Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na Groklaw vyšel článek informující o patentu číslo 7617530, který patří společnosti Microsoft a týká se aplikací na bázi nám všem dobře známeho programu sudo – tedy systému umožňujícím uživateli získat vyšší práva. V článku se mimo jiné řeší, jak je možné, že United States Patent Office schválila takový patent, když už něco takového existuje a používá se přes 30 let.
Tiskni
Sdílej:
Kdyby rozum ... nízké pudy
uz som to tu minule cital tusim, ze to je tak, ze v amerike si moze clovek patentovat cokolvek - ale opravnenost patentu sa riesi az pri pokuse o jeho "uplatenenie"..Tak to není. Existuje databáze, podle které se zkoumá, jesli existuje prior art. Bohužel tam většina existujících softwarových záležitostí není a ten, kdo patent posuzuje, nemá povinnost hledat jinde.
sudo něco
, ne?
In one embodiment, these systems and/or methods present a user interface identifying an account having a right to permit a task in response to the task being prohibited based on a user's current account not having that right.Čili do působnosti patentu patří jakýkoliv "systém" s uživatelským rozhraním (CLI, TUI, GUI, ...), který umožní elevaci práv uživateli s nedostatečným oprávněním k provedení daného úkolu. Takže policykit, gksudo, kdesu jsou jen vrcholkem ledovce.
Podla mna , ja by som zneplatnil americke patenty na pode EU.Výborně, do toho. Akorát nevím, jak na půdě EU zneplatníš americké patenty, když tu neplatí.