V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Různé drobnosti a užitečnosti na které narazím nebo sám vytvořím. Primárně se zaměřuji na věci, které mohou být zajímavé a užitečné pro ostatní uživatele GNU/Linuxu či typografického systému TeX, občas se tu ale určitě vyskytne i něco z úplně jiného soudku, např. z oblasti bezpečnosti apod.
Před chvílí jsem vedl přes ICQ (tedy on přes ICQ z MS Windows Vista; já přes Jabber z Linux s jedním známým rozhovor o zajímavém chování IE. Vypadalo to asi takto:
[15:44:03] <on> ahoj, prosimtě, na: http://<adresu jsem vynechal, pozn. autora>/ je jednoduchá stránka v html kde je textarea
v IE tam ale nejde psát diakritika - netušíš čim to může být? docela nepříjemný omezení
/sent 2007-03-14 13:55
[15:45:03] <já> Co já vím. Netuším, proč by se to tak mělo chovat. Mně to ve Firefoxu na Fedoře chodí.
[15:45:51] <já> Na té stránce 100% není nic špatně. Je validní a ten kód je totálně jednoduchej. Je to určitě chyba IE.
[16:18:53] <on> jj, už to vím, chyba angIE7
[16:19:45] <já> Super. Tak když má někdo anglický IE, tak nemůže na webu psát jinak než v ASCII? A na tohle proboha při testování nepřišli? To jako fakt? Je to už alespoň opravený?
[16:21:02] <on> no je tam ta krpa a o opravě nevím
[16:21:25] <já> No tě podrž.
[16:22:49] <já> Našel jsi to někde u MS, že je to chyba? Nemáš link?
[16:24:19] <on> nenašel, ale všude to jede, i v ie6, ale v mojí ang ie7 to nejde. a žeprý nejsem sám
Potkali jste se s tím také někdo? Co tomu říkáte? Je to skutečně chyba, nebo je to chybnou konfigurací? (I když mě tedy nenapadá, co by to tak asi mohlo být z nastavení. Nastavení k ochraně proti děšení Američanů podivnými písmenky?)
Tiskni
Sdílej:
aktualne.cz/utf
, ale natvrdlýho tam toho maj daleko víc