Byla vydána verze 0.77 populárního telnet a ssh klienta PuTTY. Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu.
SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Přiznám se, že loňský 'deal' IBM, které prodalo svou PC divizi Lenovu, mne nijak nenadchnul. Mám pocit, že IBM je bez PC nekompletní. Nakonec, PC je dítětem právě IBM a prodat vlastní dítě, to se nedělá. A protože se s tím nemíním smířit a přitom vím, co IBM spolu s Toshibou a Sony chystají do Playstation 3, mám čím dál silnější podezření, že to ze strany IBM byl krok jak se zbavit technologie minulosti.
Jak jistě víte, PS3 má pohánět nový vícejádrový Cell procesor právě od IBM. To je fakt číslo jedna. Fakt číslo dva je, že PS3 by měl pohánět Linux portovaný na Cell architekturu. Fakt číslo tři pak zní, že IBM chystá na konec tohoto roku uvedení pracovních stanic založených na Cell procesoru, které by měly primárně sloužit pro vývoj aplikací pro PS3. Mimoto se čeká, že PS3 překročí svou roli herní konzole a stane se _plnohodnotným_ multimediálním domácím počítačem. No a nakonec. Internetem čím dál více prosakují informace o budoucích Cell workstations. Čeká nás snad příští rok revoluce v PC v barvách velké modré pod taktovkou tučnáka? Vznikne nová PC divize IBM, divize CellPC? Zajímal by mne i Váš názor. Díky.
Tiskni
Sdílej:
Co třeba shell, který uhodne na základě dlouhodobé analýzy uživatele příkazy ještě před tím, než je zadá?
rm -rf /
nebo nějaký přítulný milý mkfs
...
Rozpoznávání plynulé řeči je ovšem daleko složitější, to je pravdaJá taky něco o rozpoznávání řeči vím a taky vím to, že obdivuju všechny, kteří na tom pracují
a má k tomu navíc univerzální stroj, u kterýho si při nestandardních činnostech nepřipadá, jako by mu autoři softwaru obě ruce zlomili, utrhli a přišili na opačný strany.Nechápu proč by PS3 v tomhle měla být horší. Také to bude zcela univerzální stroj, jen to nebude taková skládačka jako PC. Kancelářské aplikace, internet, multimédia... to vše se na tom pujde pod Linuxem nesmírně pohodlně dělat. A navíc pro PS3 bude spooousta vysoce kvalitních her a lidi nebudou muset kvůli nim každý rok upgradovat grafiku, CPU, atp. Myslim si že to je opravdu naprosto perfektní multimediální počítač pro domácnosti. Hlavní Power jádro v Cellu je hodně výkoný procesor a když se k tomu přidá pro různé aplikace a hry ještě možnost využít až 8 SPU, je to naprostá bomba s výkonem superpočítače. Navíc Cell procesory v různých zařízeních se spolu mohou poměrně jednoduše propojovat... a máme z toho Beowulf klastr o naprosto závratném výkonu a za minimální cenu
Co se týká PS3 a možnosti nahrazení PC, ani tomu moc nevěřim. Hardcore hráč si bude dál doma piplat svoje dělo, honit FPS a body v benchmarcíchNezaměňuj pojmy "hardcore hráč" a "typický tuzemský školák-počítačík".
a má k tomu navíc univerzální stroj, u kterýho si při nestandardních činnostech nepřipadá, jako by mu autoři softwaru obě ruce zlomili, utrhli a přišili na opačný strany.Eh, možná si uvědom, že v případě linuxu na PS3 už se nabavíme o nějkém fandovském portu na konzoli s 32MB RAM, bez harddisku a výstupem pouze na televizi. PS3 po HW stránce naprosto standardní desktop, kterému chybí pouze PCI(-E) sloty, jinak je to ovšem plně vybavený stroj se všemi důležitými porty, který dokáže obsloužit zároveň (HD)TV a DVI monitor.
Kdo hry nehraje, peníze za PS3 nevyhodí. Cílová skupina je tim pádem někde mezi a je zaměřená buď na hráče, který univerzální nástroj nepotřebujou, nebo na začínající uživatele, kterejm by jeho univerzalita případný problémy při hraní nevyvážila.Z toho, co píšeš to vypadá, že konzole jsou obecně zcela okrajová záležitost, hynoucí na úbytě. Realita je ovšem právě opačná. Trh s hrami pro konzole objemově několikanásobně předčí trh s hrami na PC a nepohchybuj o tom, že PS3 se bude prodají záhy řádově miliony kusů. Takže když bude mít uživatel možnost spouštět vedle gamesek i standardní linuxový desktop, málokdo už bude mít důvod matlat se ještě s nějakým hučícím PC.
Problém je v tom standardnim linuxovym desktopu - co když ho Sony nenabídne (a neni to nereálná představa)? A co když tam ten linux nebude vůbec?Když nenabídne, tak nenabídne, ale spálí tak jedinečnou šanci zapsat se do dějin. Podle prohlášení (a rozhodně nejde pouze o nějaký blog jednoho člověka od sony) to nicméně vypadá zatím velmi růžově, dokonce chtějí podporovat přímo homebrew aplikace. A to linuxové jádro na cell sony asi taky nenaportovala jenom nějakým omylem, že ano?
"Hry, maily, internet, zábava, kancelář a další už dávno fungují mimo PC, proto bych se na PC nevázal."Přesně tak, já a pár kamarádů máme pár SPARC Sunů, MIPS Siliconů, DEC VAXů, Alph i jeden PA-RISC a všechny tyhle věci tam fakt fungujou...