Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
#CDCDCD
? :-)
#00ffff
a podobne a z toho by me brzo hrablo....
PS1="$RED\u$BYELLOW@$BLUE\h$WHITE:$BYELLOW\]\w$BBLUE >>$CLEAR"
aterm -fn -adobe-courier-medium-r-*-*-14-*-*-*-*-*-iso8859-2 -trsb -bg black -fg white
co si o tom myslite?
aterm.font: -misc-fixed-medium-r-normal-*-*-120-*-*-*-*-iso8859-2 aterm.foreground: rgb:cc/cc/ccPokud se ti nechce spouštět aterm s tunou parametrů jen kvůli vzhledu, tak si je všechny napiš třeba do ~/.Xdefaults
aterm.fading: 90 aterm.cursorColor: rgb:66/77/99 aterm.cursorColor2: rgb:18/18/18 aterm.cursorUL: rgb:d0/90/70 aterm.colorBD: rgb:70/80/a0 aterm.transparent: true aterm.transpscrollbar: true aterm.title: aterm aterm.shading: 30 aterm.saveLines: 8182 aterm.foreground: rgb:cc/cc/cc aterm.font: -misc-fixed-medium-r-normal-*-*-120-*-*-*-*-iso8859-2 aterm.termName: xtermOkamžitá aplikace změn se dá udělat příkazem
xrdb -merge ~/.Xdefaults
, jinak by se to mělo aplikovat při startu Xek.
Zajímavé ale je, že zatímco zastánci stylu tmavé-na-světlém většinou píší, že jim to tak víc vyhovuje, většina zastánců stylu světlé-na-tmavém svou osobní preferenci prezentuje jako univerzální pravdu a pro hodnocení těch, kdo mají opačný vkus, neváhají někteří použít ani výrazy typu "na bednu"…
Pokud se nepletu, tak výsledky ergonomických studií ukázaly, že černou na světlém pozadí čtou lidé v průměru o 20% rychleji.Tohle mi připadá jako dobrý důvod, proč používat tmavé pozadí. Nepotřebuji číst rychleji. Hledám spíš něco co by mě přinutilo číst pomaleji.
..přetažený jas a kontrast na monitoru, nejčastěji kvůli hrám..Já to mám přetažené kvůli slunci, na tom LCD (notebook) by jinak přes den bylo mizerně vidět. Večer to trochu ztmavuju. :)
Zásadně zelená písmenka na černém pozadí. Akorát ty dnešní monitory málo blikaj!
Tiskni
Sdílej: