V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Jak byste se stavěli k možnosti využití slevy na odbornou počítačovou literaturu?
Nadšeně. |
|
80% (769) |
Vlažně. |
|
14% (132) |
Nezájem. |
|
6% (59) |
Celkem 960 hlasů
Vytvořeno: 7.4.2005 23:31
Tiskni
Sdílej:
Recenze je nejlepší propagací, ne?Prizniva recenze dobreho titulu :) Ja vitam radeji kriticky rozbor nez propagaci, ale chapu, ze to neni ani v zajmu nakladatele ani casto recenzenta a media, ktere takove recenze publikuje, protoze pak je asi takova spoluprace nakladatele a recenzentu pomerne tezka :)
podívej se na recenze knih, které už na abclinuxu.cz vyšly... připadají ti jako reklamy?Pokud si vzpominam, tak v tomhle ohledu se opravdu nema ABCLinuxu za co stydet (na rozdil od nekterych nedavnych uletu na růtu :) Ani jsem nechtel nejak adresne polemizovat, ale opravdu by me zajimalo, kolik asi nakladatelu skutecne stoji o objektivni recenze svoji produkce, hlavni u pocitave literatury, kdy je kniha zastarala prakticky jeste driv, nez ji stihnou vytisknout :) Smutny pohled je napr. na fondy nekterych knihoven, kde jsou narvane regaly pomerne novymi a drahymi priruckami k rok az x let starym verzim programu, ktere si asi uz nikdy nikdo ani nepujci. Jak dlouho je asi prodejna napr. takova kniha o GIMPu verze 2.0.x (aktualni nekdy koncem minuleho roku)? Zamerne si ted nedavam priklad opravdu odborne literatury, co ma asi stabilni maly okruh odberatelu, jako v kazdem oboru. Jinak obdivuju tvuj optimismus, co se tyka kriticnosti lidi k reklamam a schopnosti skrytou reklamu odhalovat. Kdyby to tak bylo, tak se asi ekonomika zhrouti :) Kazdopadne je kazda takova spoluprace urcite prinosem pro vsechny zucastnene i pro ctenare, takze nic proti zadne takove akci :)
Jinak obdivuju tvuj optimismus, co se tyka kriticnosti lidi k reklamam a schopnosti skrytou reklamu odhalovat.Myslím, že čtenáři AbcLinuxu už několikrát prokázali, že jsou v tomto směru rozhodně citlivější než třeba průměrný televizní divák