Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Myslím si, že platy programátorů:
Dále porostou |
|
57% (306) |
Se budou držet na současné hladině |
|
28% (147) |
Budou klesat |
|
15% (80) |
Celkem 533 hlasů
Vytvořeno: 11.6.2012 23:01
Tiskni
Sdílej:
apt-get install build-essential
, u Apple a iVěcí to znamená vypláznou cca. $100 ročne za licenci k iOS SDK a ještě vám budou mluvit do toho, v čem můžete a nemůžete programovat.
Proto se obávám, že pokud v budoucnu budou z domácností klasická univerzální PC vytlačována různými ne-PC "domácími spotřebiči", tak budou mít na stole PC jen ti, co na nich budou pracovat a ty k nim děti moc pouštet nebudou (a dětem to vadit moc nebude, když budou mít své smarthphony, tablety a herní konzole). Tím se připravíme o část potenciálních programátorů, kteří jako děti nikdy nezjistí, že jsou v programování opravdu dobří.
Navíc se domnívám, že zatímco základy programování není o moc těžší než řekněme základy matematiky (a tím myslím opravdové matematiky, ne počtů), tak ti opravdu dobří programátoři musí mít určitý druh talentu, který se může rozvinout jen tehdy, když se mu budete věnovat od mala, jinak zakrní.
Pak můžeme očekávat budoucnost, kde bude dostatek mizerných programátorů, kteří s podporou pokročilých vývojových oprostředí budou páchat kód, co bude fungovat, ale bude to neelegantí, nabubřelá obludnost. Odběratelům to vadit nebude, protože je pro ně výhodnější pořidit si lepší hardware (nebo si nakoupit větší výkon v cloudu) než platit za lepšího programátora.
Dobří programátoři budou existovat, ale bude jich méně a nejspíš jich většinu budou zaměstnávat sotwarové spoečnosti a ty se o ně budou více přetahovat. Budou to ti, kdo se v skoro-post-PC společnosti nenechali odradit problémy na začátku nebo měli štěstí a včas se dozvědělio alternativách jak v oblasti softwareu, tak hadrwaru. Nebo prostě byly tak dobří, že nevadilo, když s ním začali později.
Mimo toho, stále tu bude otevřený sotware i hadrware, který nebudou vyrobci schválně prznit (tedy pokud ho vlády ve svém orwallovském tažení nezakáží jako "potenciální nástroj kyberterorismu"). A i velcí výrobci, pokud budou dostatečně osvícení, budou jistě podporovat mladé programátory, protože by byli sami proti sobě, kdyby to nedělali.
PS: Podobná změna se už děje v autoservisech - zatímco dřív stačila na opravu auta běžná sada nářadí, dnes se bez speciálních sad, diagnostických přístrojů a jiných drahých udělátorů nobejdete. A zatímco drív si mohl základní údržbu a opravy dělat každý motorista, dnes je problém vyměnit i prasklou žárovku. Takže pokud nemáte štěstí na dobrého automechanika, tak oprava auta probíhá stylem "připoj diagnostiku, ta řekne co máš vyměnit a ty to uděláš" a je vyměněn celý funkční blok v ceně desítek tisíc, i kdž ve skutečnosti by stačilo vyměnit součástku za pár korun.
Sakra, brzo jsem to odeslal... Na BBC současně vyšel rozhovor s Linusem při příležitosti toho ocenění — on přitom řekl podstatnou věc ohledně RP:
By that I mean that I suspect a lot of them will go to kids who play with them a bit, but then decide that they just can't care.
But that's OK. If it's cheap enough, you can afford to have a lot of "don't cares" if then every once in a while you end up triggering even a fairly rare "do care" case.
So I actually think that if you make these kinds of platforms cheap enough - really "throw-away cheap" in a sense - the fact that you can be wasteful can be a good thing, if it means that you will reach a few kids you wouldn't otherwise have reached.
Já bych tipoval růst, ale nestejnoměrný - zatimco obyčejní "lepiči kódu" na tom budou víceméně stejně, tak "opravdoví programátoři" budou více oceňováni a to z toho důvodu, že jich bude méně.Pokud myslite ty "lepice kodu", co pracuji ve firmach jako Redhat nebo Novell na linuxovem jadre, a "opravdove programatory", co pracuji na bankovnich aplikacich, pak bych i souhlasil.. Jinak pekne, je tu spousta optimistu.. Jako pravnici, hm? Jako ze budou programatori vytvaret svou vlastni poptavku?
kde se pořád ty ke... řeči o programátorech berouKteré máš namysli?
že prý jich (programátorů) je nedostatekTo je pravda, dobrých programátorů je nedostatek a ani s průměrnými to není žádná sláva.
že berou kvanta peněz.To záleží na úhlu pohledu.