Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
~/.centericq/soundsvlozte:
icq_257322664 msg /home/.../bin/icq-new-message ...kde
/home/.../bin/icq-new-messageje takyto skriptik:
#!/bin/sh # # ICQ OSD message notificator # # Developed by Lubomir Host '...' <... AT platon.sk> # Copyright (c) 2005 Platon SDG, http://platon.sk/ # Licensed under terms of GNU General Public License. # All rights reserved. echo -e "\nICQ: $1" | osd_cat -A right -p top -c green \ -l 5 -d 5 -f terminus-iso8859-2-32Prosim, zamente si ... za r a j o. Zaroven prosim administratorov, aby podla moznosti upravili chovanie vlastnosti "Znacka ... nie je povolena'. Kym som nesubmitol prispevok 20x, tak to nepreslo. Nabuduce taku trpezlivost nebudem mat. Dakujem.
xmessage
schválně. Děkuji za rozšíření (v zásadě jsem připomínku o OSD očekával, takže ani nebylo nutné to v článku zmiňovat).
~/.centericq/external
%action OSD event msg proto all status online away na options nowait %exec #!/bin/sh echo $CONTACT_NICK | osd_cat \ -f terminus-iso8859-2-32 \ -p bottom -A center -d 1 -O 1 -u white \
nasel jsem to na:
http://woq.nipax.cz/h_linux.php
DIKY!
~/.centericq/external
%action OSD event msg proto all status online away na options nowait %exec #!/bin/sh echo $CONTACT_NICK | osd_cat \ -f terminus-iso8859-2-32 \ -p bottom -A center -d 1 -O 1 -u white \
nasel jsem to na:
http://woq.nipax.cz/h_linux.php
DIKY!
libncurses
. Zkuste ji tedy povýšit a napište, zda to funguje. Pokud ne, pak je bug v CenterICQ a možná by stálo za to reportovat ho autorovi CenterICQ.
# grep charset ~/.centericq/config fromcharset cp1250 tocharset utf-8
Pekny clanek, pouze drobna nesrovnalost, historie se zobrazuje ^-O
a nikoliv ^-X
.
~/.bashrc
si nadělejte nějaký ty aliasy:
alias cicq-dalibor='centericq -b ~/.centericq-dalibor' alias cicq-dalsi-osoba='centericq -b ~/.centericq-dalsi-osoba' alias cicq-nejaka-dalsi-osoba='centericq -b ~/.centericq-nejaka-dalsi-osoba'A řekněte všem, jak to maj spouštět.
centericq -b ~/.centericq-dalibor
centericq -b ~/.centericq-nekdo-dalsi
atd.
Tak může být více "účtů" pod jediným účtem uživatelským.
Jinak opravdu nerozumím otázce (Kopete neznám - nemám rád a nepoužívám KDE, ani ho nemám nainstalované, takže Kopete nevyzkouším, abych zjistil, co máte na mysli).
Jestli vám jde o to, že vám tam třeba běží Xka a v nich byste rád měl třeba 3 terminály a v nich 3 instance CenterICQ, pro každého z rodiny jednu, nic vám IMHO nebrání. K tomu je parametr -b
. Jinak to zkuste přeformulovat a vysvětlit, co máte přesně na mysli.
CenterICQ
ovšem neopustím, spatřuji ve způsobu jeho ovládání spíše výhodu.)
Tak to zkousim, a zatim nic moc... mozna z moji neznalosti, ale nedostatky se mi zdaji az prilis velke na to, aby to mohlo nahradit plnohodnotneho klienta.
Konkrete mam namysli:
Mam na mysli, ze to (alespon dle mych pozadavku) nema na graficke klienty jako napr. muj oblibeny gaim, presto, ze bych mozna docela rad dal prednost nejakemu konzolovemu klientovi, kdyby splnoval tech par mych pozadavku (hlavne rychla navigace).
Kolik travim casu? No pokud jsem doma, tak jsem online prakticky furt, ale ze bych zurive chatoval, tak to ne...spis naopak, ale kdyz uz s nekym mluvim, tak vetsinou s vice lidma, proto mi vadi to pomaly a nepohodlny prepinani (v gaimovi jsou (volitelne) taby a prepinam pomoci ALT-CisloTabu).
A dalsi duvod, kterym by si me konzolovy klient mohl ziskat by byly emacs zkratky...ale u centericq se ani neda o necem takovem mluvit, v GTK apolikacich sem nekde do konfiugaku pridal radek a uz mi jedou ty zakladni zkratky (ktery se nemlatej se zkratkama daneho programu)...coz furt neni moc idealni, ale aspon neco
A dalsi vec, na kterou jsem v centericq neprisel je jak udelat abych posilal zpravy entrem a zaroven napr. Shift+Enter odradkovaval. Popripade je nekde seznam vsech akci, co jdou nadefinovat na zkratky? Nebo to jsou vsechny co jsou v tom souboru keybindings?
trochu to sem nepatriOmyl. Vůbec to sem nepatří!
Tiskni
Sdílej: