Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Včera za mnou přišli naši, že by chtěli tetě dát sestřin starý počítač a jestli by jim jej nainstaloval. Nebyl jsem proti, do té chvíle než jsem se dozvěděl, že tam chtějí dát upirátěné Windows XP.
Proč zrovna tento OS?
ad.1: Je zvyklá na Windows 95, přesněji spíše na ikonku wordu v pravo na hoře a ikonku IE zhruba v levo uprostřed.
ad.2: Myslím, že tohle se moc porovnávat nedá, každý systém vypadá jinak
ad.3: Táta chce aby tam měla windows, vlastně je to to samé co bod 1. Když jsem navrhoval zavolat teda tetě a zeptat se jí zda by nechtěla linux zkusit, tak mé snažení bylo potlačeno
A proč to sem vlastně píšu? Protože když ji to nenaistaluju já, tak naši zajdou za někým jiným
A pak, že rodiče mají jít svým dětem příkladem
O pár hodin později:
Přes značný odpor jsem tam rozběhal SUSE10.2, pohrál si s xpde (bylo bohužel celkem nestabilní a z nabídky "Start" se nedala spustit žádná aplikace) tak jsem tam nechal KDE na plochu dal ikonku Writeru a přejmenoval ji na Microsoft Word, dále dal na plochu pár her pro sestřenku v naději, že ji chytne FrozenBuble a SuperTux, zavolal naše ať se na to podívají.
ZÁVĚR: Zítra ten počítač jede za tátovým kamarádem ať mu tam nainstaluje Windows.
Tiskni
Sdílej:
Pak ještě přidat informaci o tom, jak to chodí s BSA, že Windowsy posílají do sítě data, podle kterých se dají najít (lhát se sice taky nemá, ale kdo ví co je s Win pravda a co ne, když si nemůžeme přečíst zdrojáky, že?), a že vlastně dají tetě danajský dárek, protože pokud by jí na ty kradené Win přišli, tak půjde sedět...
Na tohle jsem dostal krasnou odpověď: "A proč by zrovna chodili k tetě"