Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.06 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.
Svobodný kancelářský balík ONLYOFFICE (Wikipedie) byl vydán ve verzi 9.0. Jak online Docs, tak i offline Desktop Editors. Přehled novinek také na YouTube.
Byla vydána nová verze 5.2.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).
XLibre Xserver je fork X.Org Serveru. Enrico Weigelt včera oznámil vydání verze 25.0 se slovy "tento fork je nezbytným, protože je výslovným přáním většiny současné skupiny X.Org (IBM / Red Hat) opustit projekt, nechat ho navždy shnít a blokovat jakékoli podstatné příspěvky, natož nové funkce".
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Experti na kybernetickou bezpečnost potvrdili (en) největší dosud zaznamenaný únik dat. Hackeři při něm odkryli skoro 16 miliard přihlašovacích údajů z celého světa včetně účtů společností Google, Apple, Facebook, dalších sociálních sítí nebo některých serverů státní správy.
Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
ktere jejich specialisti na odhaleni chyb nenasly?
Mě několikrát dost překvapily informace o vývoji ext4 (dosud asi nejvíc přiohnutí ext4 pro padající systémy a blbě napsané aplikace), ovšem to co bylo v posledních jaderkách mě už skoro vyděsilo.
Chápu, že ten článek je psán odlehčenou formou, ale věci jako "padá to při online resize, sambě, quotě a defragu; nikdo z vývojářů si toho nevšiml protože to moc nepoužívá" mě tedy zrovna u vývoje systémů souborů (kde je požadavek na maximální spolehlivost a jakákoliv chyba má velké následky) mi moc vtipné nepřijdou.
Jsem schopen akceptovat chyby stávající se jednou za 10 let za téměř nesmyslných podmínek, ale neotestovat základní vlastnosti toho SW produktu? Takhle tedy vypadá vývoj nástupce nejpoužívanějšího FS v linuxu?
Takže tak. Chápu místní nenávist vůči MS a tato zprávička si o flame (bohužel) koleduje ale problémy jsou na obou stranách.
To same napadlo MS az po nekolika letech
Není pravda, už v době NT 4.0 mělo několik lidí v mém okolí betu NT5 (2k). Pravda, teď je to zcela veřejné.
Ale je to jak jsi psal, ze to vyvojari nepouzivaji tak to nezjisti.
To vůbec nemusí používat na svých mašinách. Ale tak snad mají nějaké polo / automatické testy, kde je každá featura zahrnutá a po každé změně to důkladně projedou. Asi to mají, já nevím, z toho textu to však neplyne.
zvlášt, když ten limit je snadno dosažitelný i s běžným domácím HWPochybuji, že je v domácnostech běžné mít raid o dostatečné velikosti.
Teda nevim, jestli 2TB DB se dá nazvat jednoduchou DB
Skoro se mi chce napsat: zeptej se Marka Stopky .
Prostě v těhle podmínkách neni testovaná, nevim co je na tom divného.
Divné na tom je právě to, že je to netestováno a že se tím ještě chlubí - bohužel to nemůžu najít (si snad budu dělat shoty všeho co na netu zahlídnu, než to někdo změní ).
Na tuhle velikost se zákazník může dostat velice rychle a pak může mít velký problém. Nebavíme se tu o teoretickém limitu v řádu EB jak jej mají některé FS, ale o zcela reálně dosažitelné hranici.
… the Linux philosophy is "laugh in the face of danger". Oops. Wrong one. "Do it yourself". That's it.
V celkovém součtu bych řekl, že to bude s bezpečností tak na stejno.Zdá se mi to, nebo se jedná jen o plané kecy. Porovnávat bezpečnost opensource a closedsource lze tak leda hloupě statisticky, což nemá žádnou reálnou vypovídací hodnotu. Opensource podle mě osobně dává pro bezpečnost mnohem lepší předpoklady (ale důležité je, zda se ty předpoklady uplatní).
ani hovnoTo je ale docela velká nadsázka, hodná možná win9x.
schváleném
o.s. projektu, tak se zaměstnanec rozvíjí a firma může čerpat dalších zkušeností. A pokud hluché místo není, tak to lze brát jako školení :)).
Takze jednemu blbovy tebe zamrzol instalator aplikacie a to ma byt bug v uzivatelskom rozhrani?Blba si nech, na to není nikdo zvědavej. A buga v uživatelském rozhraní to skutečně, ačkoli uznávám, že je v podstatě bezvýznamná. Kdybys měl schopnost porozumění textu, došlo by ti, co jsem mylsle tím "Kdyby ona drobná grafická chyba pozadí byla kdekoli jinde, snad bych si toho ani nevšim."
Tiskni
Sdílej: