Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Vyšla první veřejná verze e-mailového klientu Trojitá. Mezi zajímavé vlastnosti má patřit efektivita implementace IMAPu, úspora přenášených dat, stahování zpráv po částech, práce offline či možnost přístupu k poště přes SSH.
Tiskni
Sdílej:
Škoda, že autor spíše nevylepšil o ty IMAP featurky třeba KMail. Nevím, jaký s tím klientem má záměr, ale v současném stavu ta aplikace asi moc lidí nepřitáhne a obavám se, že se to do stavu konkurence KMailu, Thunderbirdu atd asi nedotáhne.
je to dano zivotni filozofii a tu ma kazdy nastavenou nejak jinak. Dobre je to videt u databazi. Tam existuje skupina, ktera preferuje Oracle. Tito lide se citi jiste, ze neudelali neco spatne, ze kdyz ma kazdy Oracle, tak to nemuze byt tak spatne rozhodnuti. Tito lide nechapou, jak muze nekdo jit nevyslapanou , nejistou cestou. Jedine , co je znejisti, ze nekdo nepouziva Oracle a presto je spokojen.
Pak ovsem existuji lide, kteri mulluji nejistotu, nove cesty a nemaji s tim problem. Pro tyto je ruznorodost prinosem.
No a pak existuje jeden pan, ten je proti vsem a vsemu a vsechno vi nejlip.
Možná jste mě špatně pochopil. Kdybych preferoval molochy, tak bych asi neměl Aroru jako výchozí prohlížeč. Aplikace ale musí splňovat jisté minimum jak funkčností tak GUI přívětivostí a pokud to vypadá, že se do toho stavu ta aplikace nejspíše nedostane (u pošty mám přecijenom vyšší nároky, spam filter, štítky atd), tak mi jednoduše přišlo škoda, že možná výborně implementovaný IMAP zapadne. Samozřejmě je to autorova věc a ať si dělá co chce, byl to jen takový povzdech.
malý dotaz - nechce se mi nikde hledat (je pátek odpo a mám dost) - proč je kmail tak pomalý při práci s IMAP? je to mým blbým nastavením, nebo vlastnost?
evolution je v pohodě - dá se s ním normálně pracovat - kmail než načte poštu, tak jsou vánoce :(
vlastnost
Tak proč nepoužívat evolution? Stejně je oproti KMail daleko lepší...
nevím, tak nějak se mi kmail, potažmo kontact líbí tak, že se mi nechce
Daleko lepší v hode oštepom?
Škoda, že Qt...
To cappuccino/objective-j vypadá zajímavě :)
pro
soubor pro QtCreator/qmake. Chcete-li to s ním přeložit, odstraňte nejdřív všechny #include "bla.moc"
z cpp
souborů, qmake už se o to postará samo (a s nima to hlásí errory) a není třeba ani cmake killer, pro soubor je mnohem jednodušší Microsoft Visual Studio 2008 redistributable (x64)
, jestli ho nemáte a jestli máte starý, tak to může hodit něco jako "konfigurace není správná", takže nainstalujte novější. A ještě jednou - Qt knihovny jsou v balíku u Arory, odkaz na odkaz někde výše.
Kdo tu ***** stoji o verzi pro ten ********* **** plnej DRM ?On, zřejmě.
Kdyz jsem se podival na tvuj profil, konkretne na rok narozeni, tak to do sebe vsechno zacalo zapadat... :D
Vytazeni tveho veku byl az dusledek. IMHO to strasne prehanis s nenavisti ke vsemu co je trochu jiny nez co pouzivas ty. Uprimne, Linux zajima i nektery lidi co primarne pouzivaj jinou platformu, chodej sem a pak se akorat musej probirat prispevkama o tom jak Windows/OS X/Cyklisti suxxx nebo jakej je Franta debil ze to nezverejnil pod GPL.
Kdyz jsem to psal, tak jsem nevedel kolik mu je let, nepidil jsem se po tom. V jeho veku jsem byl samozrejme stejny, to nepopiram, ale rozhodne jsem nepsal smrste nadavek(v tomto pripade sice cenzurovanych, ale to je v principu jedno). Nejsem proti flejmum, ale melo by to mit "uroven". Jsem rocnik 1986.
P.S.: S tím Invaze Hovad jsem se inspiroval u vynikajiciho kanadskeho filmu "Invaze Barbaru" od Denyse Arcanda, vrele doporucuju.
no jeste chybi par drobnosti abych to mohl zacit pouzivat, ale ta rychlost je paradni, prvni klient ktery prekonava mutt...