chybí.Qt Creator nevie formatovat kod, ale vie dosadzovat odsadenia riadkov, co si myslim ze celkom uspokojive. Treba vysvietit kod, kliknut pravym tlacidlom a vybrat moznost "Auto-Ident Selection" (alebo Ctrl+A potom Ctrl+I).
KDevelop vám dokonce dokáže označit i některé sémantické chyby, které vám podtrhne a nabídne řešení.ale notak, ve ve třetím tisíciletí by tohle snad měla být samozřejmost, ne? snad všechno co se tady popisuje bylo v Delphi kolem roku 2000, kdy jsem je viděl naposled
vector<vector<string> >
namiesto vector<vector<string>>
,
alebo for (std::vector<std::string>::const_iterator it = ...
namiesto for (auto it ...
,
alebo vector<int> pole; pole.push_back(1); pole.push_back(2); pole.push_back(3);
namiesto vector<int> pole = {1, 2, 3};
, v starom štandarde mi chýbajú rvalue referencie ...
Dôvod prečo chcem nový štandard je ten, lebo starý štandard je mizerný a nie som samovrah.
A keď je projekt hotový, tak sa "sociálnosieťovým" spôsobom publikuje.
Nástrojovou lištu beru jako něco, co si můžu nastavit podle sebe. To znamená mohu přidávat a odebírat "nástroje" a to v Qt Creatoru nejde.Ze se tak ptam -- jake nastroje bys do IDE pro programatora pridal? Ptam se proto, ze ja sam ikonku pro ulozeni souboru nepotrebuji a myslim, ze zakladem efektivni prace je klavesnice a ne pouzivani mysi. Toolbar je pro klavesnici zbytecny.
Já jsem spokojen s Qt Creator, v KDevelop jsem ještě nikdy nic nedělal, tak to někdy zkusím…
Co bych ocenil v Qt Creator, kdyby se mi otevřené soubory sortovaly dle projektu, takhle to je na jedné hromadě. Měl jsem výtek vícero, ale teď jsem si vzpomněl jenom na tuhle…
Tiskni
Sdílej: