Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
hardstatus alwayslastline "[%H] %w "
Clovek potom vie, ake ma naotvarane okna a na akom stroji je prihlaseny.
Zajimavy je aj prepinac -x , ktory umoznuje pripojit sa k attachnutemu terminalu t.j. ze mozu na tom robit dvaja ludia naraz.(uzitocne, ked clovek vysvetluje, ako sa nieco konfiguruje)
Tiez som to pouzival na emulaciu lepsieho terminalu na horsom seriovom terminali. Proste, ked sa pustil links bez screenu, tak zacal vydavat divne pazvuky a dal sa len vypnut :D, musel to napravit administrator (nepomohlo ani killnut proces z druheho terminalu).
A vobec, na starom rozheganom terminali mat viac okien, to bol sen :D
"celoobrazovkový správce oken, který rozmnožuje terminál mezi více procesů"rozmnožuje ? Určitě existuje lepší překlad, v tomto případě by lepší bylo i "multiplexuje".
Jelikož při použití screen prakticky nefunguje prohlížení historie v terminálovém emulátoru,...Mohl bys to nějak přiblížit? (např. distro) Mě historie funguje normálně (tj. šipkami nahoru a dolů se zobrazují předchozí příkazy)
# Yet another hack: # Prepend/append register [/] to the paste if ^a^] is pressed. # This lets me have autoindent mode in vi. register [ "\033:se noai\015a" register ] "\033:se ai\015a" bind ^] paste [.]Ma to len jeden hacik, ze to funguje len do momentu kym neprepnete okno.
defscrollback 10000 termcapinfo xterm*|rxvt* ti@:te@ termcapinfo xterm*|rxvt* OL=10000A funguje to pak přesně jak bys očekával, jako bys ani ve screenu nebyl
rozmnožuje ? Určitě existuje lepší překlad, v tomto případě by lepší bylo i "multiplexuje".Jak je napsáno na počátku článku, článek je určen především pro začátečníky a snažil jsem se volit slova dle tohoto záměru, a tedy nepřekládat anglický termín — který mi navíc připadá zbytečně nečitelný pro neznalého — tím, že mu přidám českou koncovku. Přesto uznávám, že slovo rozmnožuje není příliš šťastně zvoleno. Holt je to můj druhý článek a ještě mám co pilovat.
Mohl bys to nějak přiblížit? (např. distro) Mě historie funguje normálně (tj. šipkami nahoru a dolů se zobrazují předchozí příkazy)Měl jsem opravdu namysli ne historii zadávaných příkazů, ale obsahu terminálu. Tedy něco, čím se v klasickém linuxovém terminálu scrolluje pomocí S-PgUp a S-PgDown.
Měl jsem opravdu namysli ne historii zadávaných příkazů, ale obsahu terminálu.Už mi bylo vysvětleno.
export TERM=screen
Ale proč se zbavovat screenu, že? K tomu rozdeleni na regiony mohl byt napsano jak ten region zrusit ;)^a Q
Screen je ale skvely hlavne v tom, kdyz se pres SSH pripojim k serveru, neco delam a spadne spojeni. Obvykle kdyz SSH spadne, tak se posila nejaky signal bezicim aplikacim a obvykle se ty aplikace ukonci. Kdyz to ale bezi ve screenu, tak se screen pouze odpoji a programy bezi dal, takze se pak staci znovu pripojit k serveru a tam se pripojit ke screenu a makam dal:)Je to signál SIGHUP a posílá se při chcípnutí terminálu obecně, mezi což se počítá i chcípnutí spojení s terminálem.
man vlock
, ale to je trochu OT ne?
mkfifo fifo mc >fifo
cat fifoTiez si pozrite program script.
Netusite nekdo, zda si 2 nezavisle screeny na stejnem pocitaci dokazi posilat copy-paste buffer?
man screen
A hledat ^A >
a ^A <
, případně readbuf a writebuf.
Doplnění: od gtktermu jsem utekl ke screenu, sériová konzole je poté o dost použitelnější
Tiskni
Sdílej: