Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Phoronix informuje, že hra Postal III vyjde i pro Linux. Toto jsme tedy věděli už v roce 2008, jenže potom se vynořily pochybnosti o portu Source Engine, na kterém hra běží, na Linux. Teď ovšem CEO společnosti Running With Scissors, která hru vyvíjí, oznámil, že když všechno klapne, měla by hra vyjít už v květnu tohoto roku.
Tiskni
Sdílej:
Chcem len povedat, ze ak niekto v zivote videl vrazdu, je na to lepsie pripraveny ako niekto kto vrazdu v zivote nevidel. Toto je zakladny princip na ktorom nas mozog funguje a rovnako funguju aj nase sny.Já bych to viděl opačně – člověk, pokud není magor, co viděl vraždu ví, jak je to hnusné a bude se tomu snažit vyhnout.
Obavam sa, ze deviaciou tu trpite skor vy nez on a jemu podobni. Priemerny clovek totiz dokaze rozlisovat medzi realitou a fikciou. Priemerny clovek sa dokaze rozhodovat inak pokial ide o realitu a pokial ide o fikciu.
Existuje iste percento (velmi, velmi male, statisticky zrejme bezvyznamne) ludi, pre ktorych to robi problem. Pokial s tym niekto problem ma, tak proste patri do ruk psychiatra. Jeho spravanie je pritom klasifikovane ako psychicka porucha. Pre tychto ludi moze byt hranie nasilnych hier nebezpecne. Samozrejme moze sa stat, ze niekto, kto nie je lieceny (obvzlast u deti) proste podlahne a nieco na danom zaklade spravi. Taky je proste zivot. Lenze stale je to na urovni teoretizovania, ze padne lietadlo, v ktorom clovek leti a pod. Podobne veci sa proste stavaju a niekto si to mozno niekedy odnesie, ale nevidim jediny dovod, preco kvoli takymto velmi ojedinelym pripadom ma trpiet cela spolocnost. Alebo si myslite, ze sa ma prestat lietat, prestat ludom davat vodicske preukazy (a tu ide o omnoho vyssie percenta), zakazovat hry/filmy/hudbu, prestat ... ?
Kiezby, je to nedefinovany vyraz, viz napr. lim (1 + 1/x)^x | x<-[1..inf] .
Nie som nejak extra dobre vyspaty a akurat analyza ma nikdy nejak moc nebavila, ale 1^inf je nedefinovany vyraz.
Ta moja limita prave ukazuje, ze to je nedefinovane (v nekonecne vyjde 1^inf, ale vysledok nie je 1) ;) .
Nevidim v tom naprosto zadny problem.Tak problém to jednoznačně je. Prostě není a nikdy nebude v pořádku, aby se někdo zajímal o děti ve směru, jaký byl řečen.
A co jiné úchylky, třeba homosexualita?Vezmeme-li příklad, kdy se dva dospělí homodějové ochmatávají někde v soukromí, nikomu (maximálně kromě nich samotných) to neuškodí (záměrně beru v úvahu příklad, kdy o tom jejich okolí neví).
PS: "není a nikdy nebude v pořádku" ...Nemyslel jsem právně, myslel jsem v mých očích (a očích všech lidí, které považuji za součást stejné civilizace). Prakticky vzato, těch 15 let někde může být 14 nebo taky 16. Jde ale o dítě jako takové a pohled na něj - a definice dítěte může být různá.
... kdy se dva dospělí homodějové ochmatávají někde v soukromí, nikomu to neuškodí ...Však pokud si někdo vyrenderuje nahaté děti a ukájí se nad tím někde v soukromí, také nikomu neškodí. Lepší když se bude úchyl učit s Blenderem, než obtěžovat děti na chatu, no ne?
Pokud nevydají pro x86-64, tak nekoupím.O tom tady nikdo nepochybuje ty úchyle
Tak jestli Steam má (nebo už běží) běžet na MacOS Xběží od května 2010 (s hrami např. Portal a všemi ze série Half-Life 2)
vim ~/.emacs
Steam pro Linux (interni build) existuje. Respektive existoval a nejakou dobu bylo mozno stahnout "early-alpha" (temer nefunkcni) verzi primo z webu Valve.
Adresar se Steamem pro Linux na webu Valve stale existuje, nicmene ted uz pise "403".
A Source engine pro Linux byl (respektive mel byt) portovan uz nekdy v roce 2003, jelikoz v leaknutych zdrojacich Source enginu je nekolik "Makefile" a zdrojaku pro Linux (a ne, nejedna se jen o server).
reaguju správněO tom se ovsem da dost pochybovat.
fanatickýho vřískajícího linuxákaA s Linuxem maji ty komentare, na ktere udajne reagujes, spolecne co? A kdyz jsme uz u toho, tak co maji spolecneho s vriskanim a fanatismem? Ja tam proste vidim pouhe konstatovani.
O tom se ovsem da dost pochybovat.Pochybuj a namlouvej si co chceš, pravdu z tvýho dost mimo názoru neuděláš.
A s Linuxem maji ty komentare, na ktere udajne reagujes, spolecne co?Halóóó, abcLINUXU.cz
Pochybuj a namlouvej si co chceš, pravdu z tvýho dost mimo názoru neuděláš.Ja si nemusim nic namlouvat. Spis si pockam, az ti odezni ten matros, cos ho musel do sebe naprat kvanta a usoudis, zes tu proste napsal desne picoviny.
Halóóó, abcLINUXU.czA? Ty tu taky pises. Tudiz podle te tve "logiky" jsi taky Linuxovy fanatik.