UN Open Source Week 2025 probíhá tento týden v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Středeční a čtvrteční jednání bude možné sledovat na UN Web TV.
Byla vydána nová verze 2.50.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 98 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Infrastrukturu pro chatovací aplikaci Telegram provozuje člověk s vazbami na ruské zpravodajské služby. Upozorňují na to investigativní novináři z redakce iStories. „Vedneev dodává služby ruskému státu včetně jeho jaderného institutu nebo zpravodajské službě FSB,“ říká v podcastu Antivirus novinář Jan Cibulka. Uživatelům, kteří si chtějí své informace chránit, doporučuje Telegram vůbec nepoužívat, a raději zvolit jednu z alternativ, WhatsApp nebo Signal.
The Trump Organization spustila ve Spojených státech mobilní síť Trump Mobile s neomezeným tarifem The 47 Plan za 47,45 dolarů měsíčně a představila vlastní značku telefonů The T1 Phone s Androidem za 499 dolarů.
Vývojáři KiCadu se na svém blogu rozepsali o problémech KiCadu v desktopových prostředích nad Waylandem. KiCad běží, ale s významnými omezeními a problémy, které podstatně zhoršují uživatelský komfort a vývojáři je nedokážou vyřešit na úrovni KiCadu. Pro profesionální používání doporučují desktopová prostředí nad X11.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.
Dánské ministerstvo pro digitální záležitosti má v plánu přejít na Linux a LibreOffice [It's FOSS News].
V úterý Google vydal Android 16. Zdrojové kódy jsou k dispozici na AOSP (Android Open Source Project). Chybí (zatím?) ale zdrojové kódy specifické pro telefony Pixel od Googlu. Projekty jako CalyxOS a GrapheneOS řeší, jak tyto telefony nadále podporovat. Nejistá je podpora budoucích Pixelů. Souvisí to s hrozícím rozdělením Googlu (Google, Chrome, Android)?
Byla vydána (𝕏) květnová aktualizace aneb nová verze 1.101 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.101 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?
MSIE7 je lepšíMůj ty světe, to je ale výstřel do tmy. Tak se hezky zhluboka nadechněte, nastavte kriteria... a hodnoťte. ;) A možná Vám i vyjde, že pro Vaši potřebu je vhodnější, ale takhle široký závěr... U mě třeba vyhořel na požadavku portovatelnosti, bez ohýbání jej nespustím na žádném ze tří mých OS... Nehledě na to, že netuším, jak tyto systémy zaregistrovat pro WGA, abych jej vůbec mohl získat. Prostě, dál jsem už ani hodnotit nemohl... A když je to "RAMeAter" a "MemoryLeaker", tak proč "je to můj nejoblíbenější browser". Ve Vás, aby se prase vyznalo. ;)
To že zobrazovací jádro Firefoxu Gecko je absolutně nejhorší a nejpomalejší zobrazovací jádro je pravda a myslím že by vám to potvrdili i lidi z czillyLOL, už je vidím...
To že zobrazovací jádro Firefoxu Gecko je absolutně nejhorší a nejpomalejší zobrazovací jádro je pravda a myslím že by vám to potvrdili i lidi z czilly.
Pochybuji. To vám totiž nepotvrdím ani já, a to z CZilly nejsem a na mnohé kroky Mozilla Foundation mám značně kritický názor.
zklidnil bych emoce. ;)Jsem pro, zklidněte je. ;) Ale vážně, netušil jsem, jak moc se Vás mé přátelské pošťouchnutí dotkne, takže se omlouvám. A taky mě mrzí, že se bohužel zcela minulo účinkem. Pokusím se zcela otevřeně ještě jednou: výkřiky typu nejlepší, nejhorší... jsou poněkud problematické, pokud nedodáte kritéria a metodiku srovnávání. A nejspíše pár lidí celkem zbytečně (pokud to tedy nebyl Váš záměr) popudíte. Např. výrok: Nikon D70s je úplně nepoužitelný je zcela v pořádku, jestliže vysvětlím, že mým kritériem byla možnost použití daného předmětu k zatloukání hřebíků. Bez této informace akorát naštvu příznivce značky.
