Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Vyšel Amarok 2.1 Beta 2. Vývojáři se zaměřovali na opravování chyb, zlepšování použitelnosti a optimalizace.
Tiskni
Sdílej:
Nevím jestli nej, ale narozdíl od 2.0 alespoň nedělá psí kusy s kolekcí. Nicméně 2.1 určitě otestuji.
ale tak ked sa clovek snazi, tak sa to da dat celkom do stavu... ale uz by konecne mohli do phononu pridat podporu pre ekvalizer :-/
Jak ses zbavil toho context view?
A nemusel jsi to rozmazávat, nestyď se za ten Lunetic
Ruším otázku, v betě 2 se mi Context view už docela líbí :)
yoyo, ten context zacina vyzereat trosku pouzitelne.. inak sa toho da zbavit trikom - potiahnes napr. tu pravu "split handle" dolava, a ked ju potiahnes dostatocne, tak to zakryje context view a budes mat 2 split handles vedla seba.. nie je to idealne, ale lepsie ako nic no
A co teprv s netbookem... :D
Hledej šmudlo
Hmm, a proč ne? Amandu Woodward miluju, za dva týdny dělám koncert Ema Camelia, hromada lidí má emo ráda...
"To tam ještě pořád jsou ty Oxygeňácký napodobeniny tlačítek vlevo?"
Ty zmiznou asi ve 2.2: http://amarok.kde.org/blog/archives/1016-From-the-Post-2.1.0-Git-Vaults,-Part-2-No-more-vertical-tabs.html
Jiní lidé (třeba jako já) si zase například myslí, že velké monitory se nekupují k tomu, aby dali ten správný význam operaci "maximalizovat okno", umí si představit, že vidí i více oken či jejich fragmentů naráz (tak to myslím bylo původně z okny zamýšleno). ;) A v takovém případě je nový amarok naprosto nevyhovující (nehledě na jeho zhoršenou ergonomii, tedy z polhedu, jak ho používám já). Ještěže se amarok používá téměř výhradně k poslouchání a ne k dívání a tak může být okno trvale skryté. ;)
on taky amarok neni prehravac audia, ale spravce hudby. pokud chcete jen prehravat hudbu, tak muzete pouzit mplayer ci vlc ;)