Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Je to už nějakou dobu, co jsem začal používat Kopete - ačkoli toho neumí tolik, co jiní IM klienti, ohromně mi vyhovuje. Přes půl minuty trvající start je ale velká vada na kráse.
Všechno bylo perfekní, ale někde se ale musela stát chyba. Za čas jsem si totiž všiml věci ne úplně normální: když se Kopete spouští třeba půl minuty, během které disk hrabe jako pomatený a využití procesoru jde na 100%, je to prostě podezřelé. Neřeknu, kdyby to bylo na nějakém šrotu, ale na novém NB s Turionem64 (MT34) a 1 GB RAM k takovému chování mnoho důvodů není.
Dlouho jsem nevěděl, jak se to stalo. Podezříval jsem mimo jiné balíček s patchem na podzimní změnu ICQ protokolu, který nebyl z repozitáře, i jiné vlivy. Tak jsem balíčky různě měnil, odebíral, přidával, ale nic. A start se pořád prodlužoval. Navíc se objevily další zajímavé události, o kterých teď nedovedu říct, jestli s Kopete souvisí.
Už se mě začínala zmocňovat paranoia a úvahy o kompletní reinstalaci, ale řekl jsem si, že tomu ještě dám šanci. Zazálohoval jsem konfiguraci, systém jsem od Kopete vyčistil, nainstaloval jsem nové (které naběhne okamžitě) a postupně jsem přidával soubory z původního nastavení.
Vysvětlení náročného startu na sebe nenechalo dlouho čekat - zopakovalo se poté, co jsem vrátil původní databázi modulu Statistika (ta už mi narostla na 12,5 MB - obsahuje údaje o tom, kdy byl který kontakt v jakém stavu). Když jsem modul zakázal, Kopete naběho ihned.
Škoda, že za to může právě modul, který mi připadá užitečný, ale pořád lepší, než jiné varianty, které byly v úvaze
Tiskni
Sdílej:
Co jinak Kopete chybi? Az na ten obcas pomalejsi start je to nejgenialnejsi IM :)Docela citelně chybí podpora proxy …