To že zobrazovací jádro Firefoxu Gecko je absolutně nejhorší a nejpomalejší zobrazovací jádro je pravda a myslím že by vám to potvrdili i lidi z czilly.To je přesně to, o čem mluvím. ;)
že máte problémy s WGA, pokud jsou okna legální tak v tom není žádný problém a zvládne to podprůměrný BFUMožná jsem měl psát explicitněji, ale také jste mohl číst pozorněji. ;) Ale chápu, že pokud už jste měl rudo před očima, tak se nedalo soustředit na čtení příspěvku, na nějž jste reagoval (nebo přesněji, na nějž jste se domníval, že reagujete). Ani jeden ze tří systémů mého počítače, na kterém mi IE bez ohýbání nepoběží jsou FreeBSD, Linux a Solaris. Pokud mi na tom uděláte "klik-klik-klik", abych si po registraci WGA mohl MSIE 7 k vyzkoušení stáhnout (jestli to pod wine vůbec jde rozhodit jde), tak jsem docela zvědav. (Nehledě na to, že by to beztak bylo v rozporu s licencí, i kdyby jste to dokázal, takže bych do toho nešel).
Jestli jste to nepochopil, tak já jsem se nebavil o tom na kolikati platformách jede, pod jakou je licencí, já jsem se bavil o kvalitě prohlížeče.Tak znovu, jaké kvalitě? Portovatelnost je snad validní kritérium ne?
A co je na tom nepochopitelného? Firefox je suveréně nejhůře naprogramovaný prohlížeč, ale nechápu proč bych ho i přesto nemohl mít rád?Proti gustu...
Opera? Děkuji nechci.Tohle jsem vybral jenom jako příklad. Zdá se, že to máte dobře vyfutrované argumenty. ;) Mě je opravdu jedno, jaký prohlížeč (jakož i jiné kusy SW) Vám vyhovuje a jaký používáte. Dokonce je validní říci, používám ten a ne ten, protože je mi sympatický, líbí se mi, svědčí mojí karmě... a nemá cenu se snažit dodat svým pocitům větší váhy hláškami typu, nejlepší, nejhorší, zejména, když jasně neřeknete jak a proč jste co hodnotil.
firefox tohle počítá tak hodinu, opera to má během minuty...Ale přesto jste psal: děkuji nechci... Přitom tohle znělo jako měřitelné porovnání. Je mi líto, neberte to zle, ale fakt se ve Vás nevyznám.
Možná jsem měl psát explicitněji, ale také jste mohl číst pozorněji. ;) Ale chápu, že pokud už jste měl rudo před očima, tak se nedalo soustředit na čtení příspěvku, na nějž jste reagoval (nebo přesněji, na nějž jste se domníval, že reagujete). Ani jeden ze tří systémů mého počítače, na kterém mi IE bez ohýbání nepoběží jsou FreeBSD, Linux a Solaris. Pokud mi na tom uděláte "klik-klik-klik", abych si po registraci WGA mohl MSIE 7 k vyzkoušení stáhnout (jestli to pod wine vůbec jde rozhodit jde), tak jsem docela zvědav. (Nehledě na to, že by to beztak bylo v rozporu s licencí, i kdyby jste to dokázal, takže bych do toho nešel).Píšete blbosti, jak jsem napsal já se NEBAVÍM o tom pod jakou je prohlížeč licencí, pro jakou je platformu, jakou má ikonku a co jste měl dnes k obědu, já říkám že MSIE7 je lepší prohlížeč (co se týče naprogramování) než je Firefox a je jedno, že IE běží třeba jenom na kalkulačce od vietnamců - o tom se nebavím... Pokud jsem četl správně články o rozchození pod Wine, tak pokud máte licenci na windows tak to v rozporu není (ale nejsem si jistý, nechci se hádat) a instalátor MSIE7 si můžete stáhnou bez WGA nějakou nelegální cestou, jenže potom není nelegální když máte licenci...
Tak znovu, jaké kvalitě? Portovatelnost je snad validní kritérium ne?Já se ale o tom nebavím, já se bavím o kvalitě naprogramování, to musí snad pochopit každý, ne?
Tohle jsem vybral jenom jako příklad. Zdá se, že to máte dobře vyfutrované argumenty. ;)Hahaha, velice vtipné, obzvlášť když to píšu skoro ve čtyři hodiny ráno tak nemá fakt náladu na to, abych podkládal vše co řeknu. Opera se mi nelíbí proto, protože není tak rozšířená, proto dost stránek na ní kašle a taky se mi nelíbí její GUI a hlavně to, že obsahuje spoustu nesmyslných funkcí... NIC to ale nemění natom, že je LÉPE naprogramovaná.
Mě je opravdu jedno, jaký prohlížeč (jakož i jiné kusy SW) Vám vyhovuje a jaký používáte. Dokonce je validní říci, používám ten a ne ten, protože je mi sympatický, líbí se mi, svědčí mojí karmě... a nemá cenu se snažit dodat svým pocitům větší váhy hláškami typu, nejlepší, nejhorší, zejména, když jasně neřeknete jak a proč jste co hodnotil.Hodnotím na základě známých faktů podle kritéria "kvalita naprogramování", jsem si více než jistý že jsem to vysvětlil perfektně.
já říkám že MSIE7 je lepší prohlížeč (co se týče naprogramování)Tak to mi jiste poskytnete zdrojove kody IE (alespon k nahlednuti), abych se mohl take presvedcit, jak kvalitne je naprogramovan. =)
ZNevím, ale když řeknu "To že zobrazovací jádro Firefoxu Gecko je absolutně nejhorší a nejpomalejší zobrazovací jádro je pravda a myslím že by vám to potvrdili i lidi z czilly." tak je to známý fakt, nevím proč bych ho měl někomu kdo se aspoň trošičku neorientuje vysvětlovat do podrobna, to je asi jako bych řekl, že Intel v současnosti dělá lepší procesory než AMD. No kdo se orientuje ví že je to pravda, zarytý AMDroid se bude hádat a ten kdo tomu nerozumí vůbec bude zase chtít argumenty. Vtip je totiž v tom, že já s tímhle tvrzením nepřicházím první a tohle tvrzení už nějaký ten pátek existuje.
Nejpomalejší – na tom něco bude, pomalejší neznám. Což neznamená že nemůže být i pomalejší (někdo tu něco říkal o Amaye).
Nejhorší – řekněte, dělal jste někdy nějaké weby? Neříkám, že je to to nejlepší jádro, to určitě ne, ale chová se podle většiny standardů. Jsou lepší enginy co se týče kvality – KHTML nebo nebo Presto. Ovšem jediné Gecko je zároveň schopné „správně“ zobrazit většinu nekvalitních a zmrvených webů. Z mě známých jader je zaručeně to co používá Internet Explorer nejhorší. IE7 se s velkým sebezapřením ještě dá považovat za použitelné vykreslovací jádro. Ty starší rozhodně ne. Nebo je snad známkou kvality když musím kvůli jednomu prohlížeči použít haldu různých obezliček jenom proto, že v něm buď nefungují naprosté základy, anebo fungují jinak než mají? Což přináší další problémy akorát do tvorby pro prohlížeče s kvalitním jádrem které se chovají tak jak by měly.
První věc co mě teď napadla (a není jediná), je implementace min-height v CSS v IE. Pokud chci definovat minimální výšku, co bych měl použít? min-height. A co udělá IE? Nic. Proč? Nevím. Co udělají ostatní prohližeče? Zobrazí stránku o minimální výšce definované v min-height. A co s IE? Musíme použít height. Podle definice pevně nastaví výšku. Akorát IE si jí klidně zvětší, tedy funguje stejně jako min-height. Použiji tedy height místo min-height. Ejhle, IE už tu stránku zobrazí správně. A hádejte co zobrazí jiné prohlížeče? Stránku s natvrdo danou velikostí, kde si text/cokoli klidně přetéká, protože výška je příliš malá. Co tedy udělám?
1. vy*eru si voko a radši žádné stránky nedělám.
2. ať si ostatní vy*erou oko a nechám tam jen height/min-height
3. budu se snažit a vyřeším to nějakou obezličkou – třeba pomocí hacku _ (nevalidní ale funguje to), nebo rozdílnými styly pro IE vs. vše ostatní
Píšete blbosti, jak jsem napsal já se NEBAVÍM o tom pod jakou je prohlížeč licencí, pro jakou je platformu, jakou má ikonku a co jste měl dnes k obědu, já říkám že MSIE7 je lepší prohlížeč (co se týče naprogramování) než je Firefox a je jedno, že IE běží třeba jenom na kalkulačce od vietnamců - o tom se nebavím... Pokud jsem četl správně články o rozchození pod Wine, tak pokud máte licenci na windows tak to v rozporu není (ale nejsem si jistý, nechci se hádat) a instalátor MSIE7 si můžete stáhnou bez WGA nějakou nelegální cestou, jenže potom není nelegální když máte licenci...
Ta kopa kritických děr je tedy jen halucinace.
Mimochodem, třeba Kazehakase taktéž založený na gecku a je rychlejší a méně nenažraný než firefox.
Ta kopa kritických děr je tedy jen halucinace.Ano, to souvisím s tím vyvíjením a proč ho nepoužívám. Firefox a (vlastně svobodný software) má taky kupu kritických děr, ale narozdíl od software od komerčních firem (rozuměj Microsoftu) ho opraví okamžitě, ale že v tom základu když pomineme díry je lepší se nic nemění...
Stejně nechápu proč na tom MF tak trvá, copak oni v těch buildech něco mění?
Ano, mění. Zkuste si najít diskuse na toto téma z doby, kdy se to řešilo a dospělo se k tomuto řešení.
Tiskni
Sdílej: