V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
WineConf 2008 a úvodní řeč. Zaměření na uživatele. Vzhled webu WineHQ.org. Wine na jiných platformách. Časový plán pro Wine 1.2. Zprávy o velkých funkcích: Quartz; Direct3D 10; Podpora iPodů; DIB Engine.
Používanost Wine. Codeweavers Chromium. Statická analýza kódu s Coverity. Spouštění linuxových programů z programu ve Wine. Změny v databázi aplikací: Změny od správců programů, Změny od uživatelů.
PatchWatcher. Stav DIB enginu. Průvodce vývojem Wine. Summer of Code: Gal Topper, Owen Rudge, Piotr Cabanm, Adam Petaccia, Dylan Smith. Změny v databázi aplikací.
Pokračování příběhu o CUDA: funguje to! Rozšíření MSI. Zrychlení operace Blit. Ověřování elektronických podpisů ve Wine. Implementace AcceptEX. Změny v databázi programů.
Několik drobností: Winetricks, ciopfs, CodeWeavers v akci. Stav Google Summer of Code. Wine a CUDA (nVidia GPGPU). Změny v databázi aplikací.
Interview o Wine 1.0: Alexandre Julliard. Popularita Wine. Vývoj po verzi 1.0. Změny v databázi aplikací: Změny od správců programů.
Interview o Wine 1.0: Jeremy White a Marcus Meissner. Vydání po verzi 1.0. Hledání chyb ve Wine na Aalborgské univerzitě. Informace o postupu vývoje testovací sady Wine. Změny v databázi aplikací.
První část interview o Wine 1.0: Dan Kegel. Rozhovor s Jeremy Whitem. Práce na IMM/IME. Zrychlování UXTheme. Zprávy z X Developers' Conference. Vylepšování chybových hlášek o chybějících DLL. Oznámeny projekty Google Summer of Code 2008. Změny v databázi aplikací.
Stav Wine 1.0 a spol. Podpora iTunes postupuje kupředu. Dan Kegel na LUG Radio. Optimalizujeme Wine na úrovni kompilátoru. WineConf 2008. Verzování adresářů .wine. Firefox pro Windows pod Wine. Podpora .NET ve Wine. Změny v AppDB.
Vydáno CrossOver Games. Cygwin pod Wine spouštějící Wine. Problémy s Wine a PulseAudio. Nové verze externích programů. Změny v AppDB.
Překlady Wine. Adobe Air na Linuxu pod Wine. Cesta k Wine 1.0. Viry ve Wine? Uživatelská příručka pro Wine. Wine přijato do Summer of Code. Změny v AppDB. Změny od správců programů. Změny od uživatelů.
Google Summer of Code se blíží. Patche pro Wine pod Valgrindem. Srovnání Wine vs. Vista. Přesun Wine z uživatelského prostoru do jádra? Několik významných programů nově funguje. Změny v databázi podporovaných aplikací.
Google se otevřeně hlásí k Wine. Boj s 'make test'. Práce na iTunes? Další významné programy na rozchození. Stav přípravy Wine 1.0. Změny v databázi aplikací.
Používáme témata ve Wine. Selhávání kontrolních testů. Další debata na téma RunOnce. PlayOnLinux. Nahrazování wmvcore.dll. Stav podpory Direct3D v dceřiných oknech. Změny v AppDB. Změny od správců programů. Změny od uživatelů.
Dostane se Wine do Mac OS X Leopard? Statistika autorů za uplynulé roky. Audit Bugzilly. Konec projektu Alky. Podpora Run/RunOnce. Změny v AppDB: Změny od správců programů; Změny od uživatelů.
Tiskni
Sdílej